Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ok...daca nu mai are nimeni nicio poveste am sa mai spun eu una...

 

O fată mi-a spus ca unchiul ei a murit in seara de Sf. Marie, era oricum batr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi povestise mai demult o matusa de-a mea ca a asistat intr-o biserica din romania la o exorcizare ....nush cat de real a fost ,cert e ca aia da poveste ....am inteles ca e renumita biserica exact pt astfel de ritualuri de exorcizare ....a fost si un reportaj pe dicovery ...zicetimi cum se numeste biserica daca stiti si va zic si eu povestea da un pic mai inkolo sa adoarma lumea ca nu ma lasa sa scriu linistita

 

InPitesti este o biserica unde se fac exorcizari. De fapt este un schit ,se afla in cartierul Trivale la marginea unei padurii.

locuiesc in acel cartier si chiar s-au facut citeva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

f tare povestea gerorgy....si ....app vreau si eu sa vad macar o sedinta de exorcizare ..nu neaparat sa asist dar as vrea sa vad cum se fac in romania .....in filmele americane e putin diferit am inteles

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mah...nu stiu ce sa zic...nu prea cred in exorcizari...iar unii oameni sunt atat de convinsi ca aceastea sunt adevarate si nu o excrocherie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca toti credem in dumnezeu pt ca avem nevoie sa credem in ceva, si intradevar s-a dovedit ca biserica ascunde multe documente care demonstreaza ca in biblie scrie ceea ce este bineinteles favorabil pt biserica, si nu cum s-a intamplat de fapt in istoria crestina... dar deh, fiecare crede ce vrea, chiar daca unii se mai indoiesc de adevarul din biblie si din biserici, putini sunt ceea care se indoiesc cu adevarat de Dumnezeu, oricum unele din cuvintele lui Iisus Hristos au fost: "Dumnezeu este in tine si in jurul tau, nu in constructii din piatra sau lemn" dar documentele care demonstreaza sunt bine ascunse si cn stie daca le va gasi cnva vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×