Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

Serial coreean

Postări Recomandate

Abia a doua oara cand m-am uitat am inteles si eu . Prima data am crezut ca tatal lui abuzase de ea . 8)

 

Vorbesc doar despre asta si trebuie sa fii atenta , caci subtitrarea zboara repede ... :beee:

 

Daca mai ai intrebari , sunt aici . Plus , sunt curioasa ce filme ai mai vazut . Ori seriale ..

si eu am crezut acelasi lucru la inceput ...da acum am inteles care era problema. :bye: ..

nu am vazut multe filme si seriale pana acum ....sunt mai la inceput :D

filme:do re mi..., my little bring, temptation of the wolves

si seriale:furtuna la palat, secretele de la palat, am vazut putin din cronicile frumoasei luptatoare, acum urmaresc pe net god of study...

am vazut trailerul filmului "Sword with no name" si vreau sa downloadez filmul... imi poti spune te rog de unde?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am crezut acelasi lucru la inceput ...da acum am inteles care era problema. 8) ..

nu am vazut multe filme si seriale pana acum ....sunt mai la inceput :D

filme:do re mi..., my little bring, temptation of the wolves

si seriale:furtuna la palat, secretele de la palat, am vazut putin din cronicile frumoasei luptatoare, acum urmaresc pe net god of study...

am vazut trailerul filmului "Sword with no name" si vreau sa downloadez filmul... imi poti spune te rog de unde?

 

Nu stiu inca de unde l-a luat sotul . Am uitat sa il intreb , dar o s-o fac , ok ?

Cand ai scris My little Bring nu voiai sa zici My little bride ?

 

Nu am vazut Furtuna la palat . Secrete la palat e primul serial istoric pe care il urmaresc . Am inteles ca merge sau s-a difuzat deja DAMO pe TVR2 . Are 14 episoade si vreau sa il vizionez curand . As vrea sa il pun pe dvd -uri .

 

 

Queen Seon Deok - Secrete la palat

 

Revenind la acest serial , azi am stat ore si m-am documentat despre istoria coreenilor . Deci Silla a existat , unirea celor 3 regate deasemenea , Deok Man si ea , Yu Sin la fel , dar nu am inteles pana la urma - Bi Dam a existat sau nu . Am citit atatea incat deja a iesit o adevarata cacealma . Pana la urma , daca am inteles bine , el e un personaj inventat personalitatea caruia a fost un joc manipulativ pentru scenaristi .

 

Deok Man s-a maritat , inca de trei ori . Iata cam ce am aflat .

 

10 corpuri de elita ale Hwa Rang:

 

1. Il Wyol Seong Do (Sun & Moon elite cadre) lead by Bo Jong;

2. Cheon Ryeong Ing Do (Green/Blue Dragon elite cadre-one of the celestial emblem of the east) lead by Seok Bum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmatoarele filme ce vreau sa le vad sunt The classic , Addicted si My love . Le downloadez acuma pentru deseara :o:

Iar serialul pe care il aduc e DAMO - m-a facut curioasa . E istoric , daca bine am inteles s-a difuzat la TVR2 . Are doar 14 episoade .

Si mai sunt atatea .. doar timp sa am .

 

Intre timp mai vizionez si filme americane , nu m-am lepadat de ele total :) :)

 

Si inca nu am iesit de sub efectul Secrete la palat pentru ca mai sunt cateva episoade . M-am putut rabda sa astept sa se difuzeze la tv .

 

Poster si alte poze din Secrete la palat

 

1254027765_200909271403143056220101.jpg

 

Funny

 

12196663_PUDKHWPHG.jpg

 

alcheon7.jpg

 

Behind the scene

 

375185_7.jpg

 

52416427.jpg

 

20090930154413256.jpg

 

20090930154413309.jpg

 

20091024100316394j.jpg

 

autqw2.jpg

 

Credit : as tagged & soompi

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut rabdare sa astept ziua de luni pentru a urmari finalul la Secrete la palat asa ca am vizionat online .

Cine a vazut episodul 61 va intelege ce stresant a fost - eu eram atat de curioasa daca Bidam va afla adevarul . Si iata ca s-a mai sfarsit o calatorie istorica .

 

A fost frumos , am ras atat de mult la fiecare din primele aparitii ale lui Bidam - trebuie sa recunoastem a dat farmec serialului . Mereu am ras cand aparea in scena - sora mea il tachina mereu iar atunci cand nu il aratau se intreba cu voce " unde o fi BIDON "?

 

Mi-a placut la nebunie cum actorul a reusit sa exprime sentimentele caracterului Bidam . Zambetul de copil , ranjetul acela fioros , privirea trufasa si sigura pe el - stiam deja dupa cum isi tuguia buzele ce urmeaza :()

 

Sunt happy ca pana la urma sentimentele lui au fost sincere .

 

Uite o lectie de viata despre incredere - acest serial iti da prilejul de a invata cate ceva . Mi-a placut replica lui Deokman cand a vorbit despre incredere . Devine inutila uneori .

SPOILER

 

Sora mea a plans

pentru ca el nu a ajuns pana la ea

. Pentru ca nu a soptit in loc de numele ei , un te iubesc .

