Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

m-am hotarit sa-mi schimb masina.

Postări Recomandate

ai stiut ca e de plastic? sau ai aflat intre timp? da, hyundai-ul e de plastic (radiatorul e sigur). decat un hyundai de plastic mai bine un Mercedes de 3 ani A klasse, de ex., second, din germa, cu 100.000. macar e masina. si e mai ieftin.

putin ma intereseaza din ce material este. Pot sa-ti spun ca radiatorul este din aceleasi componente ca si la Logan ( are doua parti de imbinare din plastic si elementul radiant este din aliaj de aluminiu si staniu, cu capacitate mare de transfer termic). Chestia cu "plastic"-ul este alta: nu are tapiserie pe usi, motiv pentru care usile nu vor trebui mereu curatate cu spuma. Mi se pare foarte practic. Si nu arata rau de loc, nici exteriorul nici interiorul. Din luna mai nu am avut nici cea mai mica problema cu masina. Si sper sa nu am cit timp o tin la mine. Oricum am 5 ani de garantie. Si n-am de gind s-o tin mai mult de 5 ani. Nu vreau sa spun ca masina mea este cea mai buna, este masina care mi-am permis-o de noua. Despre second am parerile mele, altii n-au decit sa ma contrazica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper ca intr-o zi, daca va mai exista(ziua si modelul de masina), imi voi cumpara un Volvo S60R. Chiar daca va fi la adanci batraneti... :stars:

 

Pai iti ofer eu o ocazie. Crede-ma, putine masini se mai fac azi ca Volvo... :drag:

 

Si nici nu prea are multe componente de plastic :o:

 

www.autoclick.ro/anunturi-auto-Volvo-S60-10064.htm

Editat de Mihaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine un Citroen C3 diesel. este o masina micuta si tocmai buna sa te strecori cu ea prin traficul infernal din oras. eu in fiecare zi ma duc cu ea la munca in zona Bucur Obor ( trafic infernal dimineata la 8 ) consumul mediu este de 6l . Dezavantajul este porbagajul cam mic, pt a transporta ceva voluminos tr sa rabatezi bancheta din spate. In afara orasului se comporta excelent. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut!Eu as opta pt un fiat punto sau un wv golf 4 sunt cam aceeasi bani si consumul la nici una din ele nu sare de 5,5% in oras.loganul este o masina rigida si nu-ti ofera stabilitate poate la confort e bine este spatioasa dar si consul lasa de dorit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa-mi schimb masina cu ceva din gama Dacia sau Cielo. Asta, in sensul ca nu ma pot hotari: Cielo standard cu instalatie GPL, ( vreo 7900 eur)sau Logan diesel ( vreo 9300 eur). Ideea este ca am mult de umblat, mult oras si la 2 sapt. un drum mai lung. Vreaun sa ies ieftin pe km parcurs. Voi ce ati alege? Care sunt avantajele/ dezavantajele fiecarui model? Merita luat un Logan de 1400 cmc si pus ulterior pe gaz? Astept parerile voastre! Daca aveti si alte idei sunt binevernite!

Eu am ales un peugeot 206, e la acelasi pret cu loganul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×