Sari la conținut
Forum Roportal
Diana.B

Nu stiu ce sa fac... simt ca ma cuprinde disperarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stupid_me,

Nu si daca se va tine departe de oamenii care sa o manipuleze.

Are sanse la o viata mai buna.

Speranta la a avea parte de un barbat cre sa o respecte si sa o iubeasca si mai ales...SA IL FACA FERICIT..doar PRIN CEE CE ESTE, numai ea si poate da. Ca exista astfel ed barbati..dar daca ea tot se intoarce la asta...aia o pot tot astepta mult si bine.

 

Ideea e ca fata se simte vinovata in iubirae si navitatea ei..ca nu a fost in star sa L FACA FERICIT. Si nu inteleg ca cine o iubeste pt CE ESTE o iubeste cu adevarat..si niidecum pt CE II OFERA.

 

Si asta nu tie neaparat ed familie..ca nu are familia nota 10 la psiho..si nici neaparat de trecut..poate tine si doar de lipsa de experiena de viata, si de naivitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca acum doi sau trei ani primeam informatiile astea triste mai ca nu imi reveneam in veci . Datorita unor oameni de pe aici ce au avut rabdare cu mine si apoi altor oameni din realitate mi-am schimbat tiparul . Nu mai fiti asa pesimisti . Problemele nu se rezolva afundandu-ne in ele si nici concluzionand pe viata unora

 

Mai pe scurt fata in cauza va reflecta asupra vietii ei . Asupra a ce barbat vrea in viata ei ..

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vad eu si ce am citit imi demonstreaza contrariul, fiecare crede(eu nu cred stiu) ce vrea.

Ca sa vrei sa depasesti o problema, trebuie sa constientizezi ca e o problema in primul rand, altfel nu faci nimic.

 

P.s. eu am motivele mele si stiu bine de ce zic lucrurilor pe nume asa, mai dur.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.s. eu am motivele mele si stiu bine de ce zic lucrurilor pe nume asa, mai dur.

..pana te vei arde.

Sa dea Domnu' ca niciodaa sanu fie asa...dar mira-m-as.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe santajistul asta si nu te uita in urma, nu are niciun drept asupra ta, sex faci din placere, nu din obligatie, iar tipul e o bruta...

 

Am trecut printr-o chestie asemanatoare, adica primul prieten m-a presat sa facem sex cand eu nu eram pregatita (si aveam 18 ani), dar cum eram indragostita am cedat presiunilor, ma facea sa ma simt vinovata, eu eram aia anormala... Am inteles insa peste cateva luni ca a fost o greseala... nu s-a purtat asa de marsav ca al tau, dar probabil ca daca ii dadeam timp ar fi facut-o. Am pus punct desi eram ingrozita ca nu o sa ma mai vrea nimeni... de, tineretea si naivitatea de care vorbeste lumea pe aici... dar nu dupa mult timp am gasit pe cineva care sa ma iubeasca cu adevarat, pentru care sexul si lipsa mea de experienta nu erau cel mai important lucru pe pamantul asta, ci EU.

 

Inca nu ai gasit IUBIREA, cand o sa dai de ea o sa stii. In niciun caz vine cu batai si vorbe grele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Friday d-ale tineretii nestiinta ... d-ale vremii continuari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa-l pe santajistul asta si nu te uita in urma, nu are niciun drept asupra ta, sex faci din placere, nu din obligatie, iar tipul e o bruta...

 

Am trecut printr-o chestie asemanatoare,

 

Inca nu ai gasit IUBIREA, cand o sa dai de ea o sa stii. In niciun caz vine cu batai si vorbe grele...

:bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Friday d-ale tineretii nestiinta ... d-ale vremii continuari

 

E normal ca dupa 5 ani de relatie sa se simta dezorientata, dar acum e momentul sa se maturizeze si sa inteleaga ca fericirea nu inseamna sa ai pe cineva langa tine oricum, in orice conditii, doar ca sa nu fii singura... deja a facut primul pas, deci sa o incurajam, sa se tina tare si sa-l trimita in excursie in Moldova, ca sunt multe manastiri, poate isi gaseste o calugarita dupa inima lui :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ideea e sa treaca mai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Si eu sper sa am puterea sa trec peste asta,dar nu stiu daca voi putea... Am stat toata noapte treaza,plangand si rasfoind albume cu "noi doi". Am vrut sa le rup,ard,sa le sterg din calculator dar nu pot (inca!). Am vorbit pe mes cu o buna prietena si un vechi amic(foarte bun prieten candva. Cu acesta din urma a trebuit sa renunt la prietenia noastra pt ca "iubi" era gelos, si avea impresia ca ma privea altfel decat pe o prietena! Si eu fraiera de mine,m-am conformat ca sa nu-l supar pe iubitel! :rolleyes: amandoi mi-au spus sa-l parasesc,ca-si bate joc de mine...ceea ce cred si eu. Nu am siguranta ca el se va schimba in bine,dimpotriva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×