Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna tuturor, caut un film care a fost la televizor inainte de 89. Este o poveste de dragoste, cu doi actori frumosi, in amintirea mea sunt Teodora mares si gelu nitu, dar nu sunt prea sigura (in plus nu am gasit nimic asemanator in filmografia lor). Actiunea se petrece iarna, la un moment dat se despart, ea fuge dupa un tramvai in bucuresti, prin zapada, el este un tip destul de dur si inchis, este un film serios si usor trist, nu o comedie.

 

Stie cineva despre ce vorbesc ?? imaginile mele sunt foarte vagi, dar stiu ca mi a placut imens

 

 

multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....salutare.....caut un film romanesc...pe care l-am vazut demult la b1 tv....in el joaca TEODORA MARES......este vb despre un concurs de muzica usoara....la care participa ea...desi tatal sau era dirijor de opera ...si nu era de acord....tot ce am tinut minte mai mult...sunt cuvintele cantecului.....DE-AR AJUNGE NUMAI O PRIVIRE...DRAGOSTEA DIN SUFLET S-O CITESC.....SI A EI MARTURISIRE....S-O IUBESCS-O CITESC S-O DORESC....sau ceva de genul asta....STIE CINEVA CUM SE CHEMA FILMUL??/VA ROG....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"weekend cu un mort" si "calatorie in corpul omenesc"

Sunt niste filme mai vechi, am auzit ca sunt bune (ambele comedii), dar nu stiu cum le zice in e

ngleza.. Are cineva idee? am incercat cu google, dar mare lucru nu am gasit

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"weekend cu un mort" si "calatorie in corpul omenesc"

Sunt niste filme mai vechi, am auzit ca sunt bune (ambele comedii), dar nu stiu cum le zice in e

ngleza.. Are cineva idee? am incercat cu google, dar mare lucru nu am gasit

 

Weekend at Bernie's (1989) si Innerspace (1987) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"weekend cu un mort" si "calatorie in corpul omenesc"

Sunt niste filme mai vechi, am auzit ca sunt bune (ambele comedii), dar nu stiu cum le zice in e

ngleza.. Are cineva idee? am incercat cu google, dar mare lucru nu am gasit

 

"calatorie in corpul omenesc" cred ca este vb despre: Innerspace (1987), , mi-a luat ceva vreme sa gasesc filmul dar gratie google si imdb orice se gaseste ... asta daca ai si vazut filmul, altfel :flowers: nu stii de unde sa incepi.

 

"weekend cu un mort" nu pre'mi dau seama despre ce film e vb, am vazut prea multe :( ... verifica daca: Weekend At Bernie e ceea ce cauti.

 

==================================

LOL: Acum am vazut ca cineva deja a raspuns :cry:) ... in fine Innerspace e 100% dar Weekend At Bernie nu sunt sigur !

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un film la tv. recent dar nu de la inceput....

este vorba de doua sore in care se pare una este indragostita de tatal ei...mama acestora este ucisa .....tatal acestora cunoaste o femeie cu care doreste sa se casatoresca , insa fica cea mare nu doreste acest lucru si din sctiunile ei reiese ca aceasta si-ar fi ucis mama, pentru a trai cu tatal ei.....cand la sfarsitul filmului....se deduce in final ca fica cea mica este cea care a comis crima....

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut filmul acum 2-3 ani pe prima parca. Era o comedie despre lupta impotriva cenzurii, muzica rock si apareau in el cei de la Twisted Sister, si cantau mel "We're not gonna take it" . Am cautat si pe imdb / wiki dar n-am gasit :\ Pls help :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA CAUT SI EU UN FILM MUZICAL ESTE VECHI SI TOT CE IMI ADUC AMINTE ESTE CA ERA UN BAIAT CARE ESTE LA PUSCARIE SI LA GEAMUL LUI VINE PRIETENA LUI CU PRIETENI SI PARINTI TOTI CANTA SI EL CAND INCEPE SA CANTE II CURGE O LACRIMA PE OBRAZ CAM ATAT STIU DAR VREA NEAPARAT SA L GASESC.DACA STITI CEVA VA ROG SA MI SPUNE TI :scare:

:mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×