Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi^

DVD-RW

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un DVD-RW dual layer LG nou interfata ATA si configuratia urmatoare:

AMD Athlon 1,8 Ghz FSB333Mhz(166 reali)

Memorie DDR1 la 333Mhz(166) 256 Mb

Placa video FX 5200 agp 8x

Hdd 40 Gb 7200 rot/min ATA

Nu imi poate scrie DVD-uri deloc nici la 4x nici la 8x. Incepe scrierea si se opreste la 3% in cel mai fericit caz daca nu la 1%. Am verificat daca este alimentat suficient cu date am scris un CD la 48X no problem. Daca scrie CD-uri la viteza asta trebuie sa scrie si la DVD macar 4x(in jur de 5mb/s) la CD 48x(aproape 7mb/s) Modul de transfer este DMA. La citirea DVD nu are nici o problema cat si la scriere CD si citire. L-am pus pe alt sistem si merge sa scriu si DVD-uri. Cum il fac sa scrie si DVD-uri pe sistemul asta? Ce l-ar impiedica sa faca lucru asta? :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un DVD-RW dual layer LG nou interfata ATA si configuratia urmatoare:

AMD Athlon 1,8 Ghz FSB333Mhz(166 reali)

Memorie DDR1 la 333Mhz(166) 256 Mb

Placa video FX 5200 agp 8x

Hdd 40 Gb 7200 rot/min ATA

Nu imi poate scrie DVD-uri deloc nici la 4x nici la 8x. Incepe scrierea si se opreste la 3% in cel mai fericit caz daca nu la 1%. Am verificat daca este alimentat suficient cu date am scris un CD la 48X no problem. Daca scrie CD-uri la viteza asta trebuie sa scrie si la DVD macar 4x(in jur de 5mb/s) la CD 48x(aproape 7mb/s) Modul de transfer este DMA. La citirea DVD nu are nici o problema cat si la scriere CD si citire. L-am pus pe alt sistem si merge sa scriu si DVD-uri. Cum il fac sa scrie si DVD-uri pe sistemul asta? Ce l-ar impiedica sa faca lucru asta? :pardon:

Reinstaleaza nero....

Si poate si driverii cu care a venit, daca a venit cu driveri....

 

Verifica cablu si mufa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am avut o problema de acelasi gen cu un CD-rw care doar citea CD-uri, desi era nou. A rezolvat problema dupa ce l-am pus solo pe cablul IDE (una din mufele de pe placa de baze era de alta culoare) lasand HDD separat. A mers fara probleme dupa miscarea asta. Nici acum nu inteleg ce a avut, dar s-a rezolvat. Spor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca sta singur singurel pe master secundary ide chanel iar cablu este nou Am reinstalat nero si windows aceleasi probleme :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×