Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Stop discriminarii barbatilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, adevarul e ca majoritatea nici nu-si dau seama ca sunt discriminati.

 

Deoarece aceasta discriminare a ajuns sa faca parte din normalitate, iar normalitatea, de multe ori, trece neobservata.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cele mai multe ori, detaliile sunt cele care conteaza, fara ele orice fiinta umana seamana cu cealalta.

Editat de BlueSugar
Scos citat sters.
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, adevarul e ca majoritatea nici nu-si dau seama ca sunt discriminati. Iti dai seama cata ignoranta e pe lumea asta? :cry:

Si altii vad discriminare peste tot. Care-or avea dreptate? :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă o femeie singură nu face sex, este o femeie cinstită. Dacă un bărbat nu face sex, nu este bărbat.

Dacă o femeie nu satisface sexual un bărbat, nu contează. El este oricum mulţumit. Dacă un bărbat nu satisface o femeie, atunci este impotent.

 

 

Chiar daca intervin tarziu dupa vreo' 30 de ani asa.. as avea si eu ceva de zis nu m-am putut abtine :D Primul rand.. daca o femeie nu face sex e considerata o incuiata, si daca face .. e considerata o curva..Al doilea rand e imposibil ca un barbat sa ramana nesatisfacut , in schimb o femeie ramane DE PREA MULTE ORI. I'm sorry. Asta-i purul adevar.Barbatii n-au cum sa mimieze orgasmul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă o femeie singură nu face sex, este o femeie cinstită. Dacă un bărbat nu face sex, nu este bărbat.

Dacă o femeie nu satisface sexual un bărbat, nu contează. El este oricum mulţumit. Dacă un bărbat nu satisface o femeie, atunci este impotent.

 

 

Chiar daca intervin tarziu dupa vreo' 30 de ani asa.. as avea si eu ceva de zis nu m-am putut abtine :D Primul rand.. daca o femeie nu face sex e considerata o incuiata, si daca face .. e considerata o curva..Al doilea rand e imposibil ca un barbat sa ramana nesatisfacut , in schimb o femeie ramane DE PREA MULTE ORI. I'm sorry. Asta-i purul adevar.Barbatii n-au cum sa mimieze orgasmul :)

 

 

Femeile nu prea sunt curve, daca nu ne referim strict la prostituate. Cele mai multe curve nu's femei :think: O mare majoritate dintre femei sunt doar vipere :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile nu prea sunt curve, daca nu ne referim strict la prostituate. Cele mai multe curve nu's femei :think: O mare majoritate dintre femei sunt doar vipere :x:

 

 

Da, n-ai idee de cat venin dispun ele ! :lol:

 

Da, adevarul e ca majoritatea nici nu-si dau seama ca sunt discriminati. Iti dai seama cata ignoranta e pe lumea asta? :cry:

 

 

Doamneee, abia acu' realizez cat de fraier am fost si sunt...da' gata, m-am desteptat si car sacosa cu venin dupa mine. :lol2:

 

Si altii vad discriminare peste tot. Care-or avea dreptate? :blink:

 

 

maimutele...conform teoriei barzomaimuta....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece aceasta discriminare a ajuns sa faca parte din normalitate, iar normalitatea, de multe ori, trece neobservata.

Ceea ce am sa spun nu se adreseaza tuturor femeilor -doar ca se potriveste MULTORA.

La mine la munca,un baiat munceste dublu cat o fata.Fetele sunt scutite de foarte multe,desi platite la fel,din cate stiu eu.

Ele pot si sa frece menta...pot sa si vorbeasca insultator colegilor (baietii nu pot,normal sa le vorbeasca asa fetelor,ca ele sunt "sensibile" si "delicate",asa ca pot sa recurga la santaj emotional,inclusiv cu scene de isterie si lacrimi de crocodil),perierea sefilor si fofilarea de la munca.

O fata trebuie mereu sa fie "ajutata" sa-si faca treaba,iar "ajutorul" inseamna de obicei ca un baiat sa o faca in locul ei...

Vai...cat de vulnerabila poate sa fie aceasta fiinta slaba si nevinovata...(si cat de manipulatoare si vicleana se dovedeste in a-si atinge scopurile scotand castanele din foc cu mana altora).

 

Si multe femei au sa fie revoltate citind ce am scris mai sus,insa in rautatea mea (masculina) mai si adaug:

Un baiat e mereu vinovatul pentru ce nu merge bine in viata unei fete...el ar trebui sa rezolve magic orice problema a EI,si daca nu poate sa o faca fericita (inclusiv) cand ea VREA sa fie imbufnata si sa se miorlaie,e tot vina lui.

El e un fel de "mic Dumnezeu" care e responsabil pentru tot ce nu merge intre cei doi,subiect permanent al reprosurilor ei,si daca Doamne fereste ea face ceva pentru el,ii va scoate ochii pana la mormant si dupa, pe tema asta,incat el are sa ajunga sa-si DOREASCA sa faca orice IN LOCUL EI,numai sa nu o mai auda cicalindu-l si facandu-i nenumarate reprosuri!

Editat de Arcangelo
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai tu, dar sunt si unele femei care spera la mai bine... din partea barbatului. :rot: In special sa fie in fiecare zi altul altfel, dupa chef si toane.:o:

 

 

abia ala e barbat adevarat. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

O fata trebuie mereu sa fie "ajutata" sa-si faca treaba

 

rotflmao.gif

 

Ce ciudat s-au uitat la mine si cat de greu au acceptat barbatii de la mine de la serviciu sa car cot la cot cu ei. In unele momente cand era necesar. Job-ul meu nu implica munca fizica. Si ce fata a facut unul care nu reusea sa demonteze ceva, ca nu avea cleste, cand i-am pus in mana o cheie reglabila ca inlocuitor de cleste!

 

 

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rotflmao.gif

 

Ce ciudat s-au uitat la mine si cat de greu au acceptat barbatii de la mine de la serviciu sa car cot la cot cu ei. In unele momente cand era necesar. Job-ul meu nu implica munca fizica. Si ce fata a facut unul care nu reusea sa demonteze ceva, ca nu avea cleste, cand i-am pus in mana o cheie reglabila ca inlocuitor de cleste!

 

 

 

 

 

 

L-ai ajutat sa se simta mai femeie decat tine. :lol:

 

Da, adevarul e ca majoritatea nici nu-si dau seama ca sunt discriminati. Iti dai seama cata ignoranta e pe lumea asta? :cry:

 

 

Nu stiu daca e vorba de ignoranta, doar ca barbatilor nu le-ar place sa li se spuna sexul slab.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×