Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intr-un mod ironic noi ne alegem oamenii pe care sa ii iubim . intr-un mod ironic tot noi alegem cum sa traim si cu noi insine

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca o face cu una noua?

Depinde ce fel e respectiva si cat de implicat este. Daca ii este mai bine cu ea clar nu mai am eu de ce sa fiu implicata. Daca a fost o seara si regreta, putin probabil, mai discutam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce fel e respectiva si cat de implicat este. Daca ii este mai bine cu ea clar nu mai am eu de ce sa fiu implicata. Daca a fost o seara si regreta, putin probabil, mai discutam

 

daca femeia face sex pt o seara nu e iertata . pe cand barbatul da! de ce?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neaaah, WRONG ! :P

Altfel nu mai aveai acum intrebari din astea.

Pe de alta parte, fara aceste intrebari nu ai simti ca traiesti, poate de asta ai nevoie, ca sa simti ca traiesti. Poate daca era cineva de care erai sigura, te plictisea si il lasai balta, ca nu simteai cu el ce aveai tu nevoie sa simti.

 

Nu este vorba sa simt sau nu ca traiesc. Doar vreau si alte pareri de la persoane care au un bagaj de cunostinte mai vast si poate s-au lovit de situatii asemanatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba sa simt sau nu ca traiesc. Doar vreau si alte pareri de la persoane care au un bagaj de cunostinte mai vast si poate s-au lovit de situatii asemanatoare.

 

eu nu am iertat niciodata nimic.

Editat de Morgana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca femeia face sex pt o seara nu e iertata . pe cand barbatul da! de ce?

Pentru ca nu suntem egali !!

Femeile aleg cu ce barbati sa faca sex, barbatii aleg daca vor sa ramana cu ele sau nu !

Natura nu ne-a facut egali, ne-a facut complementari !

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu suntem egali !!

Femeile aleg cu ce barbati sa faca sex, barbatii aleg daca vor sa ramana cu ele sau nu !

Natura nu ne-a facut egali, ne-a facut complementari !

 

tu parca iti pierdeai timpul citindu-mi postarile :lol:

 

pai ce femeia nu poate alege cu cine sa ramana? poate gaseste doi tipi la fel de buni . unu la pat altu la relatie :o:

Editat de Morgana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu suntem egali !!

Femeile aleg cu ce barbati sa faca sex, barbatii aleg daca vor sa ramana cu ele sau nu !

Natura nu ne-a facut egali, ne-a facut complementari !

 

Asta asa e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba sa simt sau nu ca traiesc. Doar vreau si alte pareri de la persoane care au un bagaj de cunostinte mai vast si poate s-au lovit de situatii asemanatoare.

Bagajul meu de cunostinte spune ca atunci cand esti nefericit intr-o relatie, sa-ti bagi piciorul, altfel va deveni si mai naspa, ca acumulezi frustrari si le vei defula pe celalalt care, pe buna dreptate, se considera nevinovat, pe principiul ca atunci cand v-ati cuplat era la fel si iti convenea, acu' ce-ai de nu-ti mai convine. Si iese o varza si o ciorba care se lasa cu zbierete, plansete, eventual castane si alte alea. Si n-are rost.

Bagajul meu mai spune ca daca esti o persoana paranoica trebuie sa vezi care e sursa la paranoia. De obicei e increderea scazuta in sine. Vezi ce determina aceasta incredere scazuta si pune mana si rezolva, in limita in care poti. Dar pana nu rezolvi, nu te mai bagi in alte relatii, sau daca te bagi, faci asta detasat, in principiu la solicitarea unei alte persoane si din ratiuni de nevoie de sex si socializare, iar nu si relatie sufleteasca. Daca e cazul, bineinteles. Dar mai bine e sa nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×