Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 15 ore, Vriies a spus:

Îmi pare rău, însă aici nu vorbeam de penala de Hillary. Aici vorbeam de penalii de la noi, instituționalizați la putere. 

Ideea era că mi se pare enorm de trist să susținem represaliile la adresa propriilor cetățeni :sad: Vrem să ne întoarcem în evul mediu sau cum?

Tu intrebi dar nu-ti convine raspunsul.    Eu NU  "vorbeam" de nimeni, am amintit doar ca exista penali si la noi precum ai intrebat mai sus.   Practic exista si in Elvetia si peste tot chiar daca tu n-ai cunostinta de asta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 hours ago, Lxn said:

depinde dacă au fost protestatari luați de adrenalină sau profesioniști în înscenări, în sincronizare cu "penultimul"

http://m.ziare.com/stiri/huliganii-care-au-atacat-o-vineri-pe-jandarmerita-ar-fi-ultrasi-din-galeria-fcsb-1525275

Ce-i cu vocile noastre de au înțeles totul pe dos?

http://m.ziare.com/maria-grapini/grapini-despre-protestul-diasporei-ma-intorc-cu-groaza-la-bruxelles-vom-fi-pusi-clar-pe-ordinea-de-zi-aparem-ca-o-tara-instabila-1525291

Guvernul a dat un test de competență și l-a picat, n-o să ascundem asta.

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

social media este începutul democrației

insist, totuși, pe evacuare: este mult prea mult de curățat în Ro

zicem "ciuma roșie" dar nu ne gândim: soluția pentru casa ciumată n-a fost vreodată decât una

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost facatura; huliganii au fost plasati la protest de dragnea, am fost acolo si vineri si sambata - 99,9% dintre oameni erau linistiti, de toate varstele.

Cei doi jandarmi au fost lasati in urma sperand ca proprii huligani sa ii omoare pentru a avea motiv sa instaureze o celula de criza, protestele sa fie interzise si miscarea anti-dragnea discreditata si distrusa. Metehne comuniste tipice; asa a preluat fraiele si iliescu in 89-90.

Imi este asa o scarba...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, King1 a spus:

Cei doi jandarmi au fost lasati in urma sperand ca proprii huligani sa ii omoare 

Acum sa nu exageram. Parerea mea este ca au facut greseala sa nu se fi retras cu restul grupului. Daca nu facea acea greseala Stefania nu ajungea la urgenta, ci ciomagea si ea citiva protestatari. Iata cum o facind aceasta eroare a ajuns din agresor sa fie victima.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 hours ago, Davi_ said:

 

 

27 minutes ago, King1 said:

A fost facatura; huliganii au fost plasati la protest de dragnea, am fost acolo si vineri si sambata - 99,9% dintre oameni erau linistiti, de toate varstele.

Cei doi jandarmi au fost lasati in urma sperand ca proprii huligani sa ii omoare pentru a avea motiv sa instaureze o celula de criza, protestele sa fie interzise si miscarea anti-dragnea discreditata si distrusa. Metehne comuniste tipice; asa a preluat fraiele si iliescu in 89-90.

Imi este asa o scarba...

Cam pe acolo sunt și eu...

Purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Române spunea că jandarmerița Ștefania ar putea rămâne paralizată:

„Avem o colegă care a fost bătută cu bestialitate. La acest moment, are o suspiciune serioasă de ruptură de coloană cervicală, cu riscul de a rămâne paralizată.

Aproape că sunt bulversat de ce am văzut. Mi-a fost greu să privesc imaginile acelea. Nu încerc să emoționez pe nimeni, dar va transmit un sentiment absolut uman și firesc”, spunea Marius Militaru. 

Dincolo de faptul că nu agreez violența și comportamentul bestial, indiferent că obiectul acesteia îl constituie un simplu om de pe stradă sau un jandarm, cele ce le-a spus purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei referitor la acest caz au fost numai minciuni și dezinformare! La scurt timp, declarațiile acestuia au fost contrazise chiar de ministrul Sănătății, care a fost în vizită la unii dintre cei răniți: 

„Femeia jandarm este bine, s-a ridicat, a comunicat. Am vorbit cu cei doi jandarmi, printre care şi o domnişoară de 23 de ani care este bine. Era pansată, avea o arsură. (…)Nu are factură de coloană, nu este la Terapie Intensivă, e pe secţia de Chirurgie. (…) Am văzut imaginile, ei sunt bine, mă aşteptam la cu totul altceva”, a declarat, sâmbătă, ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, în cadrul unei vizite la Spitalul Floreasca.

Iat-o pe Ștefania, ajunsă în mijlocul colegilor ei mardeiași, la scurt timp după ce a fost salvată din ghearele mulțimii furioase. Merge bine mersi pe propriile picioare și chiar își ceartă pe bună dreptate colegii: „Fraților, unde dracu m-ați dus?”

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine stefania este doar un jandarm care voia sa bata niste demonstranti si a incasat-o. Are concediu medical, era in timpul serviciului, ura si la gara.

Nici nu ma uit la asa ceva.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

Pentru mine stefania este doar un jandarm care voia sa bata niste demonstranti si a incasat-o. Are concediu medical, era in timpul serviciului, ura si la gara.

Nici nu ma uit la asa ceva.

Corect. Dar e bine să știm că cele ce le-a spus purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei referitor la acest caz au fost numai minciuni și dezinformare!

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Corect. Dar e bine să știm că cele ce le-a spus purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei referitor la acest caz au fost numai minciuni și dezinformare!

Chiar si prezenta stefaniei acolo a fost in scopul manipularii. Acum jandarmeria o prezinta pe tipa ca pe o victima, incercand sa acopere vocile celor care au suferit interventia dura a jandarmeriei.

Ma intreb cum se simte amarata aia ca este folosita in acest fel. Asa poti deveni eroina pentru unii si coada de topor pentru multi.

Editat de adal*
  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×