Sari la conținut
Forum Roportal
bios

Candidoza vaginala (recurenta)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din pacate eu stiu ca da

 

Esti sigura :blink: ?

 

Nu am vorbit cu nimeni despre problema mea in afara de medic si nu indraznesc sa ma confesez "prietenilor". De parinti nici nu mai zic. Asa ca, v-as fi recunoscatoare pt ORICE raspuns. Sunt aproape disperata... ok sunt total disperata :P

 

De ce ar trebui sa te confesezi cuiva?

Vezi ce-ti da medicul, poate va fi ok o perioada, apoi va recidiva. Si o iei de la capat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigura sigura nu pot fi, ca nu am studii in domeniu, dar asa cum am citit, am experimentat .... pare-se ca da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fac tratament cu clotrimazol crema , flagil pastile si macmiror complex 500 ovule...

Daca faci tratamentul asta ar trebui sa-ti treaca roseata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms mult pt raspunsuri >;)<

app am fost la medic (pt bubitele de pe limba) si am intrebat daca nu cumva sunt de la candida. Si mi-a zis ceva de genu ... "ah, nu e grav, candida poti sa faci oricand si vaginala si bucala si poate trece de la sine, apoi poate sa reapara..."etc. Nu mi-a zis exact dak e candida sau nu(nici nu ma asteptam la cva mai mult, e normal... indiferenta...) . Oricum mi-a dat glicerina cu stamicin .. cva de genu :)

Asta asa, in caz ca mai e cineva in situatia mea :)

 

ah, da! si mi-a zis k nu se ia :doh:

Poate ar trebui s-o cred pe cuvant:P... sau poate nu :o:)

 

ah, da! si mi-a zis k nu se ia prin sarut.

Poate ar trebui s-o cred pe cuvant :roll: ... sau poate nu :jester:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

glicerina nu te ajuta prea mult din pacate ...

cat daca se ia sau nu eu una am facut un fel de herpes de mi s-au umflat buzele insotit apoi cu candida pe limba pe un fond foarte ridicat de stres si vreau sa zic ca prin lingurita a luat si fie-mea; nu e prea de glumit cu ciupercuta asta

ia incearca niste pupaceli ca la carte si apoi sa faceti si un sex oral sa vezi de nu-ti vor aparea apoi mancarimi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am candida de aprox 3 ani...eu una am facut-o in urma unui tratament cu antibiotice pt. gonoreea, o alta boala cu transmitere sexuala, cu toate ca atunci in acelasi timp in care luam antibioticile m-am dat tot timpul cu o crema clotrimazol. Acum sunt 3 ani de cand o am si nu pot scapa de ea. Acum 2 saptamani am fost la ginecolog in Germania, caci aici locuiesc de 6 luni. Mi-a dat un tratament de 3 zile si atat. Ovule si crema la exterior. I-am zis ca am candida cam de 3 ani, ca am facut nenumarate tratamente si nu mi-a trecut cu nimik, dar nu a avut nici un efect asupra lui.:suicide: Apropo, e barbat si e in varsta, ca zicea cineva de pe forum ca asta cauta...dupa parerea mea, chiar dak astia au experientza si au vazut multe la viatza lor, pe de alta parte sunt deja plicitisiti si nu isi mai dau interesul k unul tanar...In fine, dupa ce am terminat tratamentul am sunat si am zis k nu am nici o ameliorare, si asa k peste 2 zile am din nou programare. Banuiesc ca acum ma va lua mai in serios si va determina si cauza, si imi va da si un tratament serios, ca la cum vad eu k s-a extins, un tratament de 3 zile nu ma ajuta nici pt ameliorarea simtomelor, dar pt. tratarea definitiva a candidei. Oricum, astept vizita urmatoare, si sa vad ce zice si va scriu poate ceva folositor k cik medicii din strainatate sunt mai buni (cu toate k dupa prima vizita nu am ramas cu impresia asta:D)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...dupa parerea mea, chiar dak astia au experientza si au vazut multe la viatza lor, pe de alta parte sunt deja plicitisiti si nu isi mai dau interesul k unul tanar...

 

Te referi la interesul in sens strict medical sau...interesul pt femei?

In primul caz FALS.

In al doilea la fel de FALS.

 

1.Un medic bun e interesat sa puna un diagnostic corect indif de sexul, varsta si/sau apartenenta religioasa a pacientului.

2.Un barbat e atras de femei indif de varsta sau gr lui de potenta (atata timp cat nu e gay).

 

Cat despre problema ta cu candida, felicitari, esti fericita posesoare unei probleme care odata rezolvata nu va inceta sa reapara cu decat cu aceeasi insistenta :suicide:!

 

Da un search pe gugal, vezi ce zice poporul medical, apoi patitele, si revino!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×