Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Stop discriminarii barbatilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este de făcut o distinctie între o persoană de sex masculin angrenată într-o societate, un bărbat, şi cea educată într-o societate, un domn.

 

Bărbatii: atractie si adaptare, unde discriminarea ia amploare.

Domnii: integrare si integrati, unde mai degrabă roşeşti, fie înainte, fie după ce-ai îndrăznit să-i pătezi cu atitudini discriminatorii.

Editat de Interpus
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, cum poti sa crezi asa ceva despre mine? Vreau World Peace, Sex Peace, Roportal Peace, lupul sa nu mai manance oaia si nici leul gazela.

 

 

Barbatii discriminati pe care i-am vazut eu erau niste fiinte pacifiste si aveau profesii specifice femeilor, cum ar fi cea de asistent medical. Nu mi se pare corect ca un asistent medical sa aiba sanse mai mici decat o asistenta sa ajunga asistent medical sef.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crudul adevar asta e : niciodata nu e de vina cel care dezamageste, e de vina cel care isi face asteptari. Fiindca si-o face cu mana lui, neobligat de nimeni.

Si este cinstit si eficient sa avem de la bun inceput asteptari mici?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Barbatii discriminati pe care i-am vazut eu erau niste fiinte pacifiste si aveau profesii specifice femeilor, cum ar fi cea de asistent medical. Nu mi se pare corect ca un asistent medical sa aiba sanse mai mici decat o asistenta sa ajunga asistent medical sef.

 

 

adica sa lasam barbatii sa devina secretara/asistenta manager general ?!? neh :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iată 13 dovezi clare că bărbaţii sunt cei discriminaţi cu adevărat:

 

Al meu barbat e de acord. I le-am citit si fu placut surprins sa se vada cat chin si suferinta indura ei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al meu barbat e de acord. I le-am citit si fu placut surprins sa se vada cat chin si suferinta indura ei.

 

 

Da, adevarul e ca majoritatea nici nu-si dau seama ca sunt discriminati. Iti dai seama cata ignoranta e pe lumea asta? :cry:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×