Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

m-am hotarit sa-mi schimb masina.

Postări Recomandate

Dar de un Citroen C3 te-ai interesat? Nu e decat 10.000 euro cu toate taxele incluse

Citroen? credeam ca-i mult mai scump...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ti-a trecut cu dacia(sper)!Ce zici de o Skoda Fabia?Costa tot in jur de 10000euro.Eu am modelul mai vechi Felicia si sunt supermultumit de ea,nu depaseste 8% in Bucuresti(si am serviciul in centru)motorul avind 1,3 si e pe carburatie.Fabia este net superioara(am mers ceva cu una) si eu zic ca arata bine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fabi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

da,

si eu m-am hotarat sa-mi schimb masina, mai exact, am un opel astra din dec 96 1.6i 16v 5 usi etc,

consumul unui benzinar la regim de oras ma nelinisteste, piesele care "cad" deasemenea, am masina de una an, mi-a fost sparta de 2 ori cu furturile de rigoare din masina si acrosata in parcare de nenumarate, ori, cred ca am ghinion cu ea, mi-as dori un golf 4 tdi 4 usi etc... peste 2000 anul de fabricatie. sau un astra clasic ? toate second, nu-mi permit o masina noua cat de cat care depaseste 10mii prefer un second care sa fie model reusit,

sfaturi opinii ? ah, vreau neaparat clima .:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ieftin... clima... rezistent la gropi... pai in cazu asta de ce nu te orientezi la logan? suficient de spatios... convenabil k pret... usor de intretinut...

drive safely! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu exceptia climei opelul pe care-l am acum se comporta mai bine decat un logan nou, vreau o masina mai buna decat opelul, am condus si logan, nu am fite, dar parca e "ne finisat" in schimb sunt de acord ca e masina ideala pentru romania, garda inalta porbagaj imens, spatiu, etc, romanul poate sa mearga cu ea la "tara" sa ia porcu si damigenele de vin de la pariti si sa vina inapoi, pe orice drum, (desi la 5 persoane si porbagajul plin..??1.5dci sau 1.6..??slabut ) ar fi interesant un logan 1.9 tdi 4x4, Golf 4 e totusi o masina germana, desi e mai veche, apoi ... nu se compara :friends: nici nu are rost sa argumentez....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Terminati fratilor cu Loganul!

 

E varza! Veti vedea dupa 50 000 de km, asta daca aveti noroc.

Sa stiti ca piesele sunt mult mai scumpe decat ale multor masini nemtesti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

soferu meu de taxi de aicilea de unde sunt acusa, are un daewoo lanos...

244000 de km la bord. zice ca de doi ani si nu i-a facut dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam la un Golf 4 TDI 1.9 90 ps, varianta de prin 2000 2001, fara PD la vre-o 8000 -8500 , am auzit ca astea mai noi cu PD, sunt sensibile la motorina proasta, si la noi, ai mari sanse sa nimeresti motorina proasta, e mai scump de intretinut ca piese de schimb un tdi decat un benzinar ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×