Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti in iubirea adevarata,cea care rezista in timp si dainuie pina la adinci batrineti,indiferent de toate intemperiile care trec peste ea?

N-am intalnit-o inca dar sper sa ma impiedic de ea in viata asta sau poate in alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti in iubirea adevarata,cea care rezista in timp si dainuie pina la adinci batrineti,indiferent de toate intemperiile care trec peste ea?

e destul de rar asa ceva, da ca sa fie cum zici tu aci, amandoi tre sa puna umaru, sa aiba aceleasi valori si scopuri, ceea ce-i cam utopie. zic io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred chiar in mai mult decit atit.

Cred si in acea iubire care te ridica deasupra tuturor lucrurilor, pina la sfintenie. Dar aceasta nu cred ca ne este accesbila oricui.

 

Cit despre iubirea pina la adinci batrineti, am avut ocazia sa o vad: la bunicii mei, la parintii mei. Care s-au luat, si unii, si altii, din dragoste. Parintii mei sint atit de fericiti impreuna, in continuare, chiar daca au avut si ei momentele lor proaste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred, onorata instanta!!! Exista, insa nu oricine beneficiaza de sarmul acestei iubiri.

 

Nici chiar Eminescu n-a avut un "fair share" de iubire adevarata (parte dreapta) ...

 

"Dar nu vine ... Singuratic,

in zadar suspin si sufar" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti in iubirea adevarata,cea care rezista in timp si dainuie pina la adinci batrineti,indiferent de toate intemperiile care trec peste ea?

 

Nu, nu cred !

 

Dar cred ca omul poate avea un grad de suportabilitate ridicat, motivat fie de vointa'i proprie, fie de lasitate .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti in iubirea adevarata,cea care rezista in timp si dainuie pina la adinci batrineti,indiferent de toate intemperiile care trec peste ea?

Nu mai cred..

am crezut si-am fost dezamagita.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×