Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Serial coreean

Postări Recomandate

Dany29 as vrea si eu sa imi trimiti si mie linkuri pentru a invata limba coreana..chiar imi doresc..:think:..te rog frumos..si eu st o fana a filmelor koreene si muzicii lor .....ati incercat sa ascultati dbsk?..este trupa cea mai renumita din asia....niste voci foarte bune..:doh:...:*:*:*

 

poti sa intrii pe id meu sa-mi trim..:):D pls..:P (anditzuka_17)...ms:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt blocata la Secrete la palat . E pentru prima data cand urmaresc la tv episoadele unui serial corean . Pana acum le-am urmarit online sau de pe dvd , iar 16 ori 20 de episoade le terminam in cateva seri . :o:

E interesant sa citesc subtitrarea in romana - ceea ce e bine pentru cei care nu cunosc engleza ( care pentru mine a fost de ajutor pentru perfectionare si astfel am invatat si cuvinte noi pe care nu le stiam inainte ) .

 

E pentru prima data deasemenea sa urmaresc unul gen istoric .. dar avandu-l pe Bi Dam e chiar distractiv . Acest caracter iti ofera momente funny si te mai scoate din amorteala aceea care intervine din cand in cand ..

Chiar imi place .

 

Se si apropie incet de sfarsit . Are din cate stiu eu 62 de episoade . Din greseala am aflat finalul dar ca de obicei , niciodata nu asta conteaza ci " the journey with the characters "...

Editat de Dany29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am aflat finalul:D nu am putut sa ma abtin.....da e din ce in ce mai interesant si mi se pare ca asa repede trece ora....abia astept urmatorul episod...:P...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana cand m-am pus pe treaba si am ajuns sa cunosc istoria , cultura si civilizatia lor - viata sociala ... tot . :P

 

felicitari pt tot-ul ala :(

o realizare remarcabila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am aflat finalul:D nu am putut sa ma abtin.....da e din ce in ce mai interesant si mi se pare ca asa repede trece ora....abia astept urmatorul episod...:ok:...

 

Am ramas surprinsa ca nu exista publicitate 8) Mai sunt cateva episoade .

Nu stiu cum se termina , decat ca regina nu va trai , iar daca bine stiu nici BiDam si nici Yu Sin .

 

Ce mai stiu , ca nu va exista nici o romanta . Totusi in episodul de azi mi-a placut cand ea a spus catre BiDam ca stie ca el o iubeste si o doreste , iar el a imbratisat-o ... :lol:

 

Incerc sa uploadez OST-ul si sa pun aici linkul .

 

 

felicitari pt tot-ul ala :bye:

o realizare remarcabila

 

Ma gandeam sa ignor sau nu replica ta . Pentru ca sunt persoana care spune tot ceea ce gandeste in fata .

E intr-adevar remarcabil ceea ce am studiat in ultimul an . Pentru ca orice istorie e cultura . Orice cultura e de folos , iar daca se intampla sa nu fie , ma simt bine ... pentru simplul fapt ca stiu .

Ma intreb cati au o adevarata pasiune in viata .

 

Atentie !!! A nu se confunda totusi ... pasiunea cu obsesia .

 

 

 

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic72660.html

 

Un interviu din 3 parti cu Kim Nam Gil . L-am postat in sectiunea internationala pentru ca e in engleza . O sa primesc mustrari daca il postez aici . :yes:

 

_.jpg

 

BiDeok.jpg

 

2272056_f520.jpg

 

Pentru coloana sonora sper ca pot sa dau aici link .

Am vrut sa uploadez eu pe 4shared dar dureaza si este pe net .

 

http://kpoparchieve.blogspot.com/2009/09/o...n-seon-duk.html

Editat de Dany29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se si apropie incet de sfarsit . Are din cate stiu eu 62 de episoade . Din greseala am aflat finalul dar ca de obicei , niciodata nu asta conteaza ci " the journey with the characters "...

