Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cam cat se mai da la nunta? Daruri in bani.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Destul de scump meniul...

 

destul

dar aici intră meniul strict de la restaurant (m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat, dar fiecare are o relatie "speciala" cu mirii. Ba ca se cunosc de x ani, ba ca "au fost si ei la nunta mea", etc etc. Mai sap, mai sap :). Multumesc pentru raspunsuri, o idee mi-am cam facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-i simplu.

Daca 300 lei de persoana ca dar de nunta, consideri ca este prea mult ,atunci mai bine refuzi politicos si te duci cu flori la civila sau la biserica.Mai putin de suma asta nu merge sa "daruiesti" nici macar fara prezenta la restaurant.

Nunta modesta 150-200 meniul,plus ce se mai adauga din afara, plus ceva pentru miri, rezulta 300-400 de persoana.

Nunta medie 200-400 meniul,bla,bla, bla, rezulta cam 400-600 de persoana darul.

Nunta pricopsita,nu te duci decat daca te tine buzunarul sau esti intr-o relatie de vesnica recunostinta din partea ta, cu mirii sau cuscrii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Bucuresti o nunta e scumpa... meniul variaza de la 65 la 85 de euro (include: mancare, bautura, tort si sampanie)la un restaurant frumos, dotat cat de cat...cu tot ce-i trebuie...

la toate nuntile la care am fost, am dat 1000 ron, cand am fost nasi de cununie am dat 2000 ron (darul la masa) :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa merg la o nunta la sfarsitul lui august si sincer va spun sunt cam paralel cu nuntile.Poate imi spuneti cei care ati mai fost cat ati dat la nunta. Tin sa precizez ca nunta e in judetul Bacau, e la cort si cel la care ma duc e varul meu. va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cursul BNR: 1 euro = aprox. 4.43 ron

 

300 ron = aprox. 67.72 euro

 

Marita-te :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×