Sari la conținut
Forum Roportal
Nightingale

Psiholog aici pe forum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sorry, eu nu lupt.

Ce-i spui?

Si cu ce o ajuta efectiv acum toate astea?

Pe scurt eu i-as spune asa....ca nu cunoaste niste lucruri esentiale pentru a face fata vietii. Si ca sa le afle, sa mearga la psihoterapie, nu pe forum, ci in viata reala, ca acolo traieste. Sa gaseasca solutia potrivita sa poata sa faca acest lucru, pentru ca este singura cale. Mai importanta decat n facultati, facute fara satisfactie.

O vor ajuta enorm. Pentru tot restul vietii. Pentru ca va invata, ceea ce era de datoria parintilor ei sa o invete. Si care nu au facut-o. Din ce motive, habar nu am. Nu am studiat cazul ei.

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja Walpurgisnacht si Laughlin sunt doua zmee ce vor lupta la infinit, in cazul asta.... :)

 

Sorry, eu nu lupt.

Eu doar vorbesc, merg, ma plimb.

Sa lupte altii.

 

Iar, aici chiar asta se discuta. Parinti si copii. Parintii care si-au crescut cum trebuie copiii, si i-au educat corespunzator pentru viata, nu au copii care cauta ajutor la psiholog. Sunt adulti echilibrati si stiu sa caute si mai ales sa isi gaseasca solutii corespunzatoare problemelor prin care trec. Acei copii, nu cauta consiliere psihologica pe forum, ei au fost si sunt pregatiti in viata sa faca fata situatiilor ce apar. :pardon:

 

Aici ai perfecta dreptate, DAR...acum ce-i vei spune fetei cu problema?

Ca nu eu sunt problema, ci altcineva.

Ce-i spui?

Ca mama si tatal ei nu au stiut sa o creasca?

Ca nu i s-a oferit necesarul de iubire la timpul potrivit si de maniera potrivita?

Ca acum ii lipseste iubirea si intelegerea nedobandite in copilarie?

Si cu ce o ajuta efectiv acum toate astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant...pentru tine, cand cineva expune o opinie, inseamna lupta :pardon: . Deci tu ai intrat pe forum la lupta, nu la schimb de opinii. Cine nu zice ca tine, e gata razboiul.

Ai auzit vreodata de pareri diferite?...alea definesc la tine lupta?! :)

 

 

mda...stii cate provocari gasesc in fraza de mai sus? multe... eu merg, retine (eu), merg pe o veche zicala: "vorba multa saracia omului". Este doar opinia mea.

 

Ps: si nu inteleg opiniile voaste personale, intime chiar, ce cauta pe acest topic. Nu stiu care avea nevoie de acest topic, noi sau initiatorul topicului? :o:

 

 

Si daca prin ego intelegi identificarea cu sinele, eu chiar plec sa ma plimb.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ps: si nu inteleg opiniile voaste personale, intime chiar, ce cauta pe acest topic.

Mdea...

 

mda...stii cate provocari gasesc in fraza de mai sus? multe... eu merg, retine (eu), merg pe o veche zicala: "vorba multa saracia omului". Este doar opinia mea.

Treaba ta, uite si eu zic acum ca ma injuri, ceea ce este contra regulamentului. Pot zice orice bazaconie vreau, si sa sustin ca aia este realitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ps: si nu inteleg opiniile voaste personale, intime chiar, ce cauta pe acest topic.

 

Astept pe privat detalii despre intimitatile dezvaluite de mine pe acest topic.

Shit, iar m-oi fi imbatat si nu mai stiu ce-am scris :pardon: ?

Shit again :o: , si mi-am promis in barbba ca nici nu mai beau, nici nu mai combin barbituricea cu vodcuţa :) ?

Franghie am, noduri stiu sa fac, sapun cine-mi da :) ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Macar am reusit sa va fac sa iesiti din schimbul de opinii, care probabil se opreau pe la pag 100 in urmatoarele 5 minute. La ea nu va ganditi de loc? Luati-o mai usor pentru a reusi sa asimileze informatiile, pretioase de altfel. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu in ultimul rand, ar fi bine ca toata lumea sa renunte la ego-ul care ne domina pe toti. Eu ma lupt cu el precum se lupta fat-frumos cu zmeul, din zori si pana-n noapte.

 

Nu toată lumea admite că egonica este o ştiinţă. :) Teoria topirii egoului sau scoaterea lui din lumea materială şi unirea cu SINELE universal a-ncercat s-o aducă-n ţara noastră şi Vasilescu prin 1979 av

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Macar am reusit sa va fac sa iesiti din schimbul de opinii

Nu-ti asuma merite pe care nu le meriti :).

Si daca nu cunosti omul, apleca-te si studiaza-l, daca tot vrei sa emiti ipoteze pe marginea a ceea ce este si ce face X sau Y.

 

La ea nu va ganditi de loc? Luati-o mai usor pentru a reusi sa asimileze informatiile, pretioase de altfel. :pardon:

Porumbelu' pacii, ia da-i tu niscaiva sfaturi, ca poate tu esti mai bun decat noi.

Aici eu credeam ca fiecare scrie ce simte, nu ca egzista un guru si fluturari de crengi de maslini.

 

All the best 4 u :o:!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astept pe privat detalii despre intimitatile dezvaluite de mine pe acest topic.

Shit, iar m-oi fi imbatat si nu mai stiu ce-am scris :pardon: ?

Shit again :o: , si mi-am promis in barbba ca nici nu mai beau, nici nu mai combin barbituricea cu vodcuţa :) ?

Franghie am, noduri stiu sa fac, sapun cine-mi da :) ?

 

 

Ia citeste aici.poate constati cat de on esti...

Subject closed.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×