Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

m-am hotarit sa-mi schimb masina.

Postări Recomandate

Si noi visam la un Peugeot...dar pana atunci ne plimbam cu Solenza :giverose:

Solenza-buna masina! Eu am frecat la taxi o supernova (are aceeasi motorizare), am mers in regim dur de oras 144 000 km, s-a comportat impecabil. Caroseria suna de noua, si stiam ca va fi asa. N-am avut pretentii...La peugeot nici la drive test nu m-am dus...au astia niste scoruri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca te cam pricepi asa la o prima vedere, poate si mie sa-mi spuna cineva, ce e cu noul fiat albea, e clar , e facut in turcia, dar sa nu uitam ca si renault clio e tot turkey si nu s-au plans multi, ideea e ca asta e fiat, care nu e nici wolkswagen si nici renault, dar la banii astia cine imi spune daca merita sau nu? mi-e sa nu ma trezesc ca-mi pica ceva pe la ea sau ca incepe sa trancane dupa cateva luni. Deci orice despre fiat spuneti. :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

weeeelll, me again,dupa dilemele cu opelul, e care pana la urma l-am vandut si dupa indeciziile mele referitoare la golf 4 tdi, am optat pentru un seat, leon 1.9 tdi 90hp model 2003, full electrci climatronic etc, e mai ieftin decat golful e la fel de bun si... arata parca chiar mai bine, ce parere aveti ? ah, sa nu uit la 8500 eur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce-s alea scoruri dar la noi rep. Peugeot e destul de ok. In schimb dealerul Ford lasa mult de dorit.

scoruri=preturi. Asa este, si Hyundai face service-ul la Ford...Pina una-alta n-am facut decit schimbul de ulei si a fost ok...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu... mi-as lua o solenta daca s-ar mai face... vreu noua... Logan-ul nu-mi place deloc!!!

Anyway, si eu sunt in cautare... vreu masina sigura, frumoasa, ieftina, etc....

Sursa de documentare excelenta(adica cu toate modele existente pe piata, preturi, dotari, poze, preturi), aici:

www.123auto.ro

 

Gasiti si un program care calculeaza ratele de leasing!!

Si poti obtine calcul pentru casco online...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut! parerea mea....omule fereste-te de marca dacia!!! definesc:in 2004 am achizitionat un automobil dacia solenza, platit cash la banca.am asteptat 3 luni pana sa vina masina(de parca era facuta la polul nord si nu aveau vapoare suficiente sa o aduca in romania).

-la 1400(aprx)km.sa stricat motorasu de la strergatoare.cum a fost la service, nu intru in detalii ca as mai umple pagina.

-la 3200 am ramas cu butucu de la buson in cheie!!(am schimbat toata inchiderea+contactul).

-pe la vreo 8000 a crapat esapamentu.

-la revizia de 10000 au constatat ca nu functioneza lampa ceta si stopul de frana de pe hayon.(au schimbat becurile)

-la 24000 masina a iesit din garantie (1 an si 6 luni)

-imediat a aparut o problema la caseta de directie cu care merg si acum

deci.............hai sa nu mai cotizam la casa lor de fomisti si sa fim si noi mai iscusiti un pic.cu 9000de euro se poate cumpara in romania o masina foarte buna!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×