Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. As dori parerea voastra in legatura cu urmatorul aspect al relatiei mele :o: .

In urma cu 2 ani am cunoscut un baiat , care s-a indragostit de mine. La acel moment mi-a dat de inteles acest lucru dar mie imi era gandul la altcineva si totul a ramas "in aer". Ne mai auzeam la zile de nastere sau sarbatori. La inceputul acestui an ne-am revazut, am iesit impreuna, ceva din noi ne-a atras si de 3 luni suntem impreuna. Am descoperit ca avem foarte multe lucruri in comun,nu exagerez cand spun foarte multe, ne simtim bine unul in compania celuilalt, putem sta o zi intreaga sa lenevim fara a ne plictisi...totul pare extraordinar si totusi eu am anumite indoieli in legatura cu fidelitatea lui. Inainte de a fi impreuna el statea si cu 3-4 fete in acelasi timp(nu am certitudinea ca acum nu se mai intampla), se culca cu 2-3 in fiecare zi... Aceste lucruri ma fac sa ma gandesc ca nu se poate schimba in cateva luni chiar daca sustine ca ma iubeste si in anumite situatii acest lucru este evident.

Asadar in permanenta am o indoiala ca s-ar putea intalni cu altele... Aveti vreo idee cum as putea proceda sa imi dau seama daca acest lucru se intampla sau poate ar trebui sa las lucrurile sa decurga pur si simplu? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa-l urmaresti, sa vezi cu cine se intalneste, in ce bloc intra, cat sta.

Si daca il vezi cu vreo fata il suni sa vezi ce-ti raspunde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mine am incredere 80%. Am pus o fata sa se dea la el, mi-a spus tot ce a vorbit cu ea si urmau sa se intalneasca si in acel moment el mi-a spus ca se va intalni un prieten de al lui cu ea...lucru care nu s-a mai intamplat. Sa se prinda ca sunt eu la mijloc nu avea de unde pentru ca el avea impresia ca o cunoaste pe fata...ca s-a mai dus pe la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

expune-i framantarile

 

sau

 

luati o pauza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am spus in mare la ce ma gandesc si reactia lui a fost: Tu intelegi ca eu te iubesc si daca imi trebuia alta fata ma duceam de mult...nici nu mai stateam cu tine.

Si daca pe moment am tendinta sa il cred, intr-o zi doua mai face sau zice ceva care ma pune pe ganduri din nou...

Ca de exemplu s-a dus in alt oras la discoteca, iar a doua zi o tipa din respectivul oras i-a acceptat cererea pe care el i-a trimis-o ei pe facebook.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai.Chiar daca sunt semne mai slabe(neclare) tot sunt semne ca te inseala sau ar vrea.

Ce bine ar fi sa-l lasi cu fetele si discotecile lui.Dar ca in orice iubire idealista,nu poti,nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si asta asa e...

 

Daca nu as tine la el si sa zicem ca as sta pe interes, s-ar putea duce unde vrea cu cine vrea...dar asa imi este greu. Ma gandesc ca daca nu am incredere in el nu are rost sa ma amagesc si atunci ar trebui sa imi domin sentimentele, ceea ce este cam greu. Pe de alta parte ar trebui sa "lupt" pentru relatie ca nimanui nu i se da ceva de-a gata...

Editat de deiutza1234

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×