Sari la conținut
Forum Roportal
kity_girl2006

Cum va intelegeti cu scoala?

Postări Recomandate

Ce materii indragesc?

 

-informatica

-engleza

-franceza

-desen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu toata lumea ar spune sportul...eu invatz la liceul militar si acolo sportul e ceva f serios si greu...dam probe multe si la unele tre sa ne chinuim...cum ar fi proba de rezistentza pe 2000 m

niciodata nu mi'a placut scoala...da' dintre toate materiile pot sa zic ca matematica e cea mai acceptabila

Editat de Vizitatoarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bon scoala sa incep: informatica domeniul in care vreau sa continui note numai 10 sunt atent doar cand vorbesc eu si al meu coleg pt ca in rest ma plictisesc (sunt mult inainte cu materia fata de colegi)... next : mate prof prea de treaba (sa vina cu cosul de gunoi la tine ,si pe melodia de la stupize stupize aia cu "te invit aici", iti spune sa arunci guma la cos) da el cam mult de scris da inveti si asta e bine .... apoi chimie: nu sunt eu nu stiu ce geniu dar profa arata bestial dar nu am deslusit un mister dc numai la lucrari vine in fuste scurte (mai am un an jumate sa descoper daca nu la bal o intreb :smartass:).... fizica: chiar trebuie sa inveti altfel ajungi in situatia mea (in sem II in a 9 note-4 3 2 si 3 in teza cu vreo 3 sapt inainte de a se termina anul , si media 5 pe primul sem, totusi am trecut :D) dar e placuta ora glume chestii pana asculta dupa asta sa rupt firul....si sa nu uit romana din 3 ore pe sapt profa ma vede in cel mai bun caz la 2 pt ca in una din ore am consiliul elevilor iar de obicei martea nu vin ca e prima ora de la 7 asa ca sare din schema. Cam atat o sa revin daca mai e cazul :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... io m-am cam plictisit de scoala.. de trezit dimineata.. de scoala... din fericire is destul de constienta de faptul ca e singura ce imi poate asigura un viitor. bine ca exista ceva ce pot invata cu placere.. chimia :D si spre ea ma si indrept. in rest... fizica am urat-o din inima 3 ani.. desi am un prof de treaba - acu m-am trezit si io sa ii acord un pic de atentie - ca de felul ei e dragalasa. matematica mi se pare din ce in ce mai abstracta si de-a dreptul inutila. inca nu reusesc sa imi dau seama cum de se amesteca matematica in fizica si care e legatura dintre cele doua - ca fizica.. are o baza reala.

norocu meu ca acu, la final de liceu m-am trezit cu 2 maniace de profesoare.. tinere de altfel - cred ca de aia si avem probleme cu ele - care pretind ca noi chiar sa invatam. la geografie si istorie. in conditiile in care noi suntem mate-info.. avem bac si admitere.. si sunt putini cei pasionati de domeniile in cauza.. poate se vor potoli. poate :smartass:

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi plac matematica si fizica mult. urasc romana.

limbile straine...engleza stiu f bine, la franca e mai greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun ca initial imi placeau mai toate materiile "realiste", dar, din pacate uneori intervine o forta exterioara numita "Profesor(Profesoara)", cu scopul de a te face sa te simti cat mai prost posibil. Si detest in mod special: desenul, romana si sportul.

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In liceu mi-au placut: psihologia, fizica si romana :good: ; la polul opus situandu-se: matematica, chimia si franceza :blink:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.mate

2.fizica

3.engleza

4.info

5.sport

6.geogra

7.isto

8.chimie

cam astea imi plac.restul nu prea le am la inima,romana,franceza,biologie bleacssss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×