Sari la conținut
Forum Roportal
kity_girl2006

Cum va intelegeti cu scoala?

Postări Recomandate

Mie imi place engleza...Profa vb toata ora la telefon iar noi dormim :crazy:

pai...daca asa crezi ca ai sa inveti ceva...iti urez succes.si eu ma bucur de orele in care dorm dar dupa aia imi pare rau ptr ca stiu ca nu am invatat nimic,mai ales daca materia respectiva e importanta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pauza(fara asta nu veneam la scoala)

Sport(fotbal tot timpul)

De acord - 100% adevarat !

Scoala nu trebuie inteleasa, ci acceptata. UN rau necesar.

De acord - 100% adevarat !

pai...daca asa crezi ca ai sa inveti ceva...iti urez succes.si eu ma bucur de orele in care dorm dar dupa aia imi pare rau ptr ca stiu ca nu am invatat nimic,mai ales daca materia respectiva e importanta

Chiar e ceva ce poti invata in liceu ? Eu nu am invatat nimic important in 3 ani de liceu si nu imi fac sperante ca voi invata anul viitor.(nu pentru ca nu as vrea, ci pentru ca nu gasesc nimic interesant ).Lucrurile importante le-am invatat din carti [ care nu au nici cea mai mica legatura cu programa scolara ], nu de la socala/liceu. De fapt, trebuie sa inveti lucrurile de baza, apoi sa te axezi pe ceva important. Totusi e complicat deoarece fiecare profesor considera ca materia lui e cea mai importanta si te "arde" la nota --> certuri cu parintii.Singurele materii pe care el consider importante [ si trebuie aprofundate ] sunt Lb. Engleza & Psihologia. [ pe care le-am invatat in afara scolii, bineinteles ].Este de recmandat cunostinte medii despre Lb. romana pentru a evita greselile de ortografie si exprimari de genul " Lu' fratzii mei" , "La prieteni" ,etc., Geografia pentru a avea idee "pe ce lume traiesti". Desigur, e posibil sa mai fie si alte materii importante, carora nu le gasesc eu rostul.

Ideea de baza este ca dupa ce termini liceul [ chiar daca inveti foarte bine ] esti tot un 'agarici" [ persoana care nu stie nimic in mod concret si care are sanse minime sa se angajeze intr-un loc unde va avea un salariu bun ].De abia dupa ce termini o facultate se poate discuta despre un loc de munca decent... [ peste 20 mil/luna ].

Scuze pentru eventualele greseli de ortografie [ am probleme cu tasta -space- ]

Editat de N1CKH0LAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m'am intelesd bine cu scoala!!dar cu colegii da!!

si..nu vreau acum sa se termine!!!!!!! :crazy:

uofff

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm...scoala...Acum ca-s la facultate, liceu' mi se pare doar o perioada frumoasa si "copilaroasa" din viata mea...Yo nu sunt genu` care sa traiasca in trecut, cu chestii la modul ca "vai ce frumos era in generala" sau ca "liceul a fost cea mai tare perioada!"..fiecare perioada isi are frumusetea, este absolut clar! Nu exista o comparatie intre ele, decat una subiectiva asa...in fine...in liceu o ardeam bine pe engleza,mai faceam o caterinca la biologie...si la religie frate! Aveam o profa care nu ezita niciodata la ore sa-mi aminteasca faptu` ca sunt "un mare shtrengar!" :giverose: cine mai foloseste frate cuvantu` asta? :giverose: Oricum, la mine scoala in general a avut o marca foarte definitorie in viata mea ptr ca de la bun inceput yo am fost inconjurat de fumei...in liceu am fost pe profil uman, in facultate la fel, iar in generala si primara s-a nimerit sa am mai multe fetiscane! Acum?! Sunt un Mel Gibson scaldat in oceanu` estrogenului! :P

Editat de Mr. SickSpeak

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

yo aproape termin gimnaziul...mai am examenul ;) :lol: :jester: si sper sa trec de el cu bine.

Ce sa mai zic... imi plac: engleza, romana, franceza si.... cam atat.Nu le am cu mate, fizica. Chimia mi-a placut la nebunie intr-a 7-a :yahoo:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama mie imi place franceza,am o profesoara super de treaba,ne-a invatat pe toti franceza de 7-8 iar majoritatea din noi eram de 5,a avut mult timp pt noi,stia cum sa ne faca sa indragim aceasta materie,mai ales ca noi la inceput ne bateam joc de ea,dar a avut tupeul sa ne invinga pe toti,noi fiin 28 iar dansa singura,si cheia acestui succes a fost "comunicarea",dansa inainte venea doar si ne preda lectia si pleca,pe noi nu ne interesa de ea,si faceam galagie pana intr-o zi cand,s-a enervat si ne-a scos pe toti la tabla,si cumea nebuniei noi credeam ca ne va da la toti 3,dar n-a facut-o,ne-a luat pe fiecare in parte si ne-a explicat ce ne dadu-se sa rezolvam,si asa facea mereu cand faceam galagie,si asa ne-a facut sa intelegem franceza,de la nici 5 care deabia il aveam,nici nu stiam numele personale in franceza,pt ca pe noi nu ne interesa ca eram limba 2,aveam engleza prima limba,dar dansa a facut ca noi sa venim de drag la orele dansei,facea mereu concursuri,mergeam in excursii si multe altele,ne-a placut la toti de dansa,dar din pacate a trebuit sa plece din liceul nostru,si am pierdut una din cele mai de treaba prof. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma inteleg cu scoala cum se cearta becali cu toata lumea, iar materii preferate sunt alea care implica mai putina disciplina si gandire :lol2:) mate(e profa prea idioata sa-i dea seama ) :good:) :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

 

ma inteleg cu scoala cum se cearta becali cu toata lumea, iar materii preferate sunt alea care implica mai putina disciplina si gandire :lol2:) mate(e profa prea idioata sa-i dea seama ) :)) :lol2:

 

:lol2:

 

Citind mesajul tau m-a apucat rasul gandindu-ma oare ce materii i-au placut lu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×