Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oarecum, pentru a-mi motiva absenta de pe forum si din mesageria privata. O perioada cum nu se putea mai naspa.

 

Intai si intai, a murit soacra-mea, fix in lunea de dinaintea Pastelui catolic. Pe neasteptate, brusc. 

Domnul Blues s-a parcat cu masina intr-un perete de garaj. Neintentionat, desigur.

Apoi a avut (inca are) un atac crunt de guta. Mai e si pe antidepresive si nu are voie sa conduca; sunt sofer, prieten, mama, nevasta, psiholog si dreac sa ma ia!

Fratele lui a intrat cu masina intr-un tractor, masina facuta praf si pulbere, el nici macar o zgarietura. Din fericire.

Cineva mi-a busit masina in parcare si nu a lasat bilet cu numar de telefon, nimic.

Aveam trei turturele diamant care-mi faceau viata frumoasa si ma bucurau. Doua dintre ele au murit, le-am gasit moarte in voliera. Nora si Nuru. A mai ramas Nori, singura si trista.

Pisica mica nu este ok, tot weekend-ul trecut l-am petrecut cu ea la urgenta, apoi fiecare zi din saptamana la fel. 

Luni am avut un examen important pe care l-am picat cu brio. Dezamagirea e crunta, dar asta e. 

Si ma opresc aici, sper ca toate sa se opreasca aici. Nu mai pot, e de ajuns.

 

Multumesc pentru vizita si pentru ca m-ati invelesit in perioada neagra din care inca ma zbat sa ies.

 

Aseneth :airkiss:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante si recuperare rapida din necazurile vietii la toata familia!!!

 

Cateodata se aduna gramada mare fara preaviz, viata ne ofera multe din aspectele ei misterioase din pacate. 

 

Si eu am probleme cu Guta si iau zilnic o tableta Alupurinol sa ocolesc acea durere imensa si ma ajuta. 

Mai ocolesc si alimentele care ar provoca durere dar un paharel de ceva ajuta sa se usureze sufletul.

Si noi avem pe lista neagra o pisica neagra, dar nu-l ducem niciunde sa nu ramana singur pisica alba ca se iubesc enorm.

Cand cea alba s-a ratacit si a ajuns la noi acum 4 ani, cea neagra l-a primit si l-a ingrijit, aparat, ca o mama. 

Avem si vom avea parte si noi de lacrimi de toate felurile, ca se mai duc si prieteni, cate doi pe luna in ultima vreme. 

 

Sa va bucurati totusi de primavara si sper ca vei rezolva cu acel examen favorabil.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante!

 

Sanatate si putere!

 

:hug:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×