Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca nu esti dispusa sa il accepti asa cum este .

 

de unde provine nesiguranta ta? iubitul tau actual e sursa nefericirii tale? dupa cum spui tu eu as putea sa zic ca e infidel . dar daca ma insel? daca si tu te inseli? ce iti lipseste in relatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu esti dispusa sa il accepti asa cum este .

 

de unde provine nesiguranta ta? iubitul tau actual e sursa nefericirii tale? dupa cum spui tu eu as putea sa zic ca e infidel . dar daca ma insel? daca si tu te inseli? ce iti lipseste in relatie?

 

Cand am acceptat sa incep o relatie cu el stiam exact cum este si l-am acceptat asa... Probabil gandurile mele sunt sursa nefericirii proprii, dar cred ca este uman sa ma gandesc si la aceasta varianta.

Probabil siguranta imi lipseste in relatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ipotetic

 

 

daca ai afla ca te inseala l-ai parasi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai incredere in tine si o sa te macine aceste ganduri zi si noapte.

Exact :good:

 

In mine am incredere 80%. Am pus o fata sa se dea la el, mi-a spus tot ce a vorbit cu ea si urmau sa se intalneasca si in acel moment el mi-a spus ca se va intalni un prieten de al lui cu ea...lucru care nu s-a mai intamplat. Sa se prinda ca sunt eu la mijloc nu avea de unde pentru ca el avea impresia ca o cunoaste pe fata...ca s-a mai dus pe la ea.

Da, de la atata incredere 80% in tine ai pus o fata sa se dea la el :P Bravo, good job, goooood job :tease:

 

alta problema din cauza facebookului...

Si ura suprema fata de actualul sistem se adanceste... Corporatiile v-au preluat sufletul :evil:

 

Tocmai.Chiar daca sunt semne mai slabe(neclare) tot sunt semne ca te inseala sau ar vrea.

Ce bine ar fi sa-l lasi cu fetele si discotecile lui.Dar ca in orice iubire idealista,nu poti,nu-i asa?

Iubirea nu exista. O sa afle si ea, mai incolo. Probabil va citi pe Facebook. Faptele insa exista.

 

Si asta asa e...

Daca nu as tine la el si sa zicem ca as sta pe interes, s-ar putea duce unde vrea cu cine vrea...dar asa imi este greu. Ma gandesc ca daca nu am incredere in el nu are rost sa ma amagesc si atunci ar trebui sa imi domin sentimentele, ceea ce este cam greu. Pe de alta parte ar trebui sa "lupt" pentru relatie ca nimanui nu i se da ceva de-a gata...

Daaaa, lupta. Mai fa-ti singura niste probleme si apoi ia-te la bataie cu propriile fantasme : egoismul, stima de sine scazuta comparativ cu el, inferioritatea, nesiguranta... izvorate din capul tau, din cum arati, din ce fel de prieteni ai, din pe unde umbli, din ce valori ai imbratisat in viata si, nu in ultimul rand, din experienta.

 

cred ca nu esti dispusa sa il accepti asa cum este .

de unde provine nesiguranta ta? iubitul tau actual e sursa nefericirii tale? dupa cum spui tu eu as putea sa zic ca e infidel . dar daca ma insel? daca si tu te inseli? ce iti lipseste in relatie?

Supunerea. Probabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am acceptat sa incep o relatie cu el stiam exact cum este si l-am acceptat asa...

Neaaah, WRONG ! :P

Altfel nu mai aveai acum intrebari din astea.

Pe de alta parte, fara aceste intrebari nu ai simti ca traiesti, poate de asta ai nevoie, ca sa simti ca traiesti. Poate daca era cineva de care erai sigura, te plictisea si il lasai balta, ca nu simteai cu el ce aveai tu nevoie sa simti.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×