Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mie mi-a placut foarte mult sa merg la olimpiade. Probabil ca sa citesc mai mult, in special lucruri noi, sa ma plimb mai mult, sa ma dau mare ca am fost la cat mai multe, sa beneficiez de motivarea absentelor, sa fac o colectie de diplome, sa iau bani :P .

Am inceput din clasa a patra cu limba romana si am terminat undeva printr-a XII-a cu engleza. La limba si literatura romana nu m-am oprit mai jos de faza judeteana - de la premiul I la mentiune, la fel si la matematica, cu deosebirea ca nu am fost mereu printre primii.

Cea mai mare surpriza a fost ca am luat cea mai mare nota la franceza, la faza judeteana, desi detest limba si nici acum nu inteleg cum reusise profa sa ma convinga sa merg.

Cel mai mult mi-a placut in clasa a IX-a, cand am avut ambitia sa particip la 6 olimpiade: matematica, fizica, chimie, geografie, romana si engleza. Mi-a fost asa de rusine de nota la matematica la faza judeteana incat n-am mai indraznit sa mai particip vreodata :good: . La fizica nu m-am calificat, dar macar am luat o nota mai mare decat preferata profesorului :) si nu m-a mai deranjat cinciul din prima teza :oops: . In final m-am ales cu vreo doua diplome si multe plimbari cu autobuzul :P

La engleza am renuntat cand mi s-a recorectat nota de la 9.96 la 9.92 pe baza de spaga, trafic de influenta sau mai stiu eu ce... si mi-a disparut cheful de competitii judetene.

In prezent ma limitez la trivia - singura competitie distractiva in care imi mai pot testa cunostintele in timpul liber.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la olimipiade cand eram in scoala, si era amuzant. Am reusit sa iau chiar locul 3 odata, dar acum am ajuns sa copiez in draci. Poate din cauza ca m-am saturat sa invat informatii total nefolositoare.

Editat de fulgutz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt clasa a 12-a. In generala toti profii trageau de mine, ca fugi Sergiule la olimpiade. Ma impotmoleam la "municipala". In liceu am fost doar anul trecut la olimpiada de germana "ca limba materna" (profilul liceului meu, deh). Am ajuns la faza pe tara. M-am dus la proba scrisa (in Deva era 2 lei jumate o Silva neagra!) dupa vreo 8 beri si o noapte alba. Mi-era rau. Am aberat total, am iesit primul de la proba, am iesit primul din cladire si am mai baut repede o bere sa ma dreg.

 

Am luat locul 4. Lucru mare, fiindca se cam stia cine ia primele trei locuri. Nu aveam voie sa depun contestatie decit daca "ceream" cu 50 sutimi mai mult decit mi s-a dat. Imi dadusera 9.60...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am participat la concursul pe meserii(tot un fel de olimpiada este)acum vreo3 anisori si am fost furat ca la "usa cortului"daca era un concurs "curat"sigur luam locul1 asa am luat doar mentiune;din pacate peste tot exista coruptie :drag:

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vin olimpiadele, dupa sarbatori abia daca mai e o luna :focus: Incepe careva sa se pregateasca de pe acum? :focus:

 

Anul asta mentin traditia, si merg la informatica, nu de alta dar dau si bacalaureatul din materia asta, si daca ma mai trimite diriga, si la cea de engleza. As merge la romana, dar n-am predat subiectul pentru faza pe scoala, si cred ca am reusit sa ma descalific singur :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma duc la istorie :stars: .. dar inca nu prea m-am apucat de invatat :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×