Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Vinerea viitoare e concursul La ceas proba la romana si sambata la matematica!!

 

Am fost si eu la concursul ala 2 ani la rand, la care m-am ales cu un premiu 2 la romana acum 2 ani.

La matematica mi se pare foarte ciudat faptul ca in general numai elevi ai scolii sau din judet iau premii... :doh: no offense..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma deranjeaza faptul ca olimpicii la biologie intra fara concurs la medicina. pur si simplu nu mi se pare normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma deranjeaza faptul ca olimpicii la biologie intra fara concurs la medicina. pur si simplu nu mi se pare normal.

 

 

De ce te roade invidia?Nu ai reusit sa inveti si tu toata cartea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci io in clasa a 9a am avut mentiune la olimpiada de info pe judet, si intr-a 10a un loc, desigur, la judeteana, fara sa pot merge mai departe. si oricat as carcoti, se adevereste vorba profului meu de mate: "la concursuri si olimpiade se aleg castigatorii de cei care pierd, in viata si nu numai"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te roade invidia?Nu ai reusit sa inveti si tu toata cartea ?

nu de asta... dar ei trebuia sa invete un singur an de biologie pe cand restul trebuie sa invatam biologia + 2 ani de chimie. si daca e sa fim cinstiti, la admitere daca ei ar face bine toate intrebarile la biologie tot nu ar intra doar cu asta le trebuie cel putin jumatate din punctajul de la chimie.

repet, nu mi se pare normal.

Editat de kisstina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu de asta... dar ei trebuia sa invete un singur an de biologie pe cand restul trebuie sa invatam biologia + 2 ani de chimie. si daca e sa fim cinstiti, la admitere daca ei ar face bine toate intrebarile la biologie tot nu ar intra doar cu asta le trebuie cel putin jumatate din punctajul de la chimie.

repet, nu mi se pare normal.

 

 

Hai ca esti tare amuzanta .Tu stii bine un an de biologie , nu ?Atat de bine ca ei ?Lasa , oricum chimia nu e un dezavantaj ..daca se va mai da .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singura olimpiada la care am participat dupa scoala generala a fost "Germana ca limba materna" (nu e limba mea materna, slava Domnului - o urasc din tot sufletul - dar asta e profilul liceului meu), unde am ajuns la faza pe tara. Entuziasmat de faptul ca intr-o anume bodega din Deva o sticla de Silva neagra costa 22.000, am pierdut noaptea dinainte de proba scrisa cu "n" astfel de sticle.

 

Ajuns in sala de concurs, ma durea capul si mi-era rau, astfel incit am iesit primul de la proba, am iesit primul din cladire, am fugit sa beau o bere sa ma dreg si am iesit pe locul 4, o mare realizare de vreme ce se cam stia cine ia primele 3 locuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×