Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela...

Adoptia in cuplurile de homosexuali.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

apropo, tu cunosti ? ...

Nu vad cu ce te ajuta raspunsul meu. Eu n-am formulat o parere pro sau contra, dar ca sa poti dormi linistit...nu, nu cunosc. Astept inca raspunsul celor care sunt atat de categorici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa dureze mult sa ne obisnuim cu idea asta,mie mi se pare ciudat sa vad 2 guy sarutandu-se in public.

De ce ti se pare ciudat? Cei doi (sau doua) se iubesc si isi manifesta afectiunea.

Mie mi se par dezgustatori doi (un el si o ea) care "se ling" in autobuze... mai ca s-ar inghiti unul pe celalalt.

 

Ca sa nu mai vorbim de dobitocii tarani de pe strada: eram intr-o zi cu o prietena in metrou, mai demult. Am coborat in statie impreuna cu un mascul (barbat nu-mi vine sa-i zic) care cand a vazut ca ne tineam de mana a inceput sa strige dupa noi. Dar unde nu-i, nici Dzeu nu cere.

 

Si eu sunt categoric impotriva.

Ma gandesc cum ar fi fost sa fiu eu crescuta de un cuplu gay:deja,ma ia scarba,cand ma gandesc...cum sa-i vad pe aia doi,ca se maimutaresc in fata mea?Si se mai si pupa,sau se mangaie pe ,,spate"...bine ca nu s-a intamplat...Doamne'ajuta!

Eu stau si ma intreb cum de stii atat de bine cum ar fi fost sa ai parinti gay, din moment ce nu ai avut parte de asa ceva si nici nu cunosti astfel de cupluri. Te ia scarba pentru ca judeci cu mintea pe care o ai acum, n-ai nici cea mai mica idee cum ar fi fost. Dar na.. vorbim ca sa ne aflam in treaba.

 

N-am absolut nimic cu cuplurile gay, am prieteni, am avut o astfel de relatie, dar nu sunt de acord cu adoptiile. Din pacate, cei mai multi sunt cu rotitele putin sarite.. si un copil invata din mediul in care creste. A zis cineva inaintea mea ca imita ce vede. Ar fi influentat de stilul de viata al parintilor, chiar daca ei sunt de treaba ca oameni si vor ce-i mai bun pentru copil, sa-si aleaga singur drumul in viata.. in primii ani, asa ceva nu se poate.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc astfel de cupluri dar eu ma refeream la prejudecatile oamenilor din jurul acelui copil.probabil copilul in astfel de cupluri poate duce o copilarie normala,sa fie iubit si ocrotit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copilul va fi iubit, alintat, ocrotit. Dar care vor fi explicatiile pe care le va primi? Care e "mama" si care e "tata"?...

 

Cum va percepe el, cu mintea sa de copil,aceste informatii? Ce impact vor avea aceste informatii asupra viitorului adult?..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copilul va fi iubit, alintat, ocrotit. Dar care vor fi explicatiile pe care le va primi? Care e "mama" si care e "tata"?...

 

Cum va percepe el, cu mintea sa de copil,aceste informatii? Ce impact vor avea aceste informatii asupra viitorului adult?..

 

Dar care e "mama" si care e "tata" copiilor care au trait numai in orfelinate?... chiar si cei crescuti de un singur parinte, vor putea avea o viata normala? Baietii crescuti fara tata isi vor imita mama, deci vor fi atrasi de sexul opus? Parca asa era logica pe aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si raman...uluit!

Eu am impresia ca unii de pe aici nu judeca absolut deloc.

Sa inteleg ca doua femei snt mai potrivite pentru a adopta un copil decat doi barbati, nu??? Ma pufneste rasul!!!

Faptul ca acel copil are nevoie ATAT DE UN MODEL MASCULIN CAT SI DE UNUL FEMININ, nu este de natura a impiedica doi bipezi sa il adopte, chiar daca ii strica viata pe vecie, nu? Sa ma zica gurile rele ca "Drumul spre iad este pavat cu intentii bune" este doar o vorba!