Dar deja stim ca asta insemna sa ii rosteasca numele - cred ca ea a inteles totul din acest fapt - asa cum trebuie sa intelegem si noi - ca stia adevarul , ca o iubea .. Oh , apoi expresia lui cand se indrepta spre tabara ei ... Resemnat .. stia ca va muri acolo . Dar cu ce vointa a inaintat ca sa ajunga la ea !!! Am fost asa de nervoasa ca ea nu a oprit lupta ca sa il asculte , stia ca vrea sa ii spuna ceva .. Apoi la final am facut si haz de necaz cu privire la regina . " In viata ei nici macar o data nu a fost sarutata ???!!! " :D

 

 

 

Asta e , trecem mai departe ! Dar imi va fi dor de personaje - de multe dintre ele .

 

21576_1173149340539_1582206995_3038.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TVR 1 se pare ca a reluat un serial sud corean deja difuzat ( nici nu asa de demult ) .. :doh:

In schimb am aflat de la Apropo Tv azi noapte ca in cinematografele din Romania se difuzeaza un FILM sud corean intitulat " SETE " . E cu vampiri .. Un critic spunea acolo ceva - cum ca exista diferente intre Sete si seria Amurg - sunt complet diferite . Amurg ar fi versiunea timida a filmelor cu vampirism .

 

E productie 2009 .

 

Si o veste pentru mine imbucuratoare .. Actorul meu preferat , Song Seung Heon va juca rolul lui Patrick Swayze in Ghost . :) Cine nu cunoaste povestea lui Sam si cine nu si-o aminteste pe frumoasa Demi Moore in rolul iubitei lui ..

 

Japonezii se pregatesc sa refaca in varianta lor acest film american de mare succes in colaborare cu Corea de sud .

Filmul va fi reintitulat LOVE AND SOUL . Iar filmarile vor incepe curand .

 

SongSeungHunh.jpg

 

Song Seung Heon va mai aparea recent intr-ul film Mujeokja ( Invincibilul ) si va incepe sa filmeze pentru My Princess ( Printesa mea ) , serial sud corean .

 

 

de10cc5505f7bf485d01c2b64e96c107_la.jpg

Editat de Dany29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PRIMUL FAN MEETING PENTRU K-POP SI K-DRAMA IN ROMANIA

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(TVR a cumparat un nou serial istoric "Three Kingdoms", dar de data aceasta este o productie realizata in China. Serialul are la baza romanul istoric lansat in China "The Three Kingdoms", o carte despre anii de la sfarsitul Dinastiei Han. Serialul cuprinde 95 de episoade, de cate 45 de minute fiecare. Productia serialului a durat 6 ani. Este o istorie a Chinei Medievale, cu tot ce a insemnat constituirea Chinei, lupta dintre dinastii).

Se pare ca dupa serialul korean "Giuvaierul palatului", ce ruleaza in prezent pe TVR este posibil sa avem parte de un serial istoric chinezesc.

"Cristian Tabara, directorul Departamentului Film TVR spune ca interesul pentru aceasta productie este motivat de faptul ca publicul romanesc " pare sa intoarca ochii spre Orient" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiam de acest serial de pe site-ul TVR - faptul ca au cumparat-o la Cannes . Exista si cartea cu acelasi titlu si e foarte faimoasa . Pana si koreenii o citesc in majoritar iar la scoala studiaza istoria aceasta .

 

Three Kingdoms arata multe din cultura chineza .. cartea e foarte scumpa . Merita vazuta , poate incerc si eu sa o vad caci auzisem multe despre ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Seriale si filme sud coreene subtitrate in limba romana .

 

Am citit comentarii pe topicul serialelor coreene pe site-ul TVR1 unde multa lume cere difuzarea seriei LOVERS . O poveste frumoasa care te va captiva pur si simplu . Am sa o prezint mai incolo pentru ca tocmai am terminat-o de vizionat . Pana acum TVR a difuzat doar seriale cu tema istorica , periodice , dar ar fi super sa inceapa sa difuzeze si serialele epocii moderne . Eu personal am invatat atat de multe de la ei . Tara lor in plina expansiune ( fata de noi ) nu se mai opreste din a turna noi si noi productii . Iar de talentul actoricesc am mai scris eu .. e imbatabil .. tind sa cred ca hallyu va bate intr-o buna zi hollywood-ul . Deja simt si stiu diferenta . Cine ma poate intelege stie despre ce vorbesc .. cei care citesc aceste randuri si se stramba , sunt doar oameni cu prejudecati . Insa , patrunzand in lumea asiatica chiar si doar prin productiile cinematografice , nu vor mai scapa .. cum spunea cineva .. cand pasesti in lumea ceea ori iti place de mori ori iti doresti sa nu mai calci niciodata acolo .. MAJORITATEA aleg prima varianta :flowers:

 

Pe primele pagini ale acestui topic am prezentat un serial TIME BETWEEN DOG AND WOLF

 

Acum aici e ocazia de a urmari o poveste captivanta in 16 ep online cu subtitrate in limba romana

 

Trailer in romana

 

In paginile trecute iara , am prezentat un film cu adevarat trist dar o poveste exceptionala care merita vazuta .. More than blue

 

MV subtitrat in romana

 

Site Asiacinefil unde veti gasi nenumarate informatii .. si prezentari de filme , precum si lista cu subtitrari

http://www.asiacinefil.com/

 

Filme si seriale traduse de ASIA TEAM ROMANIA

http://www.filmul-asiatic.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×