Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mahi se pare ca lea gasit cineva ....cel putin o parte din ele....dan brown ....:D) daca nu era macar o farama de adevar in cartile lui biserica nu se mai agita atata. el se pare ca a avut accesul la catedrala sf petru , la arhiva ( in biblioteca ) unde se pare ca sunt multe dintre scrierile ascunse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dan Brown a scris despre ele in cartile lui (Codul ui D"avinci) si a descris incercarea fara reusita a acestor documente "secrete" asa cum le descrie el, si spune ca, cateva din aceste documente se afla in picturile lui d"avinci, pe care el le-a studiat destul de mult, si dupa cum am aflat din cartile sale, sunt destule secte si organizatii care cauta aceste documente, pt a le proteja si ascunde in continuare sau pt a le face cunoscute populatiei.sory vroiam sa zic " a descris cautarea" nu "a descris incercarea", scuze pls :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nui nik am inteles ce vroiai sa zici ....oricum nuj daca imi amintesc eu bine nush daca in codul lui davinci mi se pare ca in alta cartea dea lui zice despre niste scrieri din biblioteca catedralei sf petru din vatican .....nu mai tin minte o sa ma apuc sa le citesc din nou si o sa va zic in care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avem nevoie de povesti de groaza ca altfel ...topicu moare....auziti ....va deranjeaza daca postez niste povesti de pe un site ...makar le mai discutam si noi ...ce ziceticu ceva timp in urma,intr-un accident de mashina a murit o familie formata din mama ,tata si copil.Un taximetrsit trecea intr-o noapte pe digul unde au murit cele 3 pers.La un moment dat ii apar in fatza 3 persoane un barbat o femeie si un copil>Asta opreste masina,se da jos, si familia aceea il roaga sa ii duca in orash,pana acasa pt k au ramas pe drum.Taximetrstul ii ia,fara nicio problema.Ajunsi la destinatie,barbatul il invita pe taximetrist pana in casa,la o cafea in semn de multumire.Beau ei cafea,dar taximetristul isi da seama ca a uitat cheile de la mashina in contact,shi se duce sa le aduca.Cand se intoarce,nu mai raspundea nimeni la usha,shi un vecin a iesit si i-a spus k acolo nu locuieste nimeni de ani de zile.Taximetristul s-a speriat shi a kemat politia care a spart usha si a intrat in casa, gasind printre panze de paianjen si mult praf,masutza cu cele 3 cesti de cafea fierbinte. ..ceva asemanator stiam de la tatal unei colege care era taximetrist si tot asa a luat o familie ...ia adus pana in fata blocului , iar acestia lau pus sa astepte sa urce sus sa aduca bani ca nu au bani la ei . ia u dat omului si apartamentul daca e ceva sa vine . sta omul ce sta se duce , bate , face scandal si iese o batrana ( amma sotiei) si ii zice ca nu mai sta nimeni acolo ca au murit intrun accident de masina . va dati seama ca omul nu a crezut , ia descris , ei erau . ca sal convinga batrana la s la cimitir, unde , pe o piatra funerara era poze celor trei . mama tata si copil la fel imbracati cum ii vazuse el . dupa faza asta sa lasat de taximetrie ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va zic yo una , nu e cine stie ce de groaza..mi se pare ca a fost ceva mai inainte asemanator....o poveste care am auzito de la un tovaras cand ziceam povesti deastea...era unu, fane mormant care era spargator de morminte, fura ce era mai de valoare...verighete, ceasur, lanturi etc...odata a murit o fata in conditii suspecte , parintii ei fiind foarte bogati au pus in sicriu multe bijuterii, sicriu era intr-o incapere deaia din cimitir ( am uitat cum ii zice, am un lapsus :D )..asa, si asta, fane mormant se duce intr-o noapte sa jefuiasca din cavoul ala , intra el si se intinde dupa o bijutirie pe partea cealalta si nush cum s-a lasat pe fata care era "moarta" si atunci aude "hac"....cand au venit politistii dimineata l-au gasit intr-un colt al incaperii stand ghemuit si tremurand de frica, fata era in moarte clinica ceva de genu, desi parintii fetei au vrut sa il scape pe fane mormant de puscarie ca le salvase fata de la moarte politistii s-au opus si l-au bagat la parnaie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu zau.

 

Dar ce parere ai despre filmul asta " SuperNatural" de pe ProTv?

 

Mie unu mi se pare interesant chiar daca o da in Sf-uri! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un "dosarele x" mai nou :D , mai bine va uitati la filme de groaza ca "dead end", "the shooter"

Nu zau.

 

Dar ce parere ai despre filmul asta " SuperNatural" de pe ProTv?

 

Mie unu mi se pare interesant chiar daca o da in Sf-uri! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×