Sari la conținut
Forum Roportal
Allexandrra

Iubirea ca in povesti

Evaluează acest topic

  

44 membri au votat

  1. 1. Credeti in iubirea ca in povesti?



Postări Recomandate

Ma intereseaza iubirea in care totul este in perfecta armonie, cei doi se iubesc, se divinizeaza unul pe altul, se sacrifica unul pentru celalalt, nu se cearta si nu se despart niciodata.

 

Nu exista asa ceva.

 

 

In ea exista si armonie si intelegere si sacrificiu, dar si certuri si impacari senzuale, precum si spirit de echipa si evident ca exista tot timpul si determinarea emotionala de a ramane impreuna.

...

Este foarte rara, deoarece sunt putini oameni capabili de astfel de sentimente, precum si de daruirea necesara, in plus, este si mica probabilitatea ca acesti oameni sa se intalneasca si sa-si gaseasca jumatatea in persoana unuia cu aceeasi capabilitate.

 

:good:

Mi se pare cel mai realist raspuns.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce este iubirea adevarata pana la urma?

M-ati zapacit.

 

 

Pace!!! ... creat de ONU :yahoo: cand 2 se inteleg de dragul a ceva bonus sau tort cu umbreluta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea fara suferinta nu este iubire. De preferat sa fie cat mai putina suferinta, dar este inevitabila.

Nu, Aseneth, nu! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ce-am boldat se potriveste iubirii, restul nu. IUBIREA NICIODATA NU ADUCE CU SINE NICIO SUFERINTA.

 

Daca vrei am sa explic ce inseamna pt. mine "a te trezi altul".

 

Da, vreau.

Interesanta si ideea `IUBIREA NICIODATA NU ADUCE CU SINE NICIO SUFERINTA. `, mai ales ca ai deja o oponenta in Aseneth.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea vede, din pacate, in iubire mai mult posesie si in urma a ceea ce obtin de pe urma "obiectului" posesiei se declara mai mult sau mai putin incantati de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, vreau.

Interesanta si ideea `IUBIREA NICIODATA NU ADUCE CU SINE NICIO SUFERINTA. `, mai ales ca ai deja o oponenta in Aseneth.

Uite o definitie a iubirii:

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea vede, din pacate, in iubire mai mult posesie si in urma a ceea ce obtin de pe urma "obiectului" posesiei se declara mai mult sau mai putin incantati de ea.

 

 

Nu ma asteptam de la tine sa faci generalizari de genul "toata lumea". Tu crezi ca suferinta inseamna doar frustrare ca ai pierdut ceva?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma asteptam de la tine sa faci generalizari de genul "toata lumea". Tu crezi ca suferinta inseamna doar frustrare ca ai pierdut ceva?

Da, a fost o prostie din partea mea sa fac asta, mea culpa. Exista si oameni capabili de iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea pasionala cu nabadai, exista dar nu dureaza.

Cu cat e mai furtunoasa cu atat tine mai putin.

 

Inseamna ca firile pasionale nu au parte de povesti durabile, ceea ce e in mare masura adevarat, exceptiile aparand atunci cand se intalnesc doi pasionali foarte compatibili.

 

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×