Sari la conținut
Forum Roportal
Nightingale

Psiholog aici pe forum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

draga mea e ca si cum ai lua pastile fara sa te intereseze ce iei. nu se face asa ceva, e de bun simt sa stii ce si cum pt ca nu toate au la fel de mult succes. asa ca degeaba te duci 10 ani la vrajitoare sa te scape de negi mai bine te duci la doctor. sper ca ai inteles ideea.

eu cred ca el isi cunoaste destul de bine meseria decat mine,eu am incercat sa ma documentez despre terapii in general si ce fel de terapii exista si am vazut ca nu este de capul meu sa stau sa inteleg,eu imi fac munca pe partea mea,iar el pe a lui.....eu am alta menire decat sa inteleg psihologia,stiu doar foarte bine ce nasol e sa ai depresii,sa suferi si sa am atacuri de panica.Am vb cu mai multi psihologi si sincer asta e singurul cu care am putut discuta deschis,fara sa am teama de ceva,si asta imi e de ajuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnule as vrea sa imi vopsesc si sa l sculptez peretele . Domnu arhitect ce ati folosit ? ce calcule ati facut cand mi ati masurat peretele si mi l ati sculptat? Arhitectul oare ce va raspunde? Parabola psihologului Multi isi vopsesc peretele si si l sculpteaza la un arhitect zugrav . dar nimeni nu cred ca intreaba ce cum cat . doar sunt multumiti de renovare :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot nu ai inteles. probabil esti asa pt ca esti dezinteresata si iti traiesc altii viata in locul tau. zic si eu...

 

cum sunt asa?

daca nu ai devenit psiholog..... peste noapte nu cred ca esti in masura sa critici munca lui,pana la urma eu sunt o munca a lui,o investitie..... si eu sincer tinand cont ca anul trecut nu eram in stare nici sa ma dau jos din pat,dormeam nonstop,nu tu scoala nu tu nimic.... am evoluat,acum sunt printre primii din grupa , am un scop in viata...cel putin pentru urmatorii ani stiu ce vreau de la mine,eu cred ca este un pas....Sunt constienta ca mai am multe probleme de rezolvat,ca sunt mai peticita de fel dar exista timp.

Domnule as vrea sa imi vopsesc si sa l sculptez peretele . Domnu arhitect ce ati folosit ? ce calcule ati facut cand mi ati masurat peretele si mi l ati sculptat? Arhitectul oare ce va raspunde? Parabola psihologului Multi isi vopsesc peretele si si l sculpteaza la un arhitect zugrav . dar nimeni nu cred ca intreaba ce cum cat . doar sunt multumiti de renovare :P

:P

asa gandesc si io

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jedi ii va merge mai prost cum zici tu . lasa programarile interioare pe altadata in actiunea subconstientului . ala e ocupat cu niste ganduri . trebuie eliminate nu estompate de ganduri pozitive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vad totul atat de negru, in cap fac niste scenarii groaznice a ceea ce se va intampla in situatia in acre ma aflu, am cosmaruri foarte des,

Incearca sa faci un efort de imaginatie si spune cum ai vrea sa fie viata ta?

Momentan, de vreme ce ai apelat la sfatul unor necunoscuti, presupun ca esti intr-o stare mai putin favorabila.

Totusi, au fost momente in trecut cand nu era asa. Ce era diferit atunci?

 

Uite, poti incerca un mic procedeu despre care am citit. Imagineaza-ti ca intr-o noapte, fara ca tu sa stii, s-ar intampla o minune si toate problemele tale ar disparea. A doua zi cand te trezesti... tu nu stii ca s-a intamplat minunea... in schimb, pe masura ce se desfasoara ziua.. incepi sa-i vezi efectele, pentru ca situatia ar fi alta. Ce ai sesiza? Ce indicii ai avea ca s-a intamplat ceva? Cum ar fi lucrurile altfel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici o persoana nu se poate gandi la doua lucruri simultan... :P

 

ai incurcat o . eu ma gandesc acum la ceva ( gandire in plan constient ) subconstientul meu are altceva inmagazinat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jedi ii va merge mai prost cum zici tu . lasa programarile interioare pe altadata in actiunea subconstientului . ala e ocupat cu niste ganduri . trebuie eliminate nu estompate de ganduri pozitive

nici o persoana nu se poate gandi la doua lucruri simultan... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai incurcat o . eu ma gandesc acum la ceva ( gandire in plan constient ) subconstientul meu are altceva inmagazinat :P

Uite... hai sa incercam ceva...

Citeste inca o data postarea mea si incearca sa raspunzi tu la intrebari.

Fa-o pentru ca te rog eu. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi sunt smiorcaita forumului raspunsurile ar trebui sa fie prea complexe si in detaliu legate de viata mea . Asa ca nu . si ai putea sa o ajuti in pm pe nightingale nu de fata cu toti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×