Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La ultima nunta am dat 2 mil fara sa ne ducem la petrecere. Ba nu la ultima...la aia nu m-am dus. La penultima. ;)

 

Dar la un botez cati bani se dau? Am un botez in 2 saptamani si habar n-am cat sau ce sa dau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ultima nunta am dat 2 mil fara sa ne ducem la petrecere. Ba nu la ultima...la aia nu m-am dus. La penultima. :doh:

 

Dar la un botez cati bani se dau? Am un botez in 2 saptamani si habar n-am cat sau ce sa dau...

daca e la restaurant, o suma care sa acopere cheltuielile tacamului si ceva in plus sau ceva pt bebe. eu pe 27 merg la nunta si botez ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e la restaurant, o suma care sa acopere cheltuielile tacamului si ceva in plus sau ceva pt bebe. eu pe 27 merg la nunta si botez ;)

 

Eu pe 28 la botez doar. :doh: Si il fac la parintii lui acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mers ca mers la nunta,dar pe ce "functie mergi"?

Merg in 26.08 la nanasit? Ei aici chiar e o problema? :lol2:

Cati bani se dau? Cam care e scorul ? :lol2: Stiu ca depinde de zona,organizare,nuntasi,etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cati bani se dau? Cam care e scorul ? :lol2: Stiu ca depinde de zona,organizare,nuntasi,etc

Anul trecut am cununat, am daruit 10 mil,fara nici un fel de pretentii :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sambata urmatoare trebuie sa merg la o nunta... apoi peste o saptamana la alta nunta.... am si eu o intrebare... trebuie sa pun cat au pus ei la nunta mea? adica nunta de peste o saptamana e undeva mai la tara... iar cea din 2 septembrie... e exact in locul in care am tinut'o eu. Nu stiu ce sa spun... ca rog o idee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sambata urmatoare trebuie sa merg la o nunta... apoi peste o saptamana la alta nunta.... am si eu o intrebare... trebuie sa pun cat au pus ei la nunta mea? adica nunta de peste o saptamana e undeva mai la tara... iar cea din 2 septembrie... e exact in locul in care am tinut'o eu. Nu stiu ce sa spun... ca rog o idee

Depinde cand cand a fost nunta ta, ce nivel de pregatire: meniu, servicii, etc., deoarece cam asa considera lumea ca e normal si elegant, sa te gandesti si la eventualele diferente de cost. Eu nu ma prea gandesc, poate si pentru ca imi permit, si pentru ca unii nu pot mai mult...nu fac comparatie cu altele, dar, oameni suntem: ma gandesc si eu cat a pus cutare la nunta mea, chiar daca nu-l rasplatesc cu o moneda inferioara.

 

 

Cam asa. In euro....de la 50 de euro in sus. :cheer:

Depinde de nunta. :D

De ce? Tocmai daca e sofisticata ar trebui sa acopere doar valoarea tacamului si inca ceva...poate unii nu-si permit, atunci ii putem ajuta noi, dar, sa fim siguri ca nu-si permit si ca nu e o dovada de lipsa de bun simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×