Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

De cate ori ati ramas corigent sau repetent?

Postări Recomandate

deci toata lumea are nota scazuta la purtare? ;)

 

 

La mine deja voiau sa dea note cu semn negativ spre minus infinit!!!! ca zero nu era acceptat incatalog :(

ce mai, au decis sa ma dea afara din scoala vre-o luna . . . :o: si dupa aceea numai note intre 0 si 5 imi dadeau, chiar si la sport desi alergam cel mai repede din zona.

Am avut placere ca am putut sa raspund obraznic inapoi la profi ca ce altceva puteau sa-mi faca?!?!?!?!?

si toate astea pentru ca m-am dus la un concert in Sala Palatului cu Salvatore Adamo .... desi ni s-a spus sa nu mergem ca e influenta vestica si ei ne educa altfel in scoli, bla, bla, bla, ... ca versurile cantecelor sint pentru cei de la 18 ani in sus

si eu aveam doar 17!!! Daca as fi azi in situatia asta, as pune super glue in parul cucoanelor profesoare :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de cate ori sau ati fost vreodata corigent sau repetent la scoala sau la liceu sau la facultate? eu nu am fost niciodata in viata mea

nota scazuta..o data..da asta ca am fost exmatriculata 3 zile in clasa a 10-a ca aveam o profa care ma iubea la nebunie si ma prins ca fumam.....de fapt terminasem orele eram in afara scoli da fiindca era si directoarea mi-a zis ca pot sa stau acasa 3 zile,am crezut ca glumeste dar nu a glumit :doh: si atunci m-am ales cu nota 9 la purtare ,da asta ca a fost diriga mea fata buna ca trebuia sa am 6-7(ca dupa m-am suparat eu pe scoala si am inceput sa chilesc la greu pe prascursul a un semestru si jumatate am sarit orele de fizica ...din 4 ore ajungeam numa la 2 ca erau consecutive si mereu ajunegam la a 2-a ora,ca aveam cu directoarea mea scumpa si draga) ,dar na aveam cea mai buna medie din clasa....mereu prezenta la olimpiade la mate si cu cate-un rezultata si am scapat numa cu un 9.

 

 

 

Eu duceam "snopul" de scutiri o data la cateva saptamani si ma "fulgera" dirigul cu privirea. Mare nesimtita!

Nici pe mine nu ma suportau, in afara de proful de mate, profa de engleza si profa de chimie, toti ma huleau si ma chemau prin consilii. Astia 3 imi luau apararea.

 

OMG, avertisment la 3 absente?!

:P

pai pe mine tre sa ma exmatrculeze prima.Eu dadeam tonu la chiulit in clasa si mai eram si sefa de clasa :P .Nu chiar ca in clasa a 9-a am fost asa cuminte nici nu indrazneam sa chiulesc mai mult decat cu bun simt.Da dupa acea exmatriculare ,dadeam tonu la plecat acasa dela soala toata clasa.Si mai fain ca mereu tre sa existe cate cineva care nu vroia...si era meeu aceasi persoana si eu i-am facut viata grea.Ba am incuiat lucrurile in clasa-detineam cheia deci puterea- ba alte chesti nasoale rau de tot.Am fost magarita ce pot zice cand era vb de chiulit si nu vroia lumea :P

Nu ca m-as mandri cu astea,chiar am fost magarita da la vremea respectiva avea un farmec....era un fel de a raspunde la tratamentul la care eram noi toti supusi de anumiti profesori.Uni erau teroristi nu altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am amintiri placute mai ales de pe vremea liceului cand eram mult mai nebunatica . In clasa a IX -a eram prima pe clasa . Nu stiam asta :P .Nu de nota 10 , doar prima dupa medii . Aveam note maxime la materiile de specialitate ,note de 8 la istorie , materie pe care o adoram , dar proful nu dadea mai mari note de 8 , dar matematica , am detestat-o de cum am intrat la liceu . Ma sugruma cu fiecare ora - mai tarziu , dupa ce a venit alt profesor ne-am dat seama ca tehnica predata era de vina . Abia treceam la mate cu totii . La sfarsit de an , proful de mate ( diriginte timp de 2 ani ) mi-a dat la ultimul test de corectare a mediei , 5 , si eu aveam nevoie de 6 sa nu raman corigenta . Imediat pe urma , avand catalogul in fata m-a chemat la catedra si mi-a zis ca nu poate sa ma lase corigenta , fiind premianta . :doh: L-am urat atunci . Nu mi se parea corect , nu credeam sa fiu chiar atat de varza .

 

Apoi , de chiulit am inceput abia in clasa a XI -a .In ultimul an am adunat atatea absente incat puteam fi exmatriculata , dar spre norocul meu , eram buna la invatatura si aveam note mari , eram preferata multor profesori . Absentele mele s-au motivat cu viteza luminii :P Mi-am facut de cap , dar am si invatat - liceul economic avea multe materii care mi-au placut . La romana eram din nou buna pentru ca imi placea sa citesc , citeam toate romanele , fara exceptie , si mergeam la teatru , aveam abonamente . Asta spre deosebire de colegii mei , care multi nu erau curiosi nici macar sa citeasca Chirita , daramite romane precum Ion sau Mara .

 

Sora mea in schimb a ajuns la acelasi liceu cu renumele de a fi cea mai buna la matematica din toata scoala ei si avea sa devina si la liceu una dintre cei mai buni . In clasa a doua o invatasem fractiile , inainte de clasa I , deja stia inmultirea . Si asta a fost doar inceputul . Fiind 4 ani intre noi doua , ce stiam eu la un anumit nivel , ea stia cu atata timp inainte cat era diferenta de varsta .

Nu am fost corigente , si nici repetente , prin urmare . Nici nota scazuta la purtare ( desi meritam :P )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O singura data am reusit o astfel de performanta.

Si de ce performanta? Deoarece am ajuns direct in "finala".

 

Interesant topicul asta. Voi reveni si cu alta ocazie, ca sa va mai spun cum am reusit sa termin scoala numai cu note de trecere. Si totusi, uitati-va si voi ce bine am ajuns. :doh:

Editat de Junk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×