Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 24.07.2019 la 22:31, Vriies a spus:

Ca să respectăm adevărul istoric, cu privire la majoritatea, e vorba de foste neveste. Acu', dacă ele n-au corespuns, nu-i vina omului. :laugh:

Acu', chiar sa nu fi corespuns niciuna?

Sa nu uitam ca el este numitorul comun, deci sint sanse foarte mari ca problema sa fie la el :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Gaslight said:

Acu', chiar sa nu fi corespuns niciuna?

Sa nu uitam ca el este numitorul comun, deci sint sanse foarte mari ca problema sa fie la el :derisive:

Era o glumă. Normal că are o problemă în acest caz. Și unde mai pui că asta e cea mai mică din multele problemele pe care le are.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După tristul, teribilul caz al Alexandrei (aici aproape că nu am cuvinte să îl calific), urmează politizarea evenimentului nefast și încercarea de aruncare a pisicii de colo până colo.  Voi ce credeți, are acest caz dramatic legătură cu politicul? Eu aș zice că da, însă aștept și alte puncte de vedere.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, are, lucrurile s-au derulat cum s-au derulat din cauza unor decizii politice, ale unor legi nou adoptate la ordinul stim noi cui.

Si ca o continuare cazul este folosit pentru a atrage capital politic, fix Dancila prim sinistra pesedista cere referendum pentru inasprirea pedepselor. Absolut gretos.

Ca idee, sunt scarbita nu numai de felul in care se exploateaza tragedia asta de catre toti, nu numai televiziuni, ci si diverse persoane/influenceri in social media, de cum adauga tot felul de inflorituri si detalii de parca era nevoie de ele pentru a starni si mai multa emotie sau revolta cand cazul este si asa dramatic. Am auzit de la politistii stateau la poarta cat se auzeau tipete inauntru, pana la fata a fost gasita cu telefonul in mana, pana la ultimele cuvinte ale Alexandrei au fost opreste-te ca ma omori si altele. S-au agatat atatea fake-news-uri de aceasta tragedie, puse fie pentru a specula politic intr-o directie sau alta, fie pentru a starni mania si emotia populara, de parca nu era suficient sa se prezinte cazul si atat.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În virtutea inerției, m-am uitat, așa, pe net, la cazuri asemănătoare. Știți câte cazuri oarecum asemănătoare de sechestrări, răpiri, violuri și crime se întâmplă? Pe bune că-ți vine să te iei cu mâinile de cap și să-ți ceri scuze că exiști! Apoi, îți vine să te duci dracu și să-ți iei un kalașnikov, cu speranța că o să-i aperi pe cei la care ții sau măcar să îi răzbuni dacă o fi să fie. În situația asta ne-au adus nenorociții ăștia, cu politica lor de kkat făcută numai pentru apărarea propriilor lor drepturi și parcă în mod expres întru distrugerea a tot ceea ce încă mai mișcă în țara asta. Niște nenorociți ordinari, niște complici la crimele care în vremea noastră se întâmplă în acest areal. 

Ah, apropo, spicuiesc așa de pe net: Acum, că a recunoscut două crime (două din câte? – bună întrebare), cetăţeanul Gheorghe Dincă din Caracal aşteaptă cu mare încredere şi cu foarte puţine emoţii ziua de luni, 29 iulie, când Curtea Constituţională va da, după şapte amânări, decizia finală privind modificările aduse de PSD-ALDE-UDMR Codului penal şi Codului de procedură penală. Or, legile astea îi aduc numai veşti bune...”
https://adevarul.ro/news/politica/numai-vestibune-criminalul-caracal-1_5d3db772892c0bb0c6f1f124/index.html
 

Bine, la cât de indignați și dezamăgiți suntem, mă rog, să vorbesc doar în numele meu, aproape că nici nu mai contează... 

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cazul ăsta trist a pus pe tapet buba urât mirositoare sau metastaza de care „se bucură” anumite sectoare ale arealului societății noastre. Procurori și șefi ai poliției ori total incompetenți  ori în cârdășie cu grupările mafiote locale, care operează în multe din orașele noastre. Și totul se desfășoară sub oblăduirea politicului, care perpetuează această stare de fapt.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cumpanasu a ajuns taticul hienelor care speculeaza acest caz pentru imagine. El, care a fost principala sursa de fake news din acest caz, spune acum, cand i s-au prezentat dovezile cu testele ADN care nu dau gres, ca nu inghite povestea cremarii si ca autoritatile ascund faptul ca Alexandra ar fi in viata, fara sa tina cont ca se joaca cu sentimentele parintilor fetei si ca le da false sperante. A prins gustul cum e sa fii in centrul atentiei si rezultatul IML ii strica jucaria. Hai marș!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... in plus, din ce am inteles eu, nici macar nu ar fi ruda de singe cu Alexandra, ci unchi prin alianta. Oricum ar fi, nu e genul care vrea cu adevarat sa ajute, ci mai degraba sa puna paie pe foc.

Trebuie insa sa recunoastem ca daca nu era el nu afla nimeni despre aceasta drama.

Editat de Gaslight
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe departe că acest Cumpănașu ar fi personajul principal în acest caz. Ce v-a venit? Nu despre el e vorba colea. Este vorba despre o fată, Alexandra (care putea fi fata noastră, a oricui dintre cei care ne manifestăm pe acest forum), victimă a societății din care și noi,  cei care discutăm aici, facem parte.  Sigur că omu' a fost implicat și el emoțional și poate că a greșeșit în aprecieri. Însă e cert că dacă el nu se implica, acest caz nu ar fi ajuns la o asemenea amploare.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×