Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca era, mentionase la un moment dat.

Dar, chiar daca nu ar fi fost, cum am zis, nu mergea in Siria sau in cine stie ce tara africana, Mexicul e o tara turistica.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre vamesii aia care si-au facut treaba, nu au facut nimic. S-au facut ca isi fac treaba, pentru ca ar trebui sa actioneze la pont, si nu vad sa fi prins pe careva cu ceva.

Acum vreo 6 ani am fost in Turcia, cu masina, cu copiii mici. Era nu stiu ce frecuș intre turci si bulgari, era coada mare la vama, controale peste controale. Din cand in cand dadeau cu banul cred, si cate una din masini o trageau deoparte si o urcau sa o bage la raze, asta insemnand ca scoti tot din ea. Care era criteriul lor, nu stiu, dar ne-au ales si pe noi, erau dubiosi rau probabil

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oke, oke!!! Ce vrei să fac?! Să-mi dau warn singur?! 

Nu pot, că e păcat, e ca și cum aș încerca să mă sinucid.

Bine, recunosc, poate că am greșit.

 

 

 

Dar poate că n-am greșit.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

Pot sa mai continui, ca pe mine m-a revoltat rau cazul. Dar poti sa nu ma bagi in seama.:lol2: 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Enki a spus:

Consider ca ne-au fost incalcate toate drepturile neavand acces la acte, tehnologie, baie etc si nimeni nu iti oferea nicio explicatie. Eram tratati fix ca niste infractori desi noi eram niste turisti care abia asteptau sa isi inceapa vacanta.

*****************************

Am citit pan-acolo ca unu avea pasaport nou pe langa ca altii aveau valabil inca 2 ani.   Ceea ce nu stia grupul ca: - Oricine a facut ceva impotriva Legii undeva intr-o tara pe planeta asta, decand sistemul computerizat exista, se trece dupa numele lui ca record personal si va apare cand se scaneaza Pasaportul.  Cred ca de acolo se trage ca voiau sa ajunga de acolo in State sau altundeva.   Am mai cunoscut romani care au mers in Mexico si de acolo au ajuns in State fara probleme cu carausi speciali platiti de cei cu Bizniz de Babe, can nu era inca Loteria Vizelor!!!    Nu trebuie sa sufle nimeni nimic, computerul ce spune ala esti.      Eu tot nu recomand ca tara turistica nimic de la USA la Sud!!!!    

Nici o lege n-a fost incalcata!!!  In fiecare tara la granita se decide de ofiterii in garda in acel moment daca intri sau nu in acea tara!!!  Viza sau masina de inchiriat nu joaca un rol in admiterea la granita daca pare ceva suspect pe o mutra la prima vedere sau computerul indica ceva.  

Aceste proceduri nu de ieri functioneaza, daca se citeste pe paginile emigrarii in State sau Canada, vor fi cazuri asemenea poate nu cu un grup mare, dar s-a mai intamplat.   De aceea e bine de citit zile intregi tot ce se scrie despre emigrare cu litere mici in computer sa nu fie surprize.   Chiar si cu viza obtinuta la Bucuresti de la Ambasada Americana poate sa fie refuzat oricine la granita/aeroport!!!    Atentie mare ca in State granita este si la Phoenix daca se vine cu un avion direct din Londra, ca nu se va opri la New York sa faca vama, se stie cine ce are in traista ca deja s-a raportat la de Londra ... au venit niste morosani cu damigenele de horinca, britisii intentionat a lasat o baba pocaita sa vin al fiul in vizita de Paste, la unu care deloc nu bea alcool, a jurat ca crepe planeta daca face din astea.   Mf-ii asteptau avionul cu batrana si damigeana dar n-au stiut ca vama se va face aici ca e deja in mijlocul tarii cum au socotit ei.   Amarata de femeie a fost interzisa din America si pentru restul urmasilor ca asa de rau a incalcat legea alcoolului, nu stia nici o boaba de engleza dar el deja se interesa unde-i maica sa ca n-a iesit pe unde vine lumea din vama.   Pan-la urma urla ca vrea damigeana doar, pe maica-sa poa' sa-l trimita unde vrea ... a chemat si avocat ca vama nu este in mijlocul tarii si tot ce mai stia el si prietenii de pahar, dar a fost confiscat horinca si femeia trimis inapoi.       

Vamesii nu stau la taclale in nici o tara!!! mai putin sa dea explicatii si scuze sau alte motive decat li se cere.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Enki a spus:

Nu stiu daca era, mentionase la un moment dat.  Dar, chiar daca nu ar fi fost, cum am zis, nu mergea in Siria sau in cine stie ce tara africana, Mexicul e o tara turistica.

Asa se credea, dar nu demult au mers la o nunta mormoni americani si aproape toti au fost masacrati in drum spre si nu era departe granita cu Arizona.   Cititi pe acest site oroare de la care ei nu se dau indarat.   Acel sat este plin de mormoni si inca o secta care vorbesc germana ca pot trai ca pe vremea cand si Jesus circula pe Planeta.   

Din punctul lor de vedere omul alb NU este turist in acolo, ca romanii sau altii pun in asa o categorie, e cu totul altceva si niciodata n-a fost altfel.

US family killed on way to wedding in Mexico l ABC News - Bing video

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se mai pune si acest eveniment la activitatea romanilor, nu-i de mirare ca vor fi refuzati ... ca are legatura grupul vesel cu milosii americani care dau bani la cersetori iar bossurile lor bea coniac de 4000 de dolari din magazinul Costco din vitrina cu sistem de alarma si securitate, scrie intr-una din articole pe tema asta.

Interlopul criminal din Los Angeles a fost prins! Cine este, de fapt? (evz.ro)

Hennessy Cognac Paradis Imperial

Hennessy Cognac Paradis Imperial

$4,648.97

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×