Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu cred ca e coincidentă, ar fi uhna prea mare, se mai intampla asa cva cazul nu este unic asa ca nu e nici greu de crezut...oricum interesanta povestea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic si eu una

Bunica mea cind era copila 12-13 ani se ducea cu taicasu la cimp.Uneori il mai lua pe un baiat care era cam sluga prin sat.La prinz dupa ce mincau se puneau la umbra carutei si dormeau pina se ducea caldura.Intr-o dupamiaza pe strabunicul meu il trezesc niste gemete.Cind se uita ,Ion(asa il chema pe acel tinar)logase o sfoara de caruta si capatul il pusase in jurul gitului.El se impingea si latul se stingea sufocindu-l.strabinicu a luat securea si a taiat repede sfoara ca se spinzura narodu.Dupa ce si-a revenit baiatul a spus ca auzise el ca daca iti pui un lat de git iiti apare necuratul.poveste ca era cu latul de git si venise o aratare si tot indrepa o furca spre el sa il intepe,el se dadea in spate si latul se stringea.

aceasta intimplare mi-a povestito bunica mea(Dumnezeu sa o odihneasca in pacea)

Imi cer scuze dar nu sunt un bun povestitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filme Horror :

 

Darkness

Darkness falls

The Fog

Exorcis of emily rose

The Exorcist

American Haunting

room 1408 ( super)

The Wickerman

BloodRayne

Hills have eyes

When a stranger calls

Hide and Sick

Underworld ( + evolution-2-)

 

 

si mai sunt..o sa completez lista.. cand o sa`mi aduc aminte ce filme horror am mai vazut :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca toti credem in dumnezeu pt ca avem nevoie sa credem in ceva, si intradevar s-a dovedit ca biserica ascunde multe documente care demonstreaza ca in biblie scrie ceea ce este bineinteles favorabil pt biserica, si nu cum s-a intamplat de fapt in istoria crestina... dar deh, fiecare crede ce vrea, chiar daca unii se mai indoiesc de adevarul din biblie si din biserici, putini sunt ceea care se indoiesc cu adevarat de Dumnezeu, oricum unele din cuvintele lui Iisus Hristos au fost: "Dumnezeu este in tine si in jurul tau, nu in constructii din piatra sau lemn" dar documentele care demonstreaza sunt bine ascunse si cn stie daca le va gasi cnva vreodata.

vaticanul ascunde un manuscris in care s-a scris despre cina cea de taina cand isus le-ar fi spus ucenicilor sai cum sa propovaduiasca credinta mai departe si le-ar fi spus ca el se afla oriunde si in sufletul nostru nu in chipuri cioplite probabil se referea la icoane fara ele lumea nu ar mai veni sa se inchine la biserica nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exoricizistul..cel ami bun film de groaza????...esti sigur pentru ca eu am vazut ca cel mai bun film de groaza a fost pshico(sper ca am scris bine)....poate ma insel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va spun una care pe mine m-a ingrozit

iarna trecuta, duminica,ORA 15,AM PLECAT CU SOTUL MEU SPRE CIMITIR,cu scopul sa aprind o lumanare la mormantul bunicii mele,incepuse sa plaua si era innorat,pe masura ce ne apropiam de cimitir ploua si mai tare

am ajuns in cimitir,o matusa de-a mea e si ea ingropata acolo si m-am gandit ca fiind ea mai aproape de mormantul bunica-mii sa merg intai la ea.de ani de zile merg acolo dar niciodata nu s-a intamplat sa nu mai stiu unde este mormantul matusii mele,pur si simplu nu il mai gaseam parca intrase in pamant,si era atat de innorta afara parca ar fi fost noapte si incepuse sa bata vantul nu era nimeni in cimitir,vantul suiera,ploua,era din ce in ce mai intuneric iar eu nu gaseam mormantul

sotul meu a plecat la masina iar eu am plecat spre bunica mea la mormant e mult mai departe mormantul ei si pe masura ce inaintam vantul se intetea si era asa ca in filmele de groaza mai ales ca acolo fiind camp.....m-am kkkat pe mine de frica dar am fost in stare sa ajung la ea si nu am reusit sa aprind nici o lumanare,nu stiu, parca cineva nu ne-a vrut acolo,atunci,in ziua aia,am fugit repede la masina si sotul meu era ingrozit si alb al fata,mi-a zis ca atunci cand eu cautam mormantul matusii mele el a auzit o voce de femeie strigandu-ma pe nume si i s-a facut frica si rau din cauza fricii si de aia a plecat in masina,eu i-am zis ca raman ptr asta venisem

sa fi fost matusa mea cea care m-a strgat?

si ploaia aceea....vantul...doamne ca in filmele horror

mult timp am ramas socata de acea zi

eu nu am auzit nici o voce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exoricizistul..cel ami bun film de groaza????...esti sigur pentru ca eu am vazut ca cel mai bun film de groaza a fost pshico(sper ca am scris bine)....poate ma insel...

...nu am zis eu chestia asta ...citisem pe un site american , care la vremea aia era destul de serios.....oricum pt vremea lui a fost un super film ...mie inca imi da fiori cand il vad :sorry: :shout: :shout: :shout: :cry: ...dar acuma cu cate filme noi horror au aparut.....sa dus mai la urma 8))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×