Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce a făcut Guvernul Orban? A omorât oameni? - Evenimentul Zilei (evz.ro)

 

Ce KKt de articol mai e si asta???  sau jurnalistu' are probleme cu ungurii din cate-mi prevesteste cristalui dar si omul din poza nu pare a fi sanatos la cap.   Mai mare gogmania nu s- auzit, mitocanul asta cu acuzatia ca Orban a ucis oameni e un tampit, idiot MF din prima linie, ce cauta acolo de unde judeca asa ceva???    Cum de-a ocolit COVID'u pe grasunu' asta???   Sper sa-l prinda varianta virusului ala cu 5 picioare din Ferentari, de ultima editia contra care inca nu se vaccineaza!!!     Ca altii prim ministri fac munca voluntara prin spitalele cu boli contagioase!!! doar Orban a refuzat tratament la oameni.  Tot sistemul medical este bolnav ca si politicienii in majoritate si rasisti afara din cale.   El de ce nu merge sa le ofere ultimele dorinte muribunzilor???   Umbal tribunalele sa justifice ca lucreaza, cand nu face NIMIC ca n-are solutie la nimic prostul.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adrian Năstase l-a dat în judecată pe Klaus Iohannis! Ce solicită fostul președinte PSD (fanatik.ro)

 

Pfujjj ... asta depaseste orice gainarie pana-n prezent citit si imaginat.  Cum draqu'-si imagineaza ca mai sintem in  communism si el ca Mare si Tare face dupa cum imagineaza ca NIMENI n-are curaj sa zica NIMIC contra ideile sale!!!     NU merita nici o stea, ordine, absolult NIMIC.   Doar nu vrea si loc de veci in Mausoleul din Parc langa Gheorgehe Gheorghiu-Dej!!!   Nu se poate permite asa o obraznicie, pretinde decoratii cand nu le merita, a trecut acea vreme cand singur se recomanda ca unicul fiu al Patriei, acum alti trebuie sa-l recomanda si i-au murit laudatorii am impresia.   Eu nu-s de acord cu LEGILE nu i s-a confiscat NIMIC din averile furate!!!   El se lauda in ce LUX traiesc baietii in Italia, in Palate cu haremuri de femei din banii furati de el din bugetul statului, ca n-a mostenit decat un caracter necinstit din neamurile sale.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucian Bode: Sute de posturi de poliție au toaletă în fundul curții - Evenimentul Zilei (evz.ro)

"1.000 din cele 3.000 de posturi de poliţie au toaleta în fundul curţii sau nu au deloc toaletă, susține ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode.

Eu am fost într-o secţie de poliţie recent şi m-am îngrozit. (…) Noi avem aproape 3.000 de posturi de poliţie, din care aproximativ 2.000 în mediul rural, din care aproape 1.000 sunt cu toaleta  latrina  încă în fundul curţii, din care aproape 200 nu au toaletă, 178 mai exact. (…) Aceasta este realitatea."

*Si din populatia rurala cate milioane folosesc inca grajdurile pentru acele treburi murdare, iarna mai ales ca nu se poate apropia de latrina!!!*  Urmeaza sa fie numarate si picioarele noilor virusuri de COVID care vor scapa din luxul dacic. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uluitor! Bărbatul care a dat cu copilul de pământ ar putea scăpa doar cu o amendă - Evenimentul Zilei (evz.ro)

A dat cu copilul de pământ, l-a lăsat inconștient și a plecat liniștit acasă

"Imaginile filmate de unul dintre părinții care se afla în acel parc de pe strada Dacia îl arată pe Cobzaru cum se îndreaptă nervos spre bietul copil – băiatul surorii concubinei sale -, îl apucă de haine, îl ridică până deasupra capului și dă cu el de pământ.  Băiatul de 13 ani, paralizat de frică, se vede pe filmare că nu schițează nici măcar un gest de apărare și nici nu încearcă să fugă din calea agresorului. Câteva secunde mai târziu, copilul zace pe jos, inconștient, timp în care bărbatul agresiv își varsă nervii și pe fiul său pe care îl pălmuiește. Apoi, ca și cum nimic din aceste scene cutremurătoare nu s-ar fi consumat, individul pleacă acasă. De acolo a fost ridicat de judiciariștii hunedoreni care au preluat cercetările după ce martorii au sunat la 112."

