Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut si eu un film cand eram mai mica si nu-mi amintesc nici intr-o mie de ani cum se chema (nici macar in romana) si nici numele vreunui actor... era un SF si tin minte ca oamenii au trimis o expeditie in spatiu si au gasit un fel de forme de viata pe langa Jupiter (mi se pare ca pe satelitii lui) si respectivii extrateresti (nu-mi amintesc sa fi fost ur

Editat de daimohn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu caut IN GINNOCHIO RITORNO A TE cu gianni morandi..pe odc nu gasesc decat melodia din final..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca este asta dupa fotografia actritei....mersi mult

 

Ma refeream la filmul lui Shademan, ala cu Twisted Sister, nu la filmul tau. :lol2:

 

eu caut IN GINNOCHIO RITORNO A TE cu gianni morandi..pe odc nu gasesc decat melodia din final..

 

Cauta In ginocchio da te ca asta este titlul original de pe imdb ( http://www.imdb.com/title/tt0058229/ ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut mai demult un film care mia placut dar nam nici un indiciu de cautare.sper sa ma puteti ajuta. este vorba despre o femeie tare inocenta dar cam bolnava de vrea sa devina prietena cu ceva vedeta si pana sa ajunga la vedeta se apuca si ucide pe oricine ii sta in cale. la un moment dar chiar ajunge sa lucreze pentru acea vedeta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut mai demult un film care mia placut dar nam nici un indiciu de cautare.sper sa ma puteti ajuta. este vorba despre o femeie tare inocenta dar cam bolnava de vrea sa devina prietena cu ceva vedeta si pana sa ajunga la vedeta se apuca si ucide pe oricine ii sta in cale. la un moment dar chiar ajunge sa lucreze pentru acea vedeta

 

N-ai specificat in ce limba era filmul, ce gen si ce fel de vedeta era: cantaret, scriitor, actor?

 

Iti prezint 2 filme:

1. Der fan (Blood Groupie / Trance) - film nemtesc horror din 1982 in care vedeta este un cantaret ( http://www.imdb.com/title/tt0082361/ )

2. Misery -film horror din 1990 in lb. engleza, adaptat dupa cartea lui Stephen King in care vedeta victima este un scriitor ( http://www.imdb.com/title/tt0100157/ )

Editat de abandonatul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu este niciunul din filme.multumesc oricum. da ,filmul este in engleza. este cu o actrita bruneta tare inocenta. este tanara si frumoasa dar are o fata asa putin bolnava.sunt defapt 2 filme cu ea in primul omoara pe toti ca sa ajunga sa fie prietena vedetei sale preferate,pe care o si rapeste la un moment dat.nu mai stiu ce fel de vedeta era cred ca era o prezentatoare.si vedeta este o doamna.miam mai amintit ca mama criminalei era un fel de reprezentant de produse naturiste. in al doilea film stiu ca a fost dadaca la cineva si cand a trebuit sa se angajeze a omorat toate celelalte pretendente la acea meserie

Editat de gotik_angel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello all, m-am apucat sa caut si eu love story si peste tot dau de o varianta din '70 si nu cred k e originalul....vreau sa stiu si eu din ce an este originalul love story si unde as putea sa-l gasesc....va rog e urgent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu este niciunul din filme.multumesc oricum. da ,filmul este in engleza. este cu o actrita bruneta tare inocenta. este tanara si frumoasa dar are o fata asa putin bolnava.sunt defapt 2 filme cu ea in primul omoara pe toti ca sa ajunga sa fie prietena vedetei sale preferate,pe care o si rapeste la un moment dat.nu mai stiu ce fel de vedeta era cred ca era o prezentatoare.si vedeta este o doamna.miam mai amintit ca mama criminalei era un fel de reprezentant de produse naturiste. in al doilea film stiu ca a fost dadaca la cineva si cand a trebuit sa se angajeze a omorat toate celelalte pretendente la acea meserie

 

Actrita Tracy Nelson a jucat in doua filme asemanatoare: The Perfect Nanny si The Night Caller.

 

hello all, m-am apucat sa caut si eu love story si peste tot dau de o varianta din '70 si nu cred k e originalul....vreau sa stiu si eu din ce an este originalul love story si unde as putea sa-l gasesc....va rog e urgent

 

Nu exista "Love Story" original deoarece sunt peste 10 filme cu titlul de "Love Story" insa fiecare cu povestea lui de dragoste, fara prelucrari. Cel mai popular este cel din 1970.

Link imdb dupa o cautare a titlului "Love Story": http://www.imdb.com/find?s=tt&q=love+story

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×