De unde ai aflat finalul,ca si eu vreau sa il aflu...ca deja nu mai am rabdare...sunt curioasa ce face Bi Dam si Yu sin.....si daca Chun Chu ajunge el imparat :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde ai aflat finalul,ca si eu vreau sa il aflu...ca deja nu mai am rabdare...sunt curioasa ce face Bi Dam si Yu sin.....si daca Chun Chu ajunge el imparat :bye:

 

Esti sigura ca vrei ? :lol: Am ramas cu un gust amar , dar stiu ca mereu acea calatorie , sesiunea de episoade conteaza mai mult decat un final fericit sau nefericit . Totusi , faptul ca au existat sentimentele pe care eu le-am dorit sa le simta personajele , ajunge .

 

Gasesti pe You Tube . Final episod - dar nu de la inceput . Gasesti celelalte parti in dreapta . Eu atat am vazut , aceasta parte si nu vreau sa vad mai mult . Mai sunt putine episoade , pentru prima data vreau sa le urmaresc pe rand cum se difuzeaza - asta daca nu as fi presata de timp - altfel as termina seria inca azi .

 

ATENTIE !!! E SPOILER !

 

 

Stiam ca Kim Nam Gil are o piesa faina , pe care el o interpreteaza Can't i love you , si am gasit un MV dragut .

 

 

http://www.mysoju.com/queen-seon-duk/

 

Aici gasiti toate episoadele , dar subtitrate in engleza .

 

Ah , si voiam sa va mai spun ceva . Sword with no name e un film superb , korean si e subtitrat in limba romana . Sotul meu l-a downloadat si il voi intreba de unde ca sa va pot informa .

 

E primul film ko pe care l-am vazut subtitrat in romana ( normal ca peste engleza ) . Ma intrebam daca exista cineva care sa ma indrume sa fac subtitrari , pentru ca e usor peste engleza caci coreeana nu o inteleg toata - nu as putea sa o traduc .

 

Acest clip e facut de mine , cu titlurile si poze din filmele coreene pe care le-am vazut eu . De fapt sunt 2 clipuri .

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi dany :lol: ...sunt superbe filmele am inceput sa ma uit si eu chiar daca au subtitrarea in engleza...ce nu inteleg imi traduc.

nu am inteles ceva din "doremifasolasido"...ce se intampla mai exact..de tatal lui Hee Won ajunge la inchisoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi dany :lol: ...sunt superbe filmele am inceput sa ma uit si eu chiar daca au subtitrarea in engleza...ce nu inteleg imi traduc.

nu am inteles ceva din "doremifasolasido"...ce se intampla mai exact..de tatal lui Hee Won ajunge la inchisoare?

 

In Do re mi tatal lui a calcat cu masina pe cineva si a fugit de la locul accidentului . Fata a fost martora si a luat nr masinii - asa l-au prins - ca apoi sa descopere ca era tatal lui - ea a spus ca si daca stia cine conduce acea masina tot ar fi denuntat la politie - si din cauza ca el a intrat la puscarie , mama lui a facut criza de nervi a inebunit ma rog , si a fost internata la ospiciu - astfel s-a destramat familia lui si el a ramas singur - si a inceput apoi s-o urasca - mai incolo cand el spune ca o iubeste ca o vrea pentru el , de ea se simte vinovata si spune ca el are nevoie de ea - de fapt baiatul vrea doar sa o vada nefericita si sa il desparta de iubitul ei . Nu nutrea sentimente adevarate de iubire - sper ca acum ai inteles .

 

Abia a doua oara cand m-am uitat am inteles si eu . Prima data am crezut ca tatal lui abuzase de ea . :(

 

Vorbesc doar despre asta si trebuie sa fii atenta , caci subtitrarea zboara repede ... :yes:

 

Daca mai ai intrebari , sunt aici . Plus , sunt curioasa ce filme ai mai vazut . Ori seriale ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poze din Secrete la palat

 

Bi Dam cu Deok Man

 

21576_1173149340539_1582206995_3038.jpge51dmhugsbd.jpg

bidamdukman.jpgVietGiaiTriCom-a71b6db8.jpg

 

Lee Yo Won

 

pemeran-queen-seon-deok.jpg

 

Kim Nam Gil

 

pp09100800123.jpg

 

Yu Sin

 

yushin-8.jpg

 

aka Uhm Tae Woong uhh are 35 de ani deja

 

yushin1.jpg

 

O SA MAI PUN SI ALTELE .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×