Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela...

Adoptia in cuplurile de homosexuali.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pt Don Maxxx

 

am o proba...desi indirecta e drept, anume vehementa cu care le iei apararea in caul adoptiilor copiilor, si cu care atatci pe oricine e contra, fara insa a aduce nici un argument rational, moral, stiintific valid....

 

 

de fapt, nici nu ai cum sa aduci vreun astfel de argument...

 

pt ca NU EXISTA !!! plus ca im ie greu sa cred ca un om normal (la cap, genetic etc etc) ar vedea cu ochi buni ca un copil inocent, sa creasca vazand drept ,,normalitate'' doi barbati sau 1 femei in loc de un barbat si o femeie !!!

 

te ai gandit ce va fi in mintea acelui copil ?

 

copii invata dupa COMPORTAMENTUl PARINTILOR !

 

 

asa ca iti e usor sa ataci...

 

 

de asta, am presupus ca esti si tu homosexual, pt ca ignori chestii FUNDAMENTALE....daca esti, viata buna si sanatate, nu am nimic cu tine... dar lasa copii in pace !

 

 

 

*wicked grin*

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gay and lesbian youth bear an increased risk of suicide, substance abuse, school problems, and isolation because of a "hostile and condemning environment, verbal and physical abuse, rejection and isolation from family and peers
cum Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite o probă , prin care dovedesc că studiul tău e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt Don Maxxx

 

 

chestia cu riscul de sinucidere...nu pot vorbi, ca nu m-am documentat si nu ma pronunt la ce nu cunosc.

 

se poate sa fie adevarat......daca ceva e in neregula genetic, nici asta nu e prea imposibil

 

de altfel, in regatul animal, animalele cu deficiente , fie si enetice, sunt inlaturate chiar de semeneni

 

deci se poate sa fie adev ....nu sunt sigur,

 

 

ai dreptate, nici pe strazi nu e bine.....dar chestia cu homosexualii e ca proverbiala cadere din lac in put.

 

nu ii vreau nici pe strada

 

daca oamenii care nu pot face copii, si sunt multi, ar incepe sa adopte cate 1 sau 2.....poate poate, numaraul celor fara de casa s-ar mai micsora nitel

 

 

si cu un control ffffffff strict, chiar EUGENIE, al nasterilor

 

cei homeless, aurolacii, si toti cei care nu au o viata stabila cat sa ofere unui copil conditii...ar tre fie fortat sterilizati (o pilula si gata), fie cu o operatie impiedicati sa aiba

 

cand faci un copil, eu unul ma gandesc la COPIL in primul si in primul rand, NUU la orgoliul meu ,,vreau un copil'' !!!!

 

poate gandesc eu prost.....ceilalti ce zic ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuza-ma, dar nu dovedesti nimic...hai sa scoatem cancerul din lista bolilor....va inceta sa mai fie o boala? :jester:

tot boală va fi , normal , dar totuşi s-au g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot boală va fi , normal , dar totuşi s-au g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt Don Maxxx

chestia cu riscul de sinucidere...nu pot vorbi, ca nu m-am documentat si nu ma pronunt la ce nu cunosc.

 

se poate sa fie adevarat......daca ceva e in neregula genetic, nici asta nu e prea imposibil

 

de altfel, in regatul animal, animalele cu deficiente , fie si enetice, sunt inlaturate chiar de semeneni

 

deci se poate sa fie adev ....nu sunt sigur,

ai dreptate, nici pe strazi nu e bine.....dar chestia cu homosexualii e ca proverbiala cadere din lac in put.

 

nu ii vreau nici pe strada

 

daca oamenii care nu pot face copii, si sunt multi, ar incepe sa adopte cate 1 sau 2.....poate poate, numaraul celor fara de casa s-ar mai micsora nitel

si cu un control ffffffff strict, chiar EUGENIE, al nasterilor

 

cei homeless, aurolacii, si toti cei care nu au o viata stabila cat sa ofere unui copil conditii...ar tre fie fortat sterilizati (o pilula si gata), fie cu o operatie impiedicati sa aiba

 

cand faci un copil, eu unul ma gandesc la COPIL in primul si in primul rand, NUU la orgoliul meu ,,vreau un copil'' !!!!

 

poate gandesc eu prost.....ceilalti ce zic ?

nu spui rău , chiar ai dreptate dar la faza cu sterilizatul nu merge , trăim

Editat de Don MaXxX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, nu e bine sa adopte homosexualii copii...copilul ala o sa aiba probleme toata viata si...cine stie, o sa ajunga si el popo...acu' nu am nimic impotriva celor care sunt popo...dar homosexualitatea este o boala psihica ce nu trebuie incurajata...putem s-o toleram, dar nimic mai mult.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni buni, nu e bine sa adopte homosexualii copii...copilul ala o sa aiba probleme toata viata si...cine stie, o sa ajunga si el popo...acu' nu am nimic impotriva celor care sunt popo...dar homosexualitatea este o boala psihica ce nu trebuie incurajata...putem s-o toleram, dar nimic mai mult.

mda , sincer , deşi părera mea s-ar putea să fie deformată , nu cred că nişte părinţi homosexuali l-ar obliga pe copil să fie homosexual... mai degrabă ar lăsa la alegerea lui şi copilul văz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×