Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 10 minute, Vriies a spus:

Probabil n-ai înțeles bine din cauză că n-ai fost fost foarte atent. Nu jandarmii au fost cei care au mâncat bătaie și care au fost internați pe capete în spital! A fost doar cazul special al celor doi jandarmi, abandonați de confrații lor și salvați tot de o mână de protestatari care au făcut scut în jurul lor și i-au dus la ai lor cale de vreo 30 de metri. Iar cei care i-au salvat pe acești jandarmi, n-au fost ciudați ci niște oameni care merită toată stima noastră! Sigur, au mai fost câțiva jandarmi răniți, dar nu grav.

Dar cei care au mâncat bătaie, care au inhalat gaze, care au fost umiliți la greu  (exceptând grupurile de diversioniști) au fost protestatarii!

Am vizionat videoclipul pe care l-ai pus. M-am referit doar la cei doi jandarmi, nu in general.

Zici ca au fost salvati de protestatari? De unde stii? Amandoi am vazut videiclipul, retine! Ti se pare logic ca tu sa ma gazezi, iar eu sa te salvez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este că nici măcar nu au realizat ce se intampla cu cei doi. 

Iar "profesionistul " care a dat cu gaze, habar nu a avut ca si-a gazat și colegii. 

 

Categoric, cei care au dat în jandarmi, mai ales în cei doi care erau jos, trebuie să plătească dpdv legal.  Asta nu este negociabil. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, KPB said:

Am vizionat videoclipul pe care l-ai pus. M-am referit doar la cei doi jandarmi, nu in general.

Zici ca au fost salvati de protestatari? De unde stii? Amandoi am vazut videiclipul, retine! Ti se pare logic ca tu sa ma gazezi, iar eu sa te salvez?

Cum de unde știu? Păi, se pare că tu n-ai văzut videoclipul. Urmărește secvențele de la min 6 și o să înțelegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa plateasca legal toti cei care ai recurs la violenta. Parerea mea.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, KPB a spus:

 

Zici ca au fost salvati de protestatari? De unde stii? Amandoi am vazut videiclipul, retine! Ti se pare logic ca tu sa ma gazezi, iar eu sa te salvez?

:biggrin:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logic sau nelogic, toată stima pentru cei care i-au salvat de furia mulțimii pe cei doi jandarmi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, KPB said:

Trebuie sa plateasca legal toti cei care ai recurs la violenta. Parerea mea.

Cu asta toți suntem de acord. 

Numai că...nu vor plăti toți, părerea mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, KPB a spus:

Trebuie sa plateasca legal toti cei care ai recurs la violenta. Parerea mea.

Desigur. 

În postare era vorba despre cei doi jandarmi bătuți, de aceea m-am referit doar la civili. 

 

Agresiunea comisă de catre oamenii legi și agresiunea comisă asupra oamenilor legii sunt interzise de lege. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Logic sau nelogic, toată stima pentru cei care i-au salvat de furia mulțimii pe cei doi jandarmi.

Cand e vorba de stima, devin oarecum reticent. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Davi_ said:

 

 

Agresiunea comisă de oamenii legi și agresiunea comisă asupra oamenilor legii este interzisă. 

În principiu ai drepate. Doar că, practic vorbind, în România, agresiunea comisă de oamenii legii e escamotată și nesancționată.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×