Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Caut un film care se numeste" Frances" sau "Frances Farmer",si cred ca e din 1984.Cu Jessica Lange pe care o gasesc f sexy.De un de l-ati descarcat?L-am cautat pe net ,dar nu-i(ca multe filme clasice care nu-s de gasit)

 

http://www.youtube.com/watch?v=xleFqzUU91g

Frances (1982)

This is the true story of Frances Farmer's meteoric rise to fame in Hollywood, and her later downfall and ill health which were the result of blacklisting. An inspirational account of the life and career of a woman of courage asta e filmul? :think: ca exista o neconcordanta intre anul pus de tine si ce ce scrie aici.....(tu -1984, filmul -1982)- restul se pare ca e la fel(e cu jessica lange)..... nu l-am vazut deci de aia am intrebat ;) astept raspuns.....

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, am un mister ce se vrea elucidat. Eu nu pot sa-l ajut asa incat apelez la la ajutorul vostru:

Film romanesc, vazut prin '80, nu mai retin decat o faza "tarani cu masti danseaza prinsi in hora, la Monumentul de la Moisei, sunt impuscati de ...nemti, de hortysti de... ". Stiu ca este putin dar sper....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut............!!!

caut si eu un film drama romantica!!

este genul lui "A walk to remember" dar actiunea se petrece intre un baiat de bani gata plecat la facultate, care la absolvire,pt ca parinti nu pot veni, primeste o masina!!!!

seara se furiseaza afara din complex cu masina, se da la intrecere cu un satean si intra cu masina in restaurantul unei familii...............

de aici va dati seama!!!!

Mersi mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frances (1982)

This is the true story of Frances Farmer's meteoric rise to fame in Hollywood, and her later downfall and ill health which were the result of blacklisting. An inspirational account of the life and career of a woman of courage asta e filmul? :think: ca exista o neconcordanta intre anul pus de tine si ce ce scrie aici.....(tu -1984, filmul -1982)- restul se pare ca e la fel(e cu jessica lange)..... nu l-am vazut deci de aia am intrebat :cheer: astept raspuns.....

multa iubire

Dear,info despre film se gasesc daca googaluiesti.Vreau sa aflu de unde si daca se poate descarca de pe net.Asta-i filmul,si vezi-l de vrei.E cu barbati nesimtiti si misogini. :lol2: Uite iconul tau preferat si

si mai multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor, caut un film ce l-am privit asta vara la TVR, dar de la mijloc, si doresc sal privesc de la inceput. Este o poveste de dragoste dintre un viorist si o pianista, vioristul ete boiatul ce a fost parasit de taica-sau inca in timpul graviditatii. El a crescut cu mama si cu tatal vitrig, dar a invatat sa cinte la vioara pe carea ia lasato ca mostenire tatal adevarat. Cu aceasta vioara el cinta, ascultind televezorul dupa Pianista care era dintro clasa de trai mai superioara.

 

 

cine poate sa-mi zica cum se numeste acest film, ii multumesc foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor, caut un film ce l-am privit asta vara la TVR, dar de la mijloc, si doresc sal privesc de la inceput. Este o poveste de dragoste dintre un viorist si o pianista, vioristul este baiatul ce a fost parasit de taica-sau inca in timpul graviditatii. El a crescut cu mama si cu tatal vitrig, dar a invatat sa cinte la vioara pe carea ia lasato ca mostenire tatal adevarat. Cu aceasta vioara el cinta, ascultind televezorul dupa Pianista care era dintro clasa de trai mai superioara.

 

 

cine poate sa-mi zica cum se numeste acest film, ii multumesc foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si yo caut un film...E vechi, in germana, si e cel mai horror film p care l'am vazut vreodata! e actoru principal cu nevasta in padure la o vila.Si la un mom.dat cineva, ceva o ia pe ea prin geam! si el e bantuit de ea in casa acolo!se termina cu un salt in timp printr'o gaura neagra.Ajunge pe un camp unde era o batalie.Si toti soldatii cu sabii si scuturi il slaveau crezand ca a fost trimis din ceruri.. Am povestit cam nasol, dar..vedeti voi plss!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×