Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oarecum, pentru a-mi motiva absenta de pe forum si din mesageria privata. O perioada cum nu se putea mai naspa.

 

Intai si intai, a murit soacra-mea, fix in lunea de dinaintea Pastelui catolic. Pe neasteptate, brusc. 

Domnul Blues s-a parcat cu masina intr-un perete de garaj. Neintentionat, desigur.

Apoi a avut (inca are) un atac crunt de guta. Mai e si pe antidepresive si nu are voie sa conduca; sunt sofer, prieten, mama, nevasta, psiholog si dreac sa ma ia!

Fratele lui a intrat cu masina intr-un tractor, masina facuta praf si pulbere, el nici macar o zgarietura. Din fericire.

Cineva mi-a busit masina in parcare si nu a lasat bilet cu numar de telefon, nimic.

Aveam trei turturele diamant care-mi faceau viata frumoasa si ma bucurau. Doua dintre ele au murit, le-am gasit moarte in voliera. Nora si Nuru. A mai ramas Nori, singura si trista.

Pisica mica nu este ok, tot weekend-ul trecut l-am petrecut cu ea la urgenta, apoi fiecare zi din saptamana la fel. 

Luni am avut un examen important pe care l-am picat cu brio. Dezamagirea e crunta, dar asta e. 

Si ma opresc aici, sper ca toate sa se opreasca aici. Nu mai pot, e de ajuns.

 

Multumesc pentru vizita si pentru ca m-ati invelesit in perioada neagra din care inca ma zbat sa ies.

 

Aseneth :airkiss:

 

Sincere condoleante si din partea mea. Imi pare rau ca aveti atatea probleme. Dar sunt sigur ca va urma si o perioada mai buna, viata loveste dar si ajuta, spun asta din experienta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Condoleanțe!

 

Fii tare, Blu, o sa rasara si soarele. Imi pare rau ca ai avut o perioada atat de trista si de urata. :(

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blue, sunt momente in viata in care toate necazurile vin odata. Daca reusesti si supravietuiesti, o lunga perioada de acum incolo nu vei mai avea parte de asa ceva.

Cineva a considerat ca poti sa duci.

  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, Blues, am gasit rezolvarea:

 

post-416298-0-79783800-1523778179_thumb.jpg

Editat de Aquariuss
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Big hug, foarte big hug!

 

Viața e o aventura, ceea ce, bineînțeles, o face și al dracu' de obositoare uneori.

Fuck life și arata-i cine-i șefa!

 

Big big hug!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto dansul, thanks. 

 

 

Respir, numai sa nu intrebati cum. :) 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×