Sper sa i se dea puscarie pe viata criminalului, nu amenda!!!   Da' EU nu intra aici in hora sa modereze situatia???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce autostradă din România va primi cei mai mulţi bani (evz.ro)

"Nădășelu–Zimbor" și "Zimbor–Poarta Sălajului" din Autostrada Transilvania, pe unde vin in Transilvania, ce localitati insemnate au la capete ca sint asa de prioritare ca n-am idee la ce distante sint de la Moscova sau New York???  estimez dupa valoarea alocata care se va evapora cu Covidu' si tot pe soseaua comunista se va desfasura circulatia din ce in ce mai redusa in acea zona din Judetul Salaj.  Macar daca era de la granita Maghiara spre interiorul tarii, dar asa intre  latrina si grajd  nu vad importanta dezvoltarii in stil mare al tronsonului care lega NIMIC de NICIUNDE.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacienți umiliți în spital. Aruncați în stradă la -7 grade Celsius că „nu respectau distanțarea socială” - Evenimentul Zilei (evz.ro)

„Toată lumea afară! Dumneavoastră ce problemă aveţi? Haideţi afară! Ieşi afară! Ieşi afară! Ieşi afară!; Afară! Toată lumea afară!”, au fost doar câteva dintre strigătele angajaţilor spitalului, notează bacau.net."

Un alt exemplu de „tratament” mitocănesc

"Un alt caz scandalos a fost semnalat zilele trecute. Părinții unei fetite de un an și șase luni care solicitau o ambulanță, întrucât copilul se simțea foarte rău, au fost apostrofați mitocănește de către angajații serviciului de urgență 112."

*Cand am sunat la Spitalul Clinic de Urgenta "Bagdasar-Arseni" sa ma interesez de sora mea, mi-au vorbit foarte urat, fara exceptie cu toti, ca ei nu discuta pe telefon ca n-au timp desi am cerut sectia respectiva care mi s-a spus de nepotul si urlau pe mine de ce nu stiu numele si numarul de cladire, ca ei au lume la coada care au venit sa viziteze si se identifica cu acte si multe magarii.   Limbajul era mai jos de birjari, inadmisibil in locuri publice, nu ieseau din "bai si fai" erau scarbosi, intr-un cuvant.   Atunci am decis ca eu n-am ce cauta acolo la inmormantare, daca-mi vine rau la fel voi fi tratata, nu voiam "sa-mi cumpar" asa ceva.   De aici costa foarte scump biletul de avion daca nu este cumparat cu cel putin 3 saptamani dinainte.*    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autostrada Ploiești - Buzău este gata. O poți vedea doar aici. Video - Evenimentul Zilei (evz.ro)

Nu-i mare aglomeratie nici pe acel tronson imaginar, nu stiu care-i scopul de a vorbi si scrie despre aceste realizari fantome comuniste cand nu vor vedea lumina zilei niciodata!!!  Ca de aici pana niciunde se planifica mereu ceva si acolo moare in dosare planul.    Este nevoie de drumuri lungi nu de cativa km, nu stiu cum nu observa nimeni din cei destepti de la granita la granita unu dupa altu dar absolut NIMIC nu s-a facut decat Cluj-Turda dar si ala a fost finanatat si intretinut de Nokia, iar acum de sfintii din cer.   Cine mai are chef de mers pe acolo, nu stiu. 

"Autostrada Ploieşti-Buzău va avea aproximativ 63 de kilometri. Conform planului, lucrarea ar putea fi deschisă la mijlocul acestui an şi acest tronson ar trebui finalizat până în 2024. Şoseaua va fi un sector din viitoarea autostradă A7, Ploieşti-Paşcani-Siret, care va lega Capitala de Moldova." 

Vise taică, vise!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muey, da' ce au inviat toate sindicatele si si-au adus aminte sa protesteze, pana acum a fost totul perfect ani de zile. Hai siktir si muye.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum futu-ti mortii ma-tii de tara sa dai 960.000 de euro fond anual pentru un cacat de schit romanesc de pe muntele athos unde locuiesc 25 de calugari?!?!? Cum?!?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elena Udrea, condamnată la 8 ani de închisoare în dosarul finanțării ilegale a prezidențialelor din 2009

*Chiar sa fie asa???   Nici nu vreau sa citesc ce se scrie acolo dar sint cam in urma cu evenimentele ca multi au furat din alte parti mult mai mult si n-au patit nimic, dar din cate stiu e altceva motivul acolo.   Fiind femeie si fara mare SUPORT din spatele ei, cu ea vor sa-si acopere sumele furate de altii. 

Halal afacere este si asta, sper ca se contesteaza si se anuleaza aceasta decizie aiurita!!!

 

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/pronuntare-in-dosarul-in-care-elena-udrea-si-ioana-basescu-sunt-acuzate-de-finantarea-ilegala-a-prezidentialelor-din-2009.html?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×