Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Kleopatrah a spus:

Ispita mare Mexicul ăsta :lol2:

Este, dar trebuie sa ai paza ta personala, pe vreme de politica nu chiar buna cu Statele, insa nici restul Americii Latine nu-i mai altfel.    Mereu se complica problemele acolo jos si cum am spus au trecut acele vremuri cand matusa mea care a immigrat in America in 1957 din Ungaria cobora la Cancun din Phoenix cu masina pentru lunile de iarna cam 5-6 luni din an, locuiau la patronul unui hotel mare ca si ei veneau in vizite  mai multe dar mai scurte in State si era mai bine o relatie personala de incredere.    30 de ani la rand coborau in calatoria asta lunga si n-au patit nimic ca e mai simpla viata.   Este frumos teritoriul nimic de zis dar nu se poate controla criminalitatea!!!   Eu am fost doar la Tijuana in 1987 cateva ore intr-o dupa amiaza de Sambata si cu asta Adios amigos mexicanos ... ca nu va mai intalniti cu mine ACOLO :lol2:   Parcam masina in San Diego si pe jos treceam granita, de acolo cu Taxi in oras dar nici apa nu era buna de baut sa nu faci o infectie si atunci pentru ce sa mergem acolo.  Pentru militarii care dupa 9 luni pe vapor in ocean se plimbau era paradis ca fetele erau amabile si alcoolul ieftin si fara limite de ora de inchidere si luxuri din astea, ci pan-la ultimul client care era si primul ca dormea sub o masa!!!   N-am inteles niciodata chestia cu bautura sa bei pana nu stii de tine, intri in coma alcoolica si colege din birou de toate nationalitatile de la Iran la Filipine aveau placerea de a se destrabala cu orice necunoscut, cu unu pleca cu altu se culca, de langa altu se scula si cu un altu a plecat ... acasa?!?!?!  si nu-si aduceau aminte de nimic, povesteau Luni la munca :surrender:.     Viva Mexico!!!   Si Elvis canta ca-i plac banii, fetele vinul si amor, chiar e de mers pan-la Mexico dupa acest combo???  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 40 minute, Enki a spus:

Poate vrea sa fuga de tot acolo :lol2:

Rar se merita daca n-are bani foarte multi, saracia este mai mare ca in Pakistan, de aceea risca orice sa ajunga ici.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Poate vrea sa fuga de tot acolo :lol2:

Capitol riot suspect asks court's permission to vacation in Mexico – "and gets it"

Mai rar asa o judecata/decizie, stiu si sint convinsi ca n-a facut nimic rau sau criminal ca a fost acolo si se va intoarce, doar nu lasa totul aici pentru NIMIC de acolo :eek:

 

Capitol riot suspect asks court's permission to vacation in Mexico – and gets it (yahoo.com)

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Enki a spus:

Poate vrea sa fuga de tot acolo

Gata? 

Îmi datorezi 10 lei, că te-am dezinvizibilizat întru citire.

Întru citire, adicătelea să fiu atent să nu vorbești prostii pe-aicea. 

Vorba aia: râdem, glumim, dar nu părăsim incinta!

Nu se poate așa ceva!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Capitol riot suspect asks court's permission to vacation in Mexico – "and gets it"

Mai rar asa o judecata/decizie, stiu si sint convinsi ca n-a facut nimic rau sau criminal ca a fost acolo si se va intoarce, doar nu lasa totul aici pentru NIMIC de acolo :eek:

 

Capitol riot suspect asks court's permission to vacation in Mexico – and gets it (yahoo.com)

Păi i-au dat permisiunea pentru că știu ce nașpa e in Mexic. Tipa crede că o așteaptă Speedy Gonzales cântând Cielito Lindo și când colo o pune in carceră sau cum îi spune???? A, da, carantina.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea merge cu familia si toti angajatii din firma  ei, produc ceva acolo si se va vinde aici in State.   De asta au primit cale VERDE la parasit tara, "vacanta" e numai un pretext pentru viza de turist ... nici nu stiu daca este necesar o viza pentru Americani sa mearga in Mexico, stiam daca trebuia, deci e la liber plimbarea spre sud.   

Spre surpriza multora, toti bogatasii din State inclusi si avocati dar nu sint limite nici la politicieni,  au si cetatenie Mexicana cu actele-n regula, palate in locuri secrete cu multa siguranta, hoteluri din care le vin bani de trait inca 1000 de ani.   Mai au si cladiri de locuit pentru cetatenii americani care vor sa triasca altfel in anii de pensionare.   Transfera totul la niste banci chiar si pensia americana si n-au treaba!!!  Tot acei bogatasi trag foloase imense in urma naivilor care doresc trai linistit, ca doctorul vine acasa si din astea sau chiar locuieste in apartament de ultra LUX american in una din tarile la Sud de USA.   

Cand se vorbeste public de ceva, deja demult infrastructura este pregatit si in forma de functionare, s-au reclamat astea cu peste 20 de ani in urma cu trai de lux la Sud de State!!!

Aproape toti politicienii au biznizuri in Mexico ca si actorii din Hollywood, si George Clooney avea o distilerie de Tequilla care s-a dezvoltat intr-o firma uriasa cum a crescut cerinta si l-a vandut foarte profitabil ca deodata a ajuns altcineva decat s-ar fi crezut si s-a mutat in Elvetia langa Lac sa fie aproape de fugit in Italia sau invers de la mafioti, acum il apara si arabii.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turistă româncă: „Ne-au spus că e strict politic și, dacă mai vorbim, ne bagă la închisoare”

*Pai sa aibe rabdare atunci ca nu va dura mult repatrierea, sa se bucure ca scapa cu viata!!!*

*In asemenea conditii trebuie sa lucrezi cu dusmanul si ajungi mai departe decat cu mofturi si talente ca nu sint obligati sa suporte nimic de la prizonieri!!!   Odata te baga in puscarie, mai rar iesi de acolo, va dura ani pana vezi un avocat, exact cum era si in cazul baiatului in Thailanda sau unde condamnat la moarte pentru traficat de narcotice*

Românii sechestrați în Mexic au intrat în greva foamei! (romaniatv.net)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Românii care au speriat Mexicul. Cum acționa gruparea infracțională care clona cardurile bancare - Evenimentul Zilei (evz.ro)

*Deci romanii nu sint asa de straini in Mexico, in Cancun merg in vacanta Americani in majoritate, mexicanii lucreaza doar joburi din munca de jos in toate statiunile importante*.

Din articol reiese ca si FBI lucreaza cu Mexicanii la depistarea acestori criminali.    

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×