Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de ce vrei sa scapi de pistrui?nu stii ca acestia iti dau un farmec aparte?

eu am scapat de pistruii aparuti de la soare(care erau foarte urati,nu ca cei naturali) cu zeama de lamaie.iti tamponezi fata dimineata si seara,lasi sa actioneze 5 minute si apoi clatesti cu apa calduta,iar la 2-3 zile iti prepari o masca din 3 lingurite de zeama de lamaie si un galbenus de ou, lasi sa se usuce si apoi clatesti.

eu am scapat de ei, dar repet:erau pistrui de la soare.nu stiu daca vei reusi sa-i scoti definitiv , dar cel putin o depigmentare ar trebui sa se observe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nasol . si eu eram obsedat de pistrui prin clasa a'5'a . Imi aduc aminte ca'i furam lotiunea de castraveti lui maica'mea . :tease:

 

Se tot intreba saraca cum naibii de se goleste atat de repede . :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna...am pistrui si asta ma deranjeaza foarte foarte tare...mereu ma sfidez de mine si merg cu capul in jos...nu sunt ei(pistruii)tare accentuati insa oricum sunt un complex mare pentru mine...mereu incerc sa ii astup cu fond de ten si altele...mi-e rusine cu ei si am impresia ca sunt urita,ma complexez foarte mult din cauza acesta....cum pot sa scap de ei???sau cum sa ma adaptez la ei si sa traiesc cu ei deacum incolo???

 

 

Lasati complexele deoparte,oamenii inca mai sunt capabili sa vada dincolo de aspect si sunt convinsa ca nu va uratesc acei pistrui!Fac parte din personalitatea dumneavoastra,va caracterizeaza.Cum sa va adaptati?Cand va uitati in oglinda admirati-va partile frumoase ale fetei pentru ca sunt convinsa ca aveti! :tease: Nu va mai concentrati pe pistrui sau priviti-va direct in ochi.Cat despre cum va percep ceilalti...depinde de mentalitatea fiecaruia,dar eu zic sa incercati acelasi lucru:priviti persoanele cu care vorbiti in ochi.In felul asta le veti distrage atentia de la pistrui,dar veti si arata o oarecare incredere in dvs.Stiti ca increderea schimba enorm aspectul unui om?

 

Totusi,eu va sfatuiesc sa nu va mai necajiti atat de mult din cauza pistruilor.Altii din preajma dvs. poate nici nu ii observa daca dvs. nu ii accentuati prin atitudinea lipsita de incredere(mers cu capul in jos etc.).Prin asta nu reusiti decat sa subliniati ca aveti un anumit complex pe care oamenii vor incerca sa-l descopere.

 

Ca sa ii indepartati,din cate am citit,numai interventiile cu laser par a fi eficiente,dar cred ca sunt costisitoare.

 

 

Capul sus,frumusetea vine din interior!(chiar asa este,nu-i o simpla vorba,iar cine va iubeste cu adevarat nu tine cont de pistruii dvs,care nici macar nu constituie un defect,sunt sigura)

 

O seara frumoasa! :roll: :)

 

Din partea mea :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Capul sus,frumusetea vine din interior!(chiar asa este,nu-i o simpla vorba,iar cine va iubeste cu adevarat nu tine cont de pistruii dvs,care nici macar nu constituie un defect,sunt sigura)

 

O seara frumoasa! :roll: :)

 

Din partea mea :hi:

 

 

Noapte buna,suflet de copil!

 

 

:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noapte buna,suflet de copil!

 

 

:hi:

 

Noapte buna! :roll: :tease: (imi place mult cum suna "suflet de copil"!!!)

 

 

On-topic putin:Voiam sa va mai spun,dna Olga,daca va incalzeste cu ceva,chiar si vedetele de Hollywood au pistrui.Putin machiaj(putin mai mult)le rezolva imediat problema... :)

Editat de Ana1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On-topic putin:Voiam sa va mai spun,dna Olga,daca va incalzeste cu ceva,chiar si vedetele de Hollywood au pistrui.Putin machiaj(putin mai mult)le rezolva imediat problema... :tease:

 

 

Eu,nu am pistrui ,dar as prefera daca e vorba sa ajung la Hollywood ! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil voi nu aveţi un defect fizic vizibil, de credeţi că un complex se poate ignora cu stoicism.

 

Şi nu toată lumea judecă omul după suflet, din păcate. Şi mai rău, e că la un moment dat, poate şi ajungi să depinzi de astfel de oameni.

Asta este, treci peste remarci, şicane sau clişee şi

Editat de Inappropriate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am pistrui si imi plac. ma caracterizeaza. pistruii in general sunt draguti, simpatici. pe unele persoane le atrag pistruii. daca nu poti sa ii vezi ca o parte a ta frumoasa, macar gandeste-te ca poti avea ceva si mai rau.

daca tu nu te placi in pielea ta, atunci cine o va face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×