Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta asa e.

 

pai si? ce inseamna pt tine? ce drepturi si obligatii are fiecare? el sa te insele dar sa iti ofere si siguranta mereu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ce femeia nu poate alege cu cine sa ramana? poate gaseste doi tipi la fel de buni . unu la pat altu la relatie :o:

Femeia alege doar cu cine sa faca sex. Mai departe, gandeste-te tu singurica in mintea ta cam cum poti opri un barbat care vrea sa plece. Exceptand a-i face plod, ca nici aia nu e o varianta sigura deloc.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu ai niciun regret in acest sens?

 

NU.

 

timpul mi-a aratat de fiecare data soarta celor care mi-au gresit ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bagajul meu de cunostinte spune ca atunci cand esti nefericit intr-o relatie, sa-ti bagi piciorul, altfel va deveni si mai naspa, ca acumulezi frustrari si le vei defula pe celalalt care, pe buna dreptate, se considera nevinovat, pe principiul ca atunci cand v-ati cuplat era la fel si iti convenea, acu' ce-ai de nu-ti mai convine. Si iese o varza si o ciorba care se lasa cu zbierete, plansete, eventual castane si alte alea. Si n-are rost.

Bagajul meu mai spune ca daca esti o persoana paranoica trebuie sa vezi care e sursa la paranoia. De obicei e increderea scazuta in sine. Vezi ce determina aceasta incredere scazuta si pune mana si rezolva, in limita in care poti. Dar pana nu rezolvi, nu te mai bagi in alte relatii, sau daca te bagi, faci asta detasat, in principiu la solicitarea unei alte persoane si din ratiuni de nevoie de sex si socializare, iar nu si relatie sufleteasca. Daca e cazul, bineinteles. Dar mai bine e sa nu.

 

Multumesc. Toate parerile, critice sau nu, imi sunt de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeia alege doar cu cine sa faca sex. Mai departe, gandeste-te tu singurica in mintea ta cam cum poti opri un barbat care vrea sa plece. Exceptand a-i face plod, ca nici aia nu e o varianta sigura deloc.

 

in mintea ta barbatul mereu paraseste ? serios?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in mintea ta barbatul mereu paraseste ? serios?

Bineinteles ca nu, dar tu ai intrebat ceva, eu ti-am raspuns.

Incep sa-mi pierd timpul din nou ? Ia fa-te tu o diva si povesteste-mi tu cum plang barbatii dupa tine si cum ii parasesti tu, ca eu sunt la egalitate la capitolul papuci dati/papuci luati.

Baga mare ! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca nu, dar tu ai intrebat ceva, eu ti-am raspuns.

Incep sa-mi pierd timpul din nou ? Ia fa-te tu o diva si povesteste-mi tu cum plang barbatii dupa tine si cum ii parasesti tu, ca eu sunt la egalitate la capitolul papuci dati/papuci luati.

Baga mare ! :tease:

 

hai domle . chiar crezi ca mai putem discutii rezonabile dupa atatia ani? stai linistit . io nu-s diva . eu-s cu piesele de TV .

 

vvroiam sa iti spun ca uneori infidelitatea e un proces prin care iti poti determina partenerul sa te paraseasca in mod voit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si? ce inseamna pt tine? ce drepturi si obligatii are fiecare? el sa te insele dar sa iti ofere si siguranta mereu?

 

Daca se intampla sa ma insele o data si circumstantele "il scot curat" atunci nu pot sa dau cu piciorul la toate lucrurile frumoase dintre noi(daca exista pana la momentul respectiv) pentru o singura greseala. In caz contrar fiecare pe drumul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla sa ma insele o data si circumstantele "il scot curat" atunci nu pot sa dau cu piciorul la toate lucrurile frumoase dintre noi(daca exista pana la momentul respectiv) pentru o singura greseala. In caz contrar fiecare pe drumul lui.

 

bine . e viata ta . faci cum doresti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai domle . chiar crezi ca mai putem discutii rezonabile dupa atatia ani? stai linistit . io nu-s diva . eu-s cu piesele de TV .

vvroiam sa iti spun ca uneori infidelitatea e un proces prin care iti poti determina partenerul sa te paraseasca in mod voit

Nu mai bine ii zici la partenerul ala ca sa o lasati balta si gata ? E cam aiurea sa sari in pat cu altul ca sa-l determini pe partenerul vechi sa te lase, nu crezi ?

 

Scenariile-s pentru plictisiti, cand ceva e verde, nu va fi niciodata rosu, indiferent cate vise, idealuri si sperante avem noi in capsoarele noastre despre lumea ideala in care am vrea sa traim.

 

Daca se intampla sa ma insele o data si circumstantele "il scot curat" atunci nu pot sa dau cu piciorul la toate lucrurile frumoase dintre noi(daca exista pana la momentul respectiv) pentru o singura greseala. In caz contrar fiecare pe drumul lui.

Cum sa te insele si sa il scoti curat ? :think: Gandirea asta imi aduce aminte de sosetele mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×