Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela...

Adoptia in cuplurile de homosexuali.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mda , sincer , deşi părera mea s-ar putea să fie deformată , nu cred că nişte părinţi homosexuali l-ar obliga pe copil să fie homosexual... mai degrabă ar lăsa la alegerea lui şi copilul văz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa zic ca in cuplurile de homosexuali ar mai merge, daca unu din ei ar fi si'ar face operatzie de schimbare a sexului, dar atunci nush cat de ...homosexuali ar mai fi..in fine.in cuplurile de lesbiene, e aiurea sa fii copil baiat..n'ai acea parte masculina care sa te invetze sa fii baiat.crek e aiuera tare sa fii infiat de un cuplu de homosexuali..e vb de psihicul copilului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa lase la alegerea lui daca asta vede de mic? parintii nostri au lasat la alegerea noastra limba pe care o vorbim ( de ex) sau noi am invatat ce am auzit la ei?

 

un copil care isi vede parinti, 2 barbati, 2 femei, ma rog..sarutandu-se... ce va face cand va fi mare? :jester:

nu ai

Editat de Don MaXxX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai
Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu esti cel care n-a inteles..era o analogie..nu mai lua totul mot-a-mot.....revenind..e absurd ce zici...parinti homosexuali sa-si invete copilul sa fie straight? chiar crezi asta?

 

plus de asta...nu-i normal sa-i pui pe tava optiunile astea 2 urmand ca el sa aleaga....cand vine vorba de un copil nu intotdeauna functioneaza liberul arbitru !

da , ai dreptate am fost aiurea , sincer nu ştiu ce să zic eu mi-am dat cu părerea , nu-s nici pshicolog nici sociolog deci habar n-am de g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va inselati, un homosexual a crescut intr-o familie normala, adica cu o mama si un tata de sexe diferite, si surpriza exemplu oferit de parintii lui nu a fost urmat si nici nu i-a influentat inclinatiile. De ce n-ar fii si in cazul unei familii de gay la fel ??

Mi se pare o aberatie sa afirmi ca un parinte homosexual si-ar invata propii copii sa fie gay. Daca e sa-i placa sexul opus pai asa o sa fie indiferent in ce mediu creste.

Parintii de acelasi sex pot fii doi oameni educati, inteligenti, sufletisti care pot creste un copil al fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va inselati, un homosexual a crescut intr-o familie normala, adica cu o mama si un tata de sexe diferite, si surpriza exemplu oferit de parintii lui nu a fost urmat si nici nu i-a influentat inclinatiile. De ce n-ar fii si in cazul unei familii de gay la fel ??

Mi se pare o aberatie sa afirmi ca un parinte homosexual si-ar invata propii copii sa fie gay. Daca e sa-i placa sexul opus pai asa o sa fie indiferent in ce mediu creste.

Parintii de acelasi sex pot fii doi oameni educati, inteligenti, sufletisti care pot creste un copil al fel.

exactly my point!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exactly my point!

 

 

really? :jester: daca asa era, iti exprimai tu punctul de vedere, nu asteptai sa zica altul :o:

 

 

Homosexualitatea nu trebuie vazuta ca o optiune...nu-i poti da copilului tau posibilitatea de a alege....se merge la extreme cu asta...e absurd...

Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...ii fac educatie copilului ok si intr-o zi cand ajunge pe la 12 ani ii spun: scumpete, stii, lumea e diversa ti-o poti targe cu baietii sau cu fetele, cu cine simti tu scumpete...copilul, la varsta aia neavand habar de libido, o sa intrebe: dar de ce nu cu amandoua? ... ei si uite asa se mai instaleaza un virus in sistemul psihologic de operare al copilului...

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un copil la 12 ani stie ce e ala libidou, mai ales in ziua de azi, cind se uita la tv tot timpul, pe reviste sau chiar cind se duc la mare si vad si femei si barbati dezbracati in aceesi masura, depinde doar de el sa aleaga drumul de urmat.

Parinti denaturati sint si de o parte si de alta asa ca nu va grabiti sa aruncati cu pietre...

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×