Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fetelor.. si eu sunt pistruiata (doar pe un obraz). pana cand sa intru la liceu am incercat tot felul de prostii, inclusiv cu zeama de lamaie (am frecat pana cand mi-am facut rana, superficiala, ce-i drept). odata am intalnit un barbat care ,presupun, era dermatolog. m-a intrebat ce am patit pe obraz, eu i-am spus ce am facut, la care mi-a spus ca fac cea mai mare prostie daca o sa-i "sterg". de atunci, credeti-ma ca nu am mai incercat absolut niciun "tratament miraculor" pentru a scapa de ei. frumosi, sau inestetici, ei (pistruii) fac parte din corpul tau. daca vrei sa scapi de ei, ii poti acoperi cu un fond de ten (d'ala bun care acopera tot, daca s-o gasi). have a nice day ! :doh: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am cativa pistrui si nu incerc sa-i ascund, poate chiar aduc un strop de farmec in plus. :yes:

adevarat ca nu sunt foarte vizibili...

de altfel, cred ca nici o crema din lume nu te ajuta sa scapi de ei... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru a-ti distruge cosurile poti cumpara de la plafara o solutie speciala sau te poti da cu lamaie....lamaia face ca toate cosurile sa se usuce...Lamaia mai este buna si pt a-ti disparea pistruii

 

 

 

am incercat cu lamaie pt disparitia pistruilor dar niciun folos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai da ca al meu tot rade de pistruii mei :D

o sa vad cu lamaie

 

 

omul probabil glumeste :rot: nu cred ca-l deranjeaza pistruii tai

 

daca chiar l-ari fi deranjat probabil ca nu ti-ar fi zis :P) asta daca e baiat simtit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o varianta de a scapa de pistrui cu laserul. Mama mea a facut treaba asta, a zis ca i-au ajuns 30 de ani de pistrui si nu-i mai vrea ;). Ea avea si tenul cuperotic, asa ca diferenta la ea a fost foarte mare de la piele rosie cu pistrui la o piele normala. In orice caz, daca sunteti interesate, puteti gasi mai multe detalii aici www.esthera.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Toata viata ma urmareste o problema, prezenta pistruilor!

Ce metode stiti de combaterea lor!

 

 

Pistruii pot fi estompati cu creme ce inalbesc pielea, iar petele pot fi estomplate cu creme care cicatrizeaza. Incearca pt pistrui solutia facuta acasa din suc proaspat de castravete si alcool etilic (40%) 2:1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna...am pistrui si asta ma deranjeaza foarte foarte tare...mereu ma sfidez de mine si merg cu capul in jos...nu sunt ei(pistruii)tare accentuati insa oricum sunt un complex mare pentru mine...mereu incerc sa ii astup cu fond de ten si altele...mi-e rusine cu ei si am impresia ca sunt urita,ma complexez foarte mult din cauza acesta....cum pot sa scap de ei???sau cum sa ma adaptez la ei si sa traiesc cu ei deacum incolo???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×