Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Stop discriminarii barbatilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca se lasa deciziile la altii, creier zero , apar expresii de genul si responsabilitate zero .

nu e vorba sa-i decida femeia.e vorba sa ia in considerare sfatul acesteia , nu implica neaparat ascultatul pe care l-ai mentionat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba sa-i decida femeia.e vorba sa ia in considerare sfatul acesteia , nu implica neaparat ascultatul pe care l-ai mentionat

 

 

Daca aduce argumente valabile si se discuta si are dreptate , normal este sa se aplice ce spune ea . Dar eu nu de asta vorbesc .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce am sa spun nu se adreseaza tuturor femeilor -doar ca se potriveste MULTORA.

La mine la munca,un baiat munceste dublu cat o fata.Fetele sunt scutite de foarte multe,desi platite la fel,din cate stiu eu.

Ele pot si sa frece menta...pot sa si vorbeasca insultator colegilor (baietii nu pot,normal sa le vorbeasca asa fetelor,ca ele sunt "sensibile" si "delicate",asa ca pot sa recurga la santaj emotional,inclusiv cu scene de isterie si lacrimi de crocodil),perierea sefilor si fofilarea de la munca.

O fata trebuie mereu sa fie "ajutata" sa-si faca treaba,iar "ajutorul" inseamna de obicei ca un baiat sa o faca in locul ei...

Vai...cat de vulnerabila poate sa fie aceasta fiinta slaba si nevinovata...(si cat de manipulatoare si vicleana se dovedeste in a-si atinge scopurile scotand castanele din foc cu mana altora).

 

Si multe femei au sa fie revoltate citind ce am scris mai sus,insa in rautatea mea (masculina) mai si adaug:

Un baiat e mereu vinovatul pentru ce nu merge bine in viata unei fete...el ar trebui sa rezolve magic orice problema a EI,si daca nu poate sa o faca fericita (inclusiv) cand ea VREA sa fie imbufnata si sa se miorlaie,e tot vina lui.

El e un fel de "mic Dumnezeu" care e responsabil pentru tot ce nu merge intre cei doi,subiect permanent al reprosurilor ei,si daca Doamne fereste ea face ceva pentru el,ii va scoate ochii pana la mormant si dupa, pe tema asta,incat el are sa ajunga sa-si DOREASCA sa faca orice IN LOCUL EI,numai sa nu o mai auda cicalindu-l si facandu-i nenumarate reprosuri!

Ai mare dreptate, sunt multe femei de genul celor descrise de tine, din pacate. Vorba unui coleg: unele femei de cand le cresc tatale si isi dau seama au p...a, au impresia ca li se permite orice.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare dreptate, sunt multe femei de genul celor descrise de tine, din pacate. Vorba unui coleg: unele femei de cand le cresc tatale si isi dau seama au p...a, au impresia ca li se permite orice.

 

 

Esti misogina?:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti misogina?:o:

Daca a uri anumite parti la unele femei inseamna misoginism, da, sunt. Pur si simplu anumite "sensibilitati" ale acestora imi repugna. :D

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorba unui coleg: unele femei de cand le cresc tatale si isi dau seama au p...a, au impresia ca li se permite orice.

 

images-stories-diverse-ea-face-regulile-288x329.jpg

 

Si cum putem, noi barbatii, sa rupem aceste lanturi ale discriminarii? :o:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si cum putem, noi barbatii, sa rupem aceste lanturi ale discriminarii? :o:

Foarte usor! Sa dati mai putina importanta formei si mai mult continutului. Barbatii care pot face asta nu mai au de ce sa se planga de discriminare. De la un ambalaj nu poti avea pretentii. Iar pretentiile ambalajului n-au nicio importanta. :)

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte usor! Sa dati mai putina importanta formei si mai mult continutului.

 

Dar continutul vrea sa faca regulile :o:

 

Barbatii care pot face asta nu mai au de ce sa se planga de discriminare.

 

Suporta cu stoicism si statul sub papuc si sub balcoane si savarina (RAmarena)

 

De la un ambalaj nu poti avea pretentii. Iar pretentiile ambalajului n-au nicio importanta. :)

 

Ei, ba bine ca nu :P Sa vezi cand ambalajul vrea blana de nurca si Ferari, ca altfel nu mai pupi balcoane si nici n-ai savarina la desert :rot:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×