Sari la conținut
Forum Roportal
bios

Candidoza vaginala (recurenta)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tine-ti draga ironiile pt tine ca sunt scarbita!

Daca ai fi citit ai fi vazut ca fata de mai sus tocmai de la medici venea si a dat 1500 de euro pe tratamente si tot nu i-a trecut. Ma regasesc in situatia ei pt ca si eu am patit la fel, am aruncat cu zecile de milioane la doctori fara rezultat! Eu am scris ce m-a ajutat pe mine in speranta ca pot ajuta, nu am prescris nimic nimanui, plus ca medicamentele alea se iau fara prescriptie medicala din farmacii, iar cel din postul anterior e un medicament naturist! Informeaza-te si apoi arunca cu pietre ca de replici dintr-astea "inteligente" sunt satula!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti contest intentia de a ajuta, dar nu poti sa prescrii omului tratamente pe motiv ca "n-are cum sa-ti dauneze". Ala nu e ajutor, e inconstienta. Si plus de asta, daca-i dauneaza, esti tu responsabila pt. conseciinte?

 

Vrei sa ajuti: recomanda-i un medic bun care s-o consulte si sa-i dea ce-i trebuie! Nu-i recomanda ce-ai luat tu, pentru ca nu esti avizata sa tratezi pe nimeni.

 

Asta nu e rautate si nici ironie; pur si simplu ti-am atras atentia ca e un mod gresit de "a ajuta".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti contest intentia de a ajuta, dar nu poti sa prescrii omului tratamente pe motiv ca "n-are cum sa-ti dauneze". Ala nu e ajutor, e inconstienta. Si plus de asta, daca-i dauneaza, esti tu responsabila pt. conseciinte?

 

Vrei sa ajuti: recomanda-i un medic bun care s-o consulte si sa-i dea ce-i trebuie! Nu-i recomanda ce-ai luat tu, pentru ca nu esti avizata sa tratezi pe nimeni.

ok, whatever...

O sa rog moderatorii sa-mi stearga cele 2 mesaje cu recomandari sa nu omor pe nimeni. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IMUNOSTIMULATOR IBC 10 -e un vaccin realizat de institutul Cantacuzino.Indicatii terapeutice:

- Infectii cronice bacteriene si micotice localizate sau generalizate;

- Candidoze ale mucoaselor;

- Manifest

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Eu sunt de parere ca iaurtul nu se foloseste pentru candita ,acesta activeaza scurgerile si secretile vaginului mult mai abundete....Sfatul meu este sa folosesti cat mai putin lactatea mai ales iaurt, smantana... =P~

 

 

imbiba un tampon de vata in iaurt natural si intrudul inautru.Aceasta operatie se face 5 seri la rand.Sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte bun bicarbonatul de sodiu si extractul din sambure de gref ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Si eu am o problema cu candida, prima data mi s-a declansat cand eram bebe si acum s-a declansat din nou in urma unui tratament cu antibiotice. Ati putea sa-mi recomandati un ginecolog bun? Acum 2-3 ani am mai avut o problema si am fost la doamna doctor Takouzli care mi-a pus un diagnostic si mi-a dat un tratament inainte de a afla rezultatul analizelor. Dupa ce am primit si rezultatul analizelor mi-a schimbat tratamentul deci...in fine. Am tot cautat, m-am interesat de cabinete, doctori, si n-am ajuns nicaieri. Va rog daca stiti un ginecolog bun sa mi-l recomandati, multumesc. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca se discuta fffffff mult despre candida dar in special despre cea vaginala.

 

Din pacate si eu sufar de aceasta boala de ceva timp dar de cea digestiva care se manifesta prin balonari ( mai tot timpul si dc nu am mancat), gaze,stari de discomfort.Am fost la tot felul de doctori, am luat tot felul de tratamente dar nimic.

 

A mai avut cineva care ar putea sa-mi dea un sfat sau dc a incercat ceva care chiar a dat rezultate?

 

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa te vindeci trebuie sa urmezi tratamentul pe care ti l-a indicat (sau ti-l va indica) medicul care ti-a pus diagnosticul.

 

Unde anume ai facut infectia ? Pt ca in functie de localizare (de locul unde a aparut infectia), exista candidoza bucala (in gura), faringiana (in gat), vaginala, cutanata (pe piele), sistemica (diferite organe interne afectate ex: tubul digestiv, plaman), etc. In functie de localizare, modul de tratament (ex calea de administrare) este diferita (ex: candidoza cutanata > unguent, candidoza vaginala > ovule, etc)

 

Daca e vorba de candidoza vaginala recurenta (adica faci mereu candidoza vaginala pe care o tratezi si se vindeca pe moment dar apoi reapare), atunci ar fi foarte bine daca ai putea sa-ti faci glicemia pt a vedea daca nu cumva ai diabet - pentru ca de multe ori candidozele vaginale recurente sint de fapt o complicatie a diabetului. Si chiar daca valorile glicemiei ies normale, ar fi bine, daca se poate, sa faci un test de toleranta la glucoza pentru a vedea daca ai o predispozitie la diabet si nu esti cumva in stadiul de "prediabet" (care ar fi de fapt un stadiu "reversibil" al diabetului).

 

PS "Tratamentul" pe care ti l-a indicat miana este o prostie. Presupun ca ti-a raspuns "la misto".

 

Multa sanatate

 

raspunsul mianei este cat se poate de real

verificat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×