Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai are, una e sa discuti si sa dezbati posibilitati privitoare la rezolvarea unei probleme si alta e sa o aplici, mai exact, sa o pui in practica.

Cum sa o pui in practica daca nu o dezbati cu iubitul sau iubita ?!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram foarte sincer, siguranta materiala e foarte necesara.

 

si de aia nu eram io geloasa nici in adolescenta ??

ce legatura are una cu alta??

 

Cine place pe cineva cu caracter indoielnic, n-are tot caracter indoielnic ? Asa e, caracterul nu se spala, nicic nu se schimba, nicic peste noapte, nici peste zi.

 

 

nu neaparat, e chestia aia, tocmai ea imblinzeste masculul alfa pt cit e de deosebita de celelalte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de aia nu eram io geloasa nici in adolescenta ??

ce legatura are una cu alta??

nu neaparat, e chestia aia, tocmai ea imblinzeste masculul alfa pt cit e de deosebita de celelalte.

A, nu, n-are legatura. Am raspuns eu gresit ca ma gandeam la altceva, nu mai stiu cu cine ma contraziceam.

 

Nu imblanzeste nimeni nimic. Doar spera, plange, apoi o ia altul la rand. E viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-ai auzit de tipe care se valideaza in acest fel ?

mai toate sunt tentate la un moment dat sa se joace cu focul.

doar ca unele isi invata lectia si altele nu.

 

ideea e ca poate fi si bravada din partea lui, nu cred ca a avut sistematic 2-3 fete.

poate fi si genul care spune "next" foarte rapid, fara sa stea cu o tipa doar sa fie, nici macar pt sex.

e posibil sa nu fi fost implicat afectiv in nici o relatie pina acum si sa fie si el novice in relatii.

unii isi iau alura de cuceritori fara sa fie neaparat asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si stii ca lucrurile astea chiar ajung sa nu conteze dupa un timp ?

 

Daca baiatul asta chiar e cum zice initiatoarea, mie imi place de el, gandeste utilitar, nu-si bate capul cu prostii siropoase.

 

De data asta trebuie sa fiu de acord cu Typhon - inrobirea nu a avut loc... Hai sa plangem :P Cand nu mai vrem inrobire poate facem cunostinta cu love - cu ce ar trebui sa fie, nu doar pasiunea chioara care cere confirmari.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renunta la indoieli, fii sigura ca se va intilni si cu altele.

Eu sint un tip cuminte, prost de cuminte, 2, 3 intr-o viata, nu intr-o zi, si tot mi se scurgeau ochi dupa tzitzele prietenei sotiei. Asta e natura masculului.

 

Dragostea e ceva relativ ca si foamea, sau gustul mincarii. Daca ti-e cam foame, si vezi viermi in fasole iti trece brusc foamea, sau invers cchiar daca nu esti flamind, daca vezi o friptura sfiriind ti se face brusc foame. In plus daca nu e varietate ti se acreste destul de rapid.

 

Masculul polenizeaza in stinga si in dreapta nu doar din cauza directa, libidoul, ci si indirecta, tot incastrata genetic, de a avea turma cit mai mare. Deci natural fii sigura ca va flutura pe alte flori. Singura opreliste ar fi autocontrolul, deci educatia. Concluzia e ca daca il vezi suficient de matur intelectual, ii poti acorda increderea, cu marja de relativitate inerenta.

 

In fine, probabil ar trebui sa iei in considerare si alt aspect. Dureros nu e inselatul, (o notiune care ma bulverseaza, nu pot desprinde notiunea de inselaciune de cea de comert, si nu pot alatura notiunea de dragoste cu comertul), dureros e daca iti aduce vreo ... venerica. Daca se duce si se dedulceste la nectarul alteia cit ai tu migrena, n-are nici o importantza, ca doar nu i-o roade. Dar daca te potcoveste cu SIDA, sau banalul sifilis, ... garantat doare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×