Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti in iubirea adevarata,cea care rezista in timp si dainuie pina la adinci batrineti,indiferent de toate intemperiile care trec peste ea?

se poate intampla sa existe si o astfel de iubire,insa iubirile de genul acesta doar oamenii deosebiti le pot creea.Nu orice mucos care gandeste doar cu ce are in pantaloni poate fi capabil sa iubeasca sincer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o curiozitate, exista si iubire neadevarata? Ori e, ori nu e.

 

Cat despre crezut, atata timp cat nu raportez iubirea la sabloanele generale prin care e caracterizata de societate...da, cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea e un pretext.

 

Pentru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru orice vrei tu intre un barbat si o femeie.

 

 

Iubirea exista, dar nu asa cum credem noi. Fiecare are propriul mod de a iubi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea scuza orice, iubirea este motivul pentru orice, iubirea este un pretext. Cum ai zis si tu, iubirea nu este una singura - in definitiv e un complex de nevoi, fiecare are nevoile lui si incearca sa si le satisfaca pe carca cuiva. Cam nasoala iubirea asta, nu ?

 

Real iubirea este placerea de a vedea ceilalti oameni, placerea de a le fi alaturi si de a-ti petrece timpul cu ei, placerea de a le oferi ceea ce poti sa le oferi. Deci real a cam disparut, a ramas doar ca pretext. In zilele noastre toti/toate vor ceva la schimb. Ofer, deci trebuie sa primesc, spre deosebire de ofer si ma bucur ca am oferit. Nu sunt bisericos, dar religia are dreptate la unele chestii, de fapt, cam la majoritatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt iubiri sclipitoare, iubiri mocnite, iubiri care ard si se sting cu repeziciune, iubiri nespuse, iubiri visate, iubiri dureroase, platonice, reci, calde insa iubirea adevarata cea pe care o cautam fara incetare e iubirea care rezista, are si da totul, este completa, ea nu se supara, nu se simte jignita, nu are orgoliu si nici limite , dainuie fara a te plictisi, te doare fara a plange, te secera fara a fi copt, te patrunde si o vrei pentru tine tot restul vietii....este egoista in schimb, ....vorbesc aiurea, ce stiu eu despre asta?....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea are mai multe nuante, iubirea de "jumatatea ta", iubirea de copil, iubirea fe familie, iubirea de oameni, iubirea de Dumnezeu, suntem multi, de multe feluri, iar toti avem cate un totem tatuat in suflet, sunt animale care omoara puii femelelor pentru a se putea cupla cu ele, sunt animale care isi aleg perechea pe viata, sunt fel si fel de variante, am ales extremele....depinde de ce totem aveti scrijelit in piept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×