Stimati scriitori-vorbitori, intrebati psihologii ce impact are asupra unui copil o asemenea "familie". Nu va mai dati cu parerea daca nu intelegeti PROFUND natura, in general, si natura umana in special. Nu va pune pe ganduri ca in lumea animala NU EXISTA ASEMENEA ABERATII???

In numele libertatii, am ajuns sa toleram orice aberatie de dragul respectului minoritatilor. Cred ca s-a mers prea departe. Copilul ar trebui intrebat daca isi doreste o asemenea SUBLINIEZ "familie"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citesc si raman...uluit!

Eu am impresia ca unii de pe aici nu judeca absolut deloc.

Sa inteleg ca doua femei snt mai potrivite pentru a adopta un copil decat doi barbati, nu??? Ma pufneste rasul!!!

Faptul ca acel copil are nevoie ATAT DE UN MODEL MASCULIN CAT SI DE UNUL FEMININ, nu este de natura a impiedica doi bipezi sa il adopte, chiar daca ii strica viata pe vecie, nu? Sa ma zica gurile rele ca "Drumul spre iad este pavat cu intentii bune" este doar o vorba!

Stimati scriitori-vorbitori, intrebati psihologii ce impact are asupra unui copil o asemenea "familie". Nu va mai dati cu parerea daca nu intelegeti PROFUND natura, in general, si natura umana in special. Nu va pune pe ganduri ca in lumea animala NU EXISTA ASEMENEA ABERATII???

In numele libertatii, am ajuns sa toleram orice aberatie de dragul respectului minoritatilor. Cred ca s-a mers prea departe. Copilul ar trebui intrebat daca isi doreste o asemenea SUBLINIEZ "familie"...

1. Oamenii nu sunt animale. Oamenii sunt dotati cu inteligenta si liber arbitru.

2. Te rugam sa ne explici tu teoriile psihologice de care vorbeai, ca noi, amaratii, nu prea suntem informati.

 

Multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ti se pare ciudat? Cei doi (sau doua) se iubesc si isi manifesta afectiunea.

Mie mi se par dezgustatori doi (un el si o ea) care "se ling" in autobuze... mai ca s-ar inghiti unul pe celalalt.

Nu stiu de ce, pur si simplu mi se par dezgustatori sa vad doi gay sarutandu-se, in rest n-am nimic cu ei, poate sa se si casatoreasca.

Intr-adevar am vazut 2 tineri (el si ea) in public dandu-si limbi cu foc si se mai si apucau de fese, bleahhh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Oamenii nu sunt animale. Oamenii sunt dotati cu inteligenta si liber arbitru.

2. Te rugam sa ne explici tu teoriile psihologice de care vorbeai, ca noi, amaratii, nu prea suntem informati.

 

Multumim!

Oricat ti s-ar parea de ciudat oamenii sunt animale. Altfel am putea fi plante sau minerale, alege tu ceea ce ti-ar conveni mai mult...

In ceea ce priveste "inteligenta si liberu' arbitru" am sa-ti explic cum stau lucrurile: vezi tu, animalele nefiind dotate cu "inteligenta si liber arbitru" NU isi pararsesc puii NICIODATA, nu isi aleg partenerii in functie de...posibilitati (financiare, sociale, mediatice, etc.)...si multe altele, care in nici un caz nu sunt in favoarea noastra, oamenilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricat ti s-ar parea de ciudat oamenii sunt animale. Altfel am putea fi plante sau minerale, alege tu ceea ce ti-ar conveni mai mult...

In ceea ce priveste "inteligenta si liberu' arbitru" am sa-ti explic cum stau lucrurile: vezi tu, animalele nefiind dotate cu "inteligenta si liber arbitru" NU isi pararsesc puii NICIODATA, nu isi aleg partenerii in functie de...posibilitati (financiare, sociale, mediatice, etc.)...si multe altele, care in nici un caz nu sunt in favoarea noastra, oamenilor...

Pentru cineva care intelege PROFUND natura, esti destul de dezinformat...exista animale homosexuale (nu stiu in ce masura cuvantul se potriveste animalelor), exista si abandonul puilor si isi aleg partenerii functie de...posibilitati (nu de alea financiare sau mediatice!?).

Editat de gramonman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×