Sari la conținut
Forum Roportal
Diana.B

Nu stiu ce sa fac... simt ca ma cuprinde disperarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De aia zic ca am si eu o mare parte din vina.

 

Asa de repede a reusit sa-ti bage asta in cap? Nu esti vinovata, n-auzi? Nu-i mai gasi justificari, ca nu are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma doare mintea, lupule.

E abia o copila..e manipulata, nu bolnava la cap.

Ce, tre sa fii mare ca sa fii bolnav la cap ? Asta nu e o boala, e consecinta a educatiei primite.

Sa fim seriosi, ii place genul ala de tratament saaau... nu face fata dorului de el. Dorul ala e legat de scaderea nivelului de dopamina in absenta partenerului, durerea poate fi inclusiv fizica uneori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce, tre sa fii mare ca sa fii bolnav la cap ? Asta nu e o boala, e consecinta a educatiei primite.

. nu face fata dorului de el. Dorul ala e legat de scaderea nivelului de dopamina in absenta partenerului, durerea poate fi inclusiv fizica uneori.

Sunt si persoane bine educate, car ereusesc a fi manipulate.

E vorba de circumstante, de slabiciuni..

Manipularea nu vizeaza doar pe cei needucati, ..chiar si cei puternii au slabiciunile lor.

Tu nu vezi cum o invata ca aa is barbatii...ca e normal ca daca ea nu face sex in nspe mii de pozitii - el sa mearga a altele care fac..ca de nu e frustrat baiatul si i se urca hormonii la ca..si se poarta urat cu ea din cauza aia///ca in fnal, ea e vionvata. Ca de l-ar iubi indeajuns..ca el are nevoie ed femeie..ca ea ce mai asteapta sa creasca..casi-a mancat timpul cu ea...ca e fraiera dca nu vde cat se chinuie el.

Pe scurt : -el victimizeaza / ea se smte vinovata.

 

Nu e vb de nevoia ed a fi agresata..tu nu vezi cum se revolta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vb de nevoia ed a fi agresata..tu nu vezi cum se revolta?

Nu. Eu vad ca ea cauta motive sa il desvinovateasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci de ce sta cu el? de ce cauta aici scuze ca sa stea cu el? vrajeli, daca nu cauta asa ceva pleca instant cum vedea cum e, tu chiar crezi ca nu vezi asa comportament, ca femeile care cica-s asa bune la depistat cum sunt oamenii si alte deastea nu pot observa asa ceva inainte sa se intample? ca nu pot observa agresivitatea pe care o au unii barbati? asta cauti asta primesti.

 

Iti zic eu ca se observa cu mult inainte sa se intample de foarte multe ori, daca n-ai ochii deschisi sau nu vrei sa vezi normal ca nu o vezi asta.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci de ce sta cu el?

Pt ca e convinsa ca ASA SUNT BAIETII.

Ca ea trebuie oricum sa revina cu picioarele pe pamant si sa creasca.

Pun paru ca i-a fost infiltrtaa asta in cap, in timp.

 

Prn urmare..daca asa snt barbatii...macar sa nu mai si sufere si sa rabde o despartire...tot acolo e...tot el o iubeste cel mai mult..altul un o poate iubi atat.

Dovada? - i-a rabdat, chipurle. el - baiatu' mare- atatea si n-a plecat de langa ea.

 

E un caz tipic.

Iubirea ei nu e speciala cu nimic.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu. Eu vad ca ea cauta motive sa il desvinovateasca.

Si asta pleaca de la faptul ca ii face placere ca e agresata?

 

Pe bune de nu cititi voi prea multe carti de psihologie!

Deveniti fanatici.

 

Lasand la o parte paranteza, nu ganditi ca si acum. Ganditi ca si o copila care e cu un barbat de la 15 ani. Si e cresuta de el...parintii..naiba stie ce educatie o fi avut, ideea e ca deacum inainte poate sa discearna sngura..dar mai intai trebuie inedpartat factorl negativ..

 

 

 

Si de unde a ajuns la concluzia ca asa-s barbatii? din familie, probabil ca si tasu era un agresor si ea cauta acum unul la fel ca el, sa-si mentina rolul de victima.

Sigur.

MAI, da cum sariti voi la concluzii asa tzaca paca, fara a va mai obosi a pune intrebari,

Gaa, dintr-o clipita ati citt omul din fata voastra.

Bravo nene..asa sar si doctorasii, unii din ei..direct la cutit.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de unde a ajuns la concluzia ca asa-s barbatii? din familie, probabil ca si tasu era un agresor si ea cauta acum unul la fel ca el, sa-si mentina rolul de victima.

Intr-o familie cu oameni sanatosi psihic asa ceva e din filme de groaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci poti tu sa explici asa ceva? cum de un om ar sta cu asa cineva? ai citit ce a scris?

 

 

 

P.s. din cartile de psiho pe care le-am citit eu pot explica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci poti tu sa explici asa ceva? cum de un om ar sta cu asa cineva? ai citit ce a scris?

Eu nu pot da inca un verdict.

 

MAI SUNT FOARTE MULTE de strabatut pana acolo.

N-am chef de supozitii in van.

 

Sau ce, ..nu poate ramane un om blocat intr-un loc pentru ca nu si-a depasit condtia..sau pt ca se simte vinovat?

Iti pot da nspe mii ed motive pt care ar putea fi asa..am citit si eu carti..nu zic ca nu-s bune....dar de la teorie la practica mai te sa ai grija la RESPONSABILITEA de a sari cu gura ca stii, cand tu nu ai studiat problema din toate directiile, macar asa..un 10% .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×