Sari la conținut
Forum Roportal
kity_girl2006

Cum va intelegeti cu scoala?

Postări Recomandate

Imi place extraordinar de mult. Daca as putea asta as face toata viata, sa ma duc la scoala si sa invat lucruri noi non-stop. Nu cred ca exista vreo materie despre care sa zic ca nu ma atrage absolut deloc. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place extraordinar de mult. Daca as putea asta as face toata viata, sa ma duc la scoala si sa invat lucruri noi non-stop. Nu cred ca exista vreo materie despre care sa zic ca nu ma atrage absolut deloc. :lol2:

 

Hey, play fair :lol: Nu e acelasi lucru cu scoala ce faci tu... majoritatea celor care scriu aici nu prea au de ales in privinta programei, deci e normal sa aiba pareri mai divergente in privinta uneia sau alteia dintre materii :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hey, play fair :lol2: Nu e acelasi lucru cu scoala ce faci tu... majoritatea celor care scriu aici nu prea au de ales in privinta programei, deci e normal sa aiba pareri mai divergente in privinta uneia sau alteia dintre materii :lol:

De acord cu tine. Am uitat sa scriu ca sunt studenta in USA si ca aici fiecare isi alege materiile dintr-un calup. De exemplu: tre' sa fac doua materii din categoria umaniste: si am de ales dintre 20 (vreo 6 limbi straine de la nivelul 1 la 4; civilizatie italiana, germana, etc. etc.). Apoi tre' sa-mi aleg o materie din calupul de arta (sunt vreo 10: grafica in penita, desen in creion, pictura in ulei, istoria artei I sau II, sculptura, olarit etc.). Apoi doua din categoria stiinta: biologie, geologie, geografie, chimie, fizica etc. Si tot asa pana adun un numar de credite - cerut. E o placere, pe bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai ca vin si eu

cum ai reusit? prin bursa de la facultate sau ai plecat mai de demult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai ca vin si eu

cum ai reusit? prin bursa de la facultate sau ai plecat mai de demult?

Loteria Vizelor. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aa.....

eu poate reusesc prin intermediul facultatii sau facultatilor....intentez sa fac 2 simultan....ambele la zi hehehehe (sunt smintit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aa.....

eu poate reusesc prin intermediul facultatii sau facultatilor....intentez sa fac 2 simultan....ambele la zi hehehehe (sunt smintit)

Unde vrei sa le faci, in USA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu prea stiu cum as putea ajunge acolo doar prin intermediul studiilor mele.......

cred ca deocamdata le incep in romania si apoi poate reusesc prin intermediul facultatii.....ca sincer m-am saturat de romania ....isi bate joc de mintile sclipitoare....nu ca eu as fi una....dar am vazut multe